Trpím paranoidnou schizofréniou

Príspevok v téme: Trpím paranoidnou schizofréniou
ignác

Trpím paranoidnou schizofréniou, predtým som dlhé bezpríznakové obdobie stredajúce sa s krátkodobím priznákovým ochorením, čiže som bol v akútnej fáze. Teraz už vyše polroka mám tzv. redukovanú akútnu fázu, čiže ochorenie sa chronifikovalo. Neviem sa z toho dosť lieky mám dobré, a užívam ich pravidelne, len mám pocit, že ma takmer každý ohovára a niektorí mi chcú ublížiť.Ani sám vonku nejdem a keď idem s niekym stále som ostražitý. Len mi prosím nedoporučujte nemocnicu, hoci predtým mi pomáhala, na poslednej hospitalizácii mi nepomohla, bol som v kolektíve na oddelení a keď som počul vravu, tak som si myslel, že hovoria o mne. Beriem kvalitné antipsychotické lieky vo zvýšenej dávke, čo mi asi pomáha, aby som sa nedostal do akútnej fázy.

jajka001_

musis si najst priatelov, zacat znovu verit ludom a chodit viac do spolocnosti. ver ludom, su zli, skazeni, ohovaraju, ale aj maju dobre srdce, pomahaju, ich laska dokaze hory preniest - proste ludia :)
ak mas pocit ze ta ohovaraju - urcite niektori ohovaraju, ale to ta nemá čo trápiť. to nie je podstatné. podstatné je aby si bol sám sebou, dobrý, milý a slušný k ľuďom , a hlupákov ktorí ohovárajú lebo nemajú nič lepšie na starosti, môžeš mať v paži.

Camel

Vykašli sa na názory druhých a odľahčíš svoju myseľ. Vždy niekto niekoho ohovára, veď čo by sme robili, keď sa nudíme? Ak počuješ hlasy, tak to robí tvoja psychika, nie druhí. Hlavne neohováraj ty druhých, aby si sa zbytočne nezaťažoval, o každom rozmýšľaj pozitívne. Rieš len to, čo ti povie niekto priamo. Aj mňa ľudia ohovárajú, viem, že mám tiež nejaký problém, ale ja sa namiesto nenávisti s nimi o tom porozprávam, a tak je to podľa mňa lepšie. Dokázal by si to aj ty?

jarec

tie stavy mam vzdy,ale marihuana ich znasobuje tak ako kazda ina droga...marihuanu sa snazim uz vobec nekurit, ale tak sem tam dostanem chut a ked som s kamaratmi tak sa snazim na nic nemysliet a tie stavy niesu az take silne,najhorosie je to ked som sam....mozno sa pytas preco kurim mariuhanu ked mi to nerobi dobre,preto lebo urcite pozitivne stavy my mariuhana este stale vyvolava..ty co kuria tak viedia:D odstahoval som sa preto lebo byvam s rodicmi a nemal som inu moznost...samota je to najhorosie ,clovek vkuse iba premysla a niektore veci rozobera uplne do podrobna a 10 krat sa zamysla nad tym istym....stavaju sa mi aj take veci,ze musim ist 3 krat skontrolovat ci som zavrel chladnicku ,ci som pozamikal vsetky dvere,okna...proste mam taky pocit ako keby som neveril sam sebe...najhorsie je to ked pridem na stanicu...mam pocit, ze vsetci sa bavia o mne a smeju sa zo mna...priznam sa, ze s kamratmi sa dost smejeme z ludi, ale proste tak, ze ten clovek na to nepride...co oci nevidia a uci nepocuju srdce neboli...a v tomto mozno sudim teba podla seba...potom ked som sam tak mam pocit ze druhy robia to co vlastne robim ja ked som s kamaratmi...

ignác

Jarec, a tekéto stavy máš len po vplyvom marihuany alebo aj vtedy keď účinok marihuany vyprchá? A prečo si sa vlastne presťahoval na dedinu?

jarec

este ked ti mozem poradit tak skus ist za homeopatom...ja som si cital na jednej stranke o mariuhane,ze to pomaha....

jarec

ale nie...ja to mam tiez, mne to spusitlo to ,ze som sa odstahoval na dedinu a som vkuse sam,pretoze vsetkych kamaratov mam v meste..a plus som kuril vela gandze:D verim v to, ze ked sa vratim medzi kamaratov a nebudem mat cas na dlhe premyslanie o hlupostiach tak to postupne zmizne....neodporucam ti brat ziadne drogy lebo mozes zazit take stavy, ze sa z toho do konca zivota nevymotas......

ignác

Nie, žiadné drogy som nebral, len príležitočne alkohol-pivo a klasické tabakové cigarety. Myslím si, že spúšťačom bola veľmi nepríjemná a nepravdivá klebeta od jedného zlomyselného chlapca. Tá klebeta bolá veľmi nebezpečná lož, po ktorej skutočne ma začali ľudia ohovárať. Hoci psychiatra som navštevoval aj pred vypuknutím paranoidnej schizofrénie ale pre stavy úzkosti zo šikanovania na škole. Ale teraz mám pocit, že mi už nikto nedokáže pomôcť, lebo ľudia sú hlupy a veria lživým klebetám a keď to už raz vypukne ,tak sa to šíri ako epidémia. Niekedy si len myslím, mám taký pocit, že ma ohovárajú, ale niekedy som presvedčený o tom, že ma ohovárajú. Ku psychológovi som dlho chodil, ale potom prišlo obdobie akejsi apatie, že ani on mi nedokáže pomôcť, tak som tam už dlho nebol, okrem psychoterapie individuálnej a najmä skupinovej, ktorá bola v nemocnici.

mnamka257

pokial navstevujes lekara ktory ti predpisal tie lieky ktore ti pomahaju, tak aku radu este chces.myslim ze lekar vie najlepsie, ako ti pomoct.tak mu ver a neprestavaj s liecbou.drzim palce