Od 1.maja idem do boja s kg zdravou formou...kto sa pridá?

majka__

ajinka,
aj ja som bola chuda, kym som neprisla do puberty. ale potom sa na mna kg zacali nabalovat, ja som skusala XY krat diety a vysledok je dost nepekny... ja som kedysi na zaciatku puberty vazila 64 kg pri vyske 175 cm, co bolo dobre. potom som vyrastla 3 centimentre a pribrala 14 kg... takze skvele... ale uz viem, ze diety boli riadna blbost a nemala som ich nikdy ani len zacinat. ale co uz - clovek sa uci na vlastnych chybach. nejde mi ani tak o to, aby som nejak extra uzasne vyzerala v plavkach na leto alebo co - robim to teraz najma kvoli zdraviu, aby som si zvykla na pravidelnu stravu a snazila sa ju dodrziavat. takze verim, ze sa mi to podari. to iste prajem aj tebe, aby sa nam to spolocnymi silami nejak podarilo (a aj ostatnym chudnutiachtivym holkam, ktore sa k nam pridaju :o)).

Ajinka02

majka dakujem :)....vies ja som nebola taka tucna az kym som neprisla do puberty a zacala som nejako priberat a ani neviem ako :(....prestala som sa hybat a uz to islo :(....ja mam tuk hlavne na bruchu a stehnach....behat som uz skusala ale vobec som nevladala pretoze som nevladala dychat tak skusim aspon bicyklovanie a dlhsie prechadzky snad na zaciatok staci :)....a co sa tyka tej vody ja mam vodu rada ale aj malinovky ale bez tych prezit dokazem vodicka je zdrava :)...ja chodim do skoly tak si vezmem 1,5 litrovu flasu do skoly plnu vody a podla toho viem kolko vypijem :-D

majka__

ahojte dievcata,
ja mam 22, vysku 178 cm, a teraz po tyzdni normalnej a pravidelnej stravy 77 kg (zacinala som so 78,5 kg). to chudnutie ide velmi pomaly, ale je inak velmi dobre. jem 4-5x denne (vcera som jedla iba 4x, lebo som si to zle rozdelila cez den a aj som mala nejake povinnosti, pri ktorych som na jedlo zabudla akosi). moj bezny jedalnicek vyzera asi tak:
R: parky so zeleninou
D: jogurt s musli alebo ovocie, ak mame doma
O: co mamka navari (ale nie vela zjem - taku polovicnu porciu z toho, kolko by som si nabrala, ak by som nepotrebovala zhodit kg)
Ol: vacsinou nejake ovocie alebo zeleninku
V: natriem si napr. tenkou vrstvou masla cerealny rozok (alebo vcera napr. som zjedla maslom natrete take celozrnne chlebicky... ako vlaran, ked poznate a dala som si k tomu zeleninku)

jem kazde 2-3 hodiny a snazim sa vypit 1,5-2 l vody. vraj je dobre vypit aj 3 l, ale ja osobne som nikdy vela vody nepila, co som si uvedomila, ze je zle. mam doma hrncek, ktory ma objem 0,5 l, cize podla neho viem odhadnut, kolko som vypila. ked budem mat po statniciach (ktore mam 18. 5), tak sa posnazim chodit trosicku do posilovne, ale len na beziaci pas, popripade trosku cinky, aby sa mi svaly vyvijali trosku). moj ciel je ist na 70 kg (tu vahu nepamatam, kedy som mala, lebo tiez vecne bojujem s kg - rozne diety a podobne).
ak vam mozem odporucit, precitajte si knihu od Mira Veseleho: Ako som schudol 35 kg. je to velmi poucna kniha a prave ju citam. a preco ju spominam?
vsimla som si Ajinka, ze nechces jest sladkosti a podobne... je to dobre, ale (hovorim aj z vlastnej skusenosti) ako dlho pri tom vydrzis? ja verim, ze dlho, ale ja, ked som nechcela jest nic sladke (ako keksiky, cokoladu a tak), tak som vydrzala mozno mesiac a to bolo skvele u mna. ale potom som jest sladkosti predsa len zacala. aj v tej knihe Miro Vesely pise, ze dat si raz za cas nieco sladke nie je zle, ale ze je dobre, ak prijmes sladke v inej forme (napr. musli, alebo musli tycinka - ak som ho v knihe spravne pochopila). lebo vseobecne organizmus potrebuje aj cukry, tuky aj bielkoviny... ja sama si uvedomujem, ze bez cvicenia to nejde a preto by som skutocne chcela zacat nieco robit so sebou. ale verim, ze sa mi to postupne pomaly podari. i ked vaha bude klesat pomaly - dolezite je, aby sa mi trosku sformovala postava - a inak, v knihe som sa este docitala (on to vsetko hovoril podla svojich skusenosti), ze tuk z bruska ide dole najpomalsie. cize formovat sa asi zacne najprv zadok, stehna... atd. ale potom az pojde brusko...
takze drzte sa, nedrzte dietku, neodopierajte si silou mocou sladkosti, pite vodu (i ked je hnusna z pociatku - pit iba cistu vodu ma vela ludi problemy)... ja som si napr. vcera dala 2 kopceky zmrzliny, lebo som na nu mala chut. a nic sa mi nestalo :o)

tinka86

No takze ja by som sa pridala, aj ked potrebujem dat dole "len" 5 kg, ale ide mi o to, aby som si zdravým spôsobom udržovala váhu bo u mňa to stále kolíše. Chcem aby som viedla zdravý životný štýl a bolo to pre mňa samozrejmosťou.

Ajinka02

ahojte no tak ja sa pridavam..mam 16 meriam 173 cm a vazim 85kg :(....budem papkat mensie porcie a hlavne ziadne sladkosti a sladene napoje i ked to pojde asi tazko :(..a hlavne budem sa snazit hybat tak snad to vide :)

drumka

ahoj:)ja by som sa k tebe pridala,aj ja planujem zhodit nejake tie kilecka...nedas mi mail?lebo tu je to potom strasne neprehladne...by sme popisali a trosku sa podporovali,hm?inak ja mam 19 v lete mam 20....schodnut potrebujem asi 7kg..a uz sama nevladzem,nema ma ani kto podporovat....