Mam velky problem,rodina,skola moja buducnost

Príspevok v téme: Mam velky problem,rodina,skola moja buducnost
lenuskaaaa

Ahojte chcem sa s vami podelit a vypocut si hlawne nazory aj druhych,som v druhom rocniku na ucilisti pritom som mala na zakladke jednotky mam este dva mesiace do konca roka,rodicia ma nutia do skoly ist lenze pre mna je to bezpredmetne ked sa tam nic neucime,zajtra idem za riaditelom a podat si prihlasku na gympel,lebo som mala jednotky na zakladke a radsej od zaciatku zacat aj ako osemnasrocna na skole co ma bavi ako kvasit medzi sockami za to len ze hurao dva roky skoncim..a co z toho ked to tam nenavidim spoluziakou dementou,prax strasna nuda obsluhovat niekoho a zadarmo ..lenzze ak prestanem chodit do skoly mama pride o pridavky,ale mne je prednejsie zdravie ako dake peniaze ked som taka vystresovana zo skoly ze bud dva dni nejem a potom dva dni zerem tak ze musim mat nieco v papuli a miniem aj 10e na cipsy sladkosti za den..prosim o vyjadrenie vasho nazoru

lost

lenuskaaaa,
preco nadavas na tych ludi kam zaroven aj chodis? :-)
ze do dementov, no ale to si tak zovseobecnila, ze ... chapes? :-)

Inac, GYMPEL bez VS, ako to tu uz bolo spominane ti velmi vela toho neda, tam vyjdes ako "viem z kazdeho rozku trosku", tj. nemas zameranie, tj. max extremne vela praxe (predpotopne knihy radsej nespomeniem), ale vlastne nic nevies.

Vychodil som gympel, tak viem ako to chodi, viem ze nic neviem :D

Avsak, ak nie si hlupa, tak ti skolu vlastne ani netreba vobec... naco je skola? naco... dajte mi dobry dovod :P

Ak chces ist na VS, tj za tie 4 roky na gympel co by si chodila ta mozno nieco chyti, tak to bude velmi dobre.

Ak nechces na VS, tak nebolo by lepsie nieco... nieco ine ? nejaka ina stredna ale so zameranim...

Zalezi od toho, co od zivota ocakavas.
Podla mojho nazoru mas asi moznosti nasledovne:
1. Mat skolu
2. Nemat skolu

Ten prvy pripad je na to, aby ta ta skola/titul podrzali ked nebudes vediet najst pracu, resp. sa uzivit

Ten druhy pripad je dobry ak mas rada zivotne vyzvy, proste ak vies rozmyslat "out of box" (neviem ako sa to preklada), ale chapes co myslim? :) :)

miskoooooooo

A hlavne ser na tie rady čo ti tu píšu.....Ako fakt sorry, ale kto je mimo školy 5 rokov tak ani nevie ako sa naše školstvo zmenilo...profaci su radi, že su radi a školy su radi že maju žiakov, všetci s prepačením už serú na také veci ako sú známky a spol....

Miškkooooooo

Dievča to bol presne môj problém.. HLAVU HORE...dva roky som chodil na hotelovú akadéiu, vôbec ma to nebavilo, a pravdu povediac, tiež neviem prečo som tam išiel.....minulý rok presne o takomto čase som si povedal - dosť. A dohodol za z riaditeľmi dvoch gymnázií. Konkrétne do Prievidze a do žiaru nad hronom...Bol som rozhodnutý ísť do bliššej Prievidze, rovno do druhého ročníka, pretože od začiatku som ísť nechcel...V auguste som robil rozdielovky, ktoré som však nespravil...Na okamih sa mi zrútil svet a dva dni som bol v depkách...Prvého septembra som zavolal riaditeľovi handlovského gympla, ktorý som bral ako plán Bé a už druhého som bol žiakom 2A. Stratil som síce jeden rok ale čo...A teraz? Robím si SOčky, učím sa čo ma baví a nemenil by som...síce ma mrzí ten jeden rok....musíš byť silná, dá sa všetko....

swistica

ak mas vela volneho casu, kedze ucnovka ta nenaplna a nevytazuje, prihlas sa do jazykovej skoly a sprav si certifikat z jazyka, popri tom sa rozhodni co vlastne chces v buducnosti robit, a ak je to vs, tak si zozen gymnazialne ucebnice, resp. poznamky a zacni sa ucit na primacky

zuzic

na gympel ta uz nevezmu, prihlasky sa podavali hned po dostani vysledkov monitoru, polovica gymnazii prijimala na zaklade monitorov a prospechu, ostatne budu mat prijimacky 11.maja ale uz nemozes prihlasky su podane aj rozhodnutia uz obdrzane...
naco si isla na to uciliste ked si sa dobre ucila???

madame

ak si pevne rozhodnuta konaj. chod za svojim cielom. musis vediet co chces a vsetko tomu podriadit. ak nechces chodit na ucnovku lebo v tom nevidis zmysel tak to aspon chapem ja nechod tam.chces ist na gymo chod. podla mna je to dobra skola. ziadna ina ti neda taky rozhlad a mnohostranne vseobecne vzdelanie ako gympel. potom vs to je jasna vec.zisti si info a zacni este mas cas.

dobra vila

Na ake uciliste chodis? Vies, ucnovka a odborne skoly maju jednu OBROVSKU vyhodu oproti gymnaziam. Ze ju vystudujes a mas v rukach urcite zameranie. Ja som mala tiez jednotky na ZS (iba na matiku som bola lavsia) a sla som na OA... tiez som chcela na gympel, ale nesla som tam kvoli matike, chemii, fyzike. Dostudovala som OA a s ekonomikou nic nechcem mat, aj ked som dostudovala s vyznamenanim.. Tiez preparnene 4 roky... gympel som lutovala z toho hladiska, ze som vymeskala kopu dolezitych predmetov, ktore by zohrali dolezitu ulohy pri volbe VS, bohuzial...
Ale uz si tam odstudovala 2 roky, neblazni a dostuduj zvysne 2. Ked budes chciet ist na VS, uz behom tychto dvoch rokov sa pokojne doucis predmety, ktore budes potrebovat (ovsem ak to nebude mat s cislami co docinenia). Alebo ked dostudujes svoju strednu, das si rok pauzu a ked budes chciet ist silou mocou na VS, doucis sa potrebne predmety. Aj ked v dnesnej dobe pomaly na VS moze ist hocikto a vobec nie je zarukou uplatnenia sa.
Ked si sikovna, uplatnis sa aj bez nej!! VER MI. Kazdy hlada sikovnych ludi... na co je diplom, ked si zobak nevie otvorit, alebo nic vybavit??
A ked studujes nieco take ako kadernictvo, kozmeticka, krajcirka, tak to mas vyhrate. Nepoznam kadernicku, ktora by sa neuzivila...

mate59

ak spravíš gympel,musíš ísť na výšku, lebo s gymplom nemáš žiadnu kvalifikáciu,je to len príprava na výšku.Vydrž, dokonči učňák, sprav si maturitu a potom uvidíš.

cappy_

a ty si myslis ze gympel je vyhra?..ucis sa ucis, a nic sa nenaucis..radsej dokonci tam kde si...a poriadne sa uc na vysku, kam by si chcela ist, lebo ja som azse neznasala gympel a vyska je uplne super =)