sny a ich obsah

vykladacsnov

Ano, sny su dolezite, pokial ma clovek nejake traumy, nevysporiadane veci z minulosti, resp ine problemy. Vtedy je dolezite, aby ich spravne pochopil, lebo sa snazia prave jemu nieco povedat, a to mu nevylozi snar, ale rozmyslanie nad tym, co prenho ktory symbol v sne znamena v suvislosti s udalostami, ktore sa mu deju posledne dni.

Pokial clovek nema nejake zasadne problemy, je velmi dolezite, aby snival, ale uplne zbytocne, aby si sny pamatal a analyzoval ich.

vykladacsnov

Sam si sa dostal vyrazom "kvalitny snar". Cim vynika taky kvalitny snar? Kvalitny je mozno preto, ze funguje pre teba. Aj to ma jednoduche vysvetlenie. Nase podvedomie funguje na zaklade symbolov, myslienky premiena na symboly, ktore si uchovava. Pre kazdeho z nas maju rovnake symboly ine vyznamy, ked mal niekto psa, tak pes prenho vyvola pozitivnu reakciu, ked niekoho pokusal pes, tak negativnu reakciu. Co znamena, ze pre 100 ludi ma jeden symbol 100 roznych vyznamov. Preto, ked sa cloveku nieco sniva, snivaju sa mu jeho symboly, ktorych vyznam pozna len on.

Samozrejme, ze "kvalitny snar" je jednoduchsi, pretoze nie vzdy sa trafi, ale ked sa sniva o chorobe, tak kto z nas je v podstate 100%ne zdravy...

Gerbil

Kvalitný materiál prináša kvalitný výsledok. Pokiaľ máš spoľahlivý snár, pomáha a tvrdiť že nie, je ako ísť hlavou proti múru a tvrdiť, že sa neudriem.

vykladacsnov

Ked zaspavas, tak sa ti snivaju sny, v ktorych po niecom tuzis, preto sa ti v nom objavuje ten, do ktoreho si zamilovana.

Ked by sa ti v inej casti noci snival napr sen, ze sa s tebou rozchadza, znamena to, ze podvedomo ratas s moznostou, ze sa s tebou rozide. (mozno preto, ze ho do toho tlacis aj sama)

A ked by sa ti ten sen o rozchode snival zase v inej casti noci, znamena to len tolko, ze sa bojis, ze sa s tebou rozide, a nechces aby sa to stalo.

Sny sa daju velmi jednoducho pochopit bez zbytocnych snarov, ktore na 95% nefunguju (a ani nemozu fungovat).

vykladacslov

Ahoj, pri snoch netreba hladat nejaky zavratny mimoriadny vyznam. V snoch sa kludne moze objavovat niekto po kom tuzit, niekto koho neznasas, pripadne sa do snoch primotavaju aj fantazie z kniziek a filmov pred spanim.

Sny plnia predovsetkym funkciu ventilovania, pri ktorom z mysle odburavas nepotrebne myslienky a pocity, aby ta nasledne uz nezatazovali. Preto zle sny v principe su prave dobre, lebo zo seba vyvetilujes nieco coho sa bojis, co je ti neprijemne, pretoze ta to uz dalej nebude zatazovat.

K analyze konkretneho sna je potrebne vediet okolnosti, za akych sa sen snival, ci ma suvis k problemom/udalostiam poslednych dni a pamatat si zo sna co najviac.

V pripade konkretnych otazok alebo analyzy sna kludne piste sem.

ZoeJane

Ahoj, sny su podla mna velmi zaujimave a dost casto sa zamyslam nad tym co asi znamenaju. Precitala som zopar clankov o nich ale na nic svetaborne som nenarazila :D mojej kamaratke sa stale snivaju sny v ktorych si uvedomuje ze sa jej to len sniva a vsetko ovlada ako sa jej paci, co vraj znaci ze ma velmi velku schopnost sebaovladania sa a ze je sebarealizovana, podla toho co sme nasli. Ale obcas sa jej snivaju aj sny v ktorych jej stale niekto fyzicky ublizuje a zobudi sa na tu bolest, no ta bolest nema ziadne skutocne fyzicke dovody a za chvilu ju to prestane bolet...toto si nevieme vysvetlit. Lebo mne sa niekedy sniva ze sa dusim a zobudim sa na to ze mam zapchaty nos:D prose je to niecim sposobene :D ale tie jej bolesti nie. Mne sa tiez casto snivalo ze som fajcila..ze som si uvedomovala ten pocit ked si fajciar po dlhsej dobe zapali cigaretu a potiahne si a pocitovala som pri tom ulavu. Nebolo by to nic cudne, keby som nebola zaryty nefajciar..proste som mala moznost zacat tym, skusit to...ale mna to absolutne nelaka, dym mi vadi (asi aj preto ze mam astmu) a nepotrebujem zbytocne minat peniaze :D. Blbe bolo ze potom som cely den mala strasnu chut na cigaretu :D. No potom som si citala nejaky clanok kde Freud popisuje ze clovek sa v snoch snazi vyrovnat sa s realitou. Napriklad aj tak ze ked je clovek v spánku, telo oddychuje, relaxuje a mozog tiez, ked je vo fazi REM a nieco sa okolo neho deje co by mohlo narusit tento relax, tak sa mu to premietne do sna a cloveku sa potom o tom sniva. Napriklad sa mi sniva casto ze mi v sne hra hudba a pritom :D mi len zvoni budik. Ja som si tie svoje sny vylozila podla toho tak, ze sa mi snivali v case skusok a bola som nervozana, tak sa moje podvedomie snazilo ulavit si. Ked je fajciar v strese tak si zapali..a tak si moje podvedomie so mnou zahralo takuto hru :D na fajciara...

Vesmir

Kazdy jeden z nas ,ktory mame tu cest zit na tomto svete,....poslali nas tu nejake bytosti vo vesmire,kazdemu urcili osud a teraz sa na nas divaju a sleduju nas ako ten zivot vezmeme,tesia sa s kazdej negativnej reakcie.Nijak inac si to neviem,vysvetlit.Preco ma niekto smrtelnu chobobu a niekto je zdravy? preco su bohaty a chudobny? Preco je zlo a dobro? Tak len tak pre priklad:preco niesme vsetci bohaty?Pretoze keby ze mame vsetci rovnako,kazdy by sa chcel dostat na to najkrasnejsie miesto na zemi a to by sme tam boli vsetci,napr cela Europa by ostala bezludna a tlacili by sme sa na nejakom nadhernom mieste,az by sme sa pozabijali,a to oni nechcu.Chcu vidiet ako si poradime s ich ulohami.A teraz som vas odhalila,Vesmirne potvorky.