Co jest pri chudokrvnosti a nedostatku zeleza?

gima

mozno,fakt nie je to hlupost
lebo aj rada,ze ked clovek ma kutiky tak pomaha-maz z usi- vyzera ako zart/a je to osvedceny recept/

matamata

nie nie je to blbost..ale nevadi...a tych jablk pri tom az tak vela nezjses..to by si musel zjest kilo denne a nie jedno za 3 dni...ale sak mysli si co chces...proste to tak je

collete

To je hlupost. Mozno sa im to upravilo, pretoze v jablku je velmi vela zeleza. Dalej v mrkve, v cervenej repe (tam je ho malo, ale zato mimoriadne kvalitneho pre ludsky organizmus), v listovej zelenine, v melase....

matamata

toto je citovane z jednej internetovej stranky

Slyšel jsem také od českých kutilek, že když je třeba, povaří několik větších (pokovením neupravených !!) hřebíků, aby byly odmaštěné a čisté, na několik hodin je zapíchají do jablka a to pak zkonzumují. Předpokládejme, že bez těch hřebíků. Organické kyseliny v dužnině jablka reagují se železem a činí vstřebatelným bez oněch nepříjemných příznaků, které měly po některých farmakologických preparátech = podmínkou je pouze, zda bez nadýmání snášíte jablka...

matamata

mate ma pravdu...to nie je vtip...aj ja to poznam a poznam ludi, ktorym sa len po tomto fakt upravilo zelezo...znie to cudne ale funguje to..samozrejme tie klince treba dobre vyumyvat

mate59

umy Jarou 10 nových klincov,napchaj do jablka skrz naskrz,nechaj z večera do rána, vyber klince a jablko zjedz.Znie to hlúpo, ale je to starý osvedčený prostriedok.1-2 týždne opakuj.