Chcem hospitaliziaciu na psychiatrii, ale...

Príspevok v téme: Chcem hospitaliziaciu na psychiatrii, ale...
asisalena

Ahojte, snad mi pomozete, lebo ja neviem ako na to.
Bola som cca pred rokom hospitalizovana na psychiatrii, pytala som sa tam, lebo som si so svojou panickou poruchou nevedela rady. Ohromne mi pomohli. Odvtedy fungujem skoro normalne, az na urcite obmedzenia (nevkrocim do velkych nakupnych centier, neprejdem cez most, 100krat denne si meriam krvny tlak). Predtym som pol roka bola len zavreta doma. Teraz Nasla som si pracu, skusobna lehota uplynie zaciatkom juna. Je mi ovela lepsie, ale aj tak to nie je ono... Chcela by som sa vsak zbavit aj tychto poslednych malickosti a ist si polezat. Bojim sa totiz horucav, vtedy odpadavam. Psychika je svina. Aj panicke ataky mavam len v horucom lete.
Psychiatricka by mi to uznala. Problem je manzel, ktory si mysli, ze som fit a ziadnu hospitalizaciu uz nepotrebujem a taktiez nastava problem v praci, neviem, co mi zamestnavatel povie na mesacnu pn-ku... Jemu by som povedala napr. ze idem do kupelov. Pracujem v chranenej dielni, sme tam dvaja zamestnanci a ja neviem ake su zakony, ci ma moze prepustit pri takej dlhej pnke, ci si musi najst nahradu za mna...
Ozvala sa uz aj kamoska odtial, ze sa ma zle a chce ist teraz lezat, tak som jej navrhla, ze nech skusi pockat do toho leta, aby sme boli spolu...
Tak neviem, poradite mi niekto co robit? Hlavne s manzelom. A s pracou. Dakujem

chrono

Ak ti mozem poradit nechod na hospitalizaciu,ale skus to riesit ambulantne a s pomocou psychologov.Ak to teraz vzdas a pojdes do nemocnice,budes musiet zacinat odznovu od bodu 0.Nemocnica je len krizovatkou,odkial sa opat vratis do reality a budes musiet celit tym istym problemom,od ktorych chces utiect teraz.Lieky mozes uzivat aj doma,psychitatria nie je riesenim.

depressed_

Ahoj, mám trochu problémy s psychikou. Myslím že vysvetlovať čo je ťažká depresia alebo biopolárna porucha nemusím, mám s týmito chorobami problémy, a občas sa cítom ako keby som bola schyzofrenička.. Problém je, že sa chcem dať liečiť ale neviem ako to mám oznámiť mame :/ pomôžete mi prosím? poradíte mi alo jej to mám povedať?

jajaja99

suhlasim s prispevkom zuzanamy.vyznelo to asi pre zucastnenych kruto, ale....ak su ine formy a moznosti boja, tak by som sa nehrnula "ist si polezat do nemocnice s kamoskou"....teraz mas pracu, si medzi zdravymi ludmi, naozaj skus zabojovat sama so sebou. a praca....naozaj bud rada, ze nejaku pracu mas.este k tomu chranena dielna. skus sa na vec pozriet aj z druhej strany....vypadnes na mesiac a co zamestnavatel? myslis, ze je jednoduche zohnat nahradu na jeden mesiac? alebo ak chces ist silou mocou do tej nemocnice, skonci prac. pomer v skusobnej dobe a venuj sa svojej liecbe. urcite by to bolo voci zamestnavatelovi ferovejsie, ako nejake zahmlievanie kupelmi....

zuzanama

Pre mna je tento prispevok sok. Sama som mala paniku, ale nelezala som v nemocnici, len som chodila ~cvicit~ na DPS. Som asi kruta, hoci ta chapem, ale ja ti vobec hospitalizaciu neodporucam. Aj sa cudujem, ako ti tu ostatni pritakavaju. Bojujes s panikou, gratulujem, pekne si to zvladla, chodis do prace, manzel si mysli, ze si ok, mozno uz s tebou nemusi vsade behat a hlavne na pohotovost, no polezanie si v nemocnici, by bol asi krok spat. Ved mas vysledky, nevzdavaj to, radsej zacni pracovat na navstevach obchodnych centier a prestan s meranim tlaku. predpokladam, ze ta v nemocnoci naucili, co je expozicia. Mas obavy z nadchadzajuceho leta a horucav, chapem ta, mas strach, ktory je v tomto pripade predcasny, ved nevies, ci vobec budu horucavy a mozno ani nebudu, cosi spominali, ze koli islandskej sopke bude chladne leto. Ved neblazni, mas pracu, bud stastna, kolko zdravych ludi ju dnes nema...
Drzim ti palce, aby si prisla na lepsi sposob zvladania paniky.

zuzanama

Pre mna je tento prispevok sok. Sama som mala paniku, ale nelezala som v nemocnici, len som chodila ~cvicit~ na DPS. Som asi kruta, hoci ta chapem, ale ja ti vobec hospitalizaciu neodporucam. Bojujes s panikou, gratulujem, pekne si to zvladla, chodis do prace, manzel si mysli, ze si ok, mozno uz s tebou nemusi vsade behat a hlavne na pohotovost, no polezanie si v nemocnici, by bol asi krok spat. Ved mas vysledky, nevzdavaj to, radsej zacni pracovat na navstevach obchodnych centier a prestan s meranim tlaku. predpokladam, ze ta v nemocnoci naucili, co je expozicia. Mas obavy z nadchadzajuceho leta a horucav, chapem ta, mas strach, ktory je v tomto pripade predcasny, ved nevies, ci vobec budu horucavy a mozno ani nebudu, cosi spominali, ze koli islandskej sopke bude chladne leto. Ved neblazni, mas pracu, bud stastna, kolko zdravych ludi ju dnes nema...
Drzim ti palce, aby si prisla na lepsi sposob zvladania paniky.

beskyd

po PN v zasade hej, len musi najst nejaky z dovodov ktory je v ZP uvedeny ako vypovedny dovod.. a v pripade sporu ho pred sudom obhajit. len mi este napadlo ze ak ide o chranenu dielnu, taky zamestnanec ma zrejme statut zamestnanca so zdravotnym postihnutim a v tom pripade takemu zamestnancovi moze dat zamestnavatel vypoved len s predchadzjaucim suhlasom uradu prace, inak je vypoved neplatna. suhlas sa nevyzaduje potom len ak taky zamestnanec dosiahol vek ked ma narok na starobny dochodok alebo ak sa zrusuje/premiestnuje zamestnavatel alebo pre porusenie pracovnej discipliny. takze tu je este zvysena ochrana oproti klasickemu zamestnancovi.