VAkcína HPV virus

Príspevok v téme: VAkcína HPV virus
majam01

Ahojte, neviete mi poradiť?
Mám diagnostikovaný HPV virus 16, 18 čo sú najrizikovejčie výrusy ktoré treba sledovať. Doktor mi doporučil sa zaočkovať novou vakcínou. Tým že vakcína je prevencia proti nakazeniu nevie čo to urobí ak už vírus mám.
Robili by ste pokusného králika alebo mm mylné informácie?

lek.

vysvetlenie k HPV kopirujem: kondylomata sú spôsobené na 90% podtypmi 6 a 11 HPV virusu. Tieto podtypy sami o sebe nespôsobujú rakovinu a to ani v oblasti krčka maternice. Z podtypov, ktoré rakovinu vyvolávajú ,sú to najmä sérotypy 16, 18, ale aj 33 a 45. Preto sú kondylomata rizikovým faktorom, lebo keď sa už vyskytujú, mohla nastať infekcia aj tými typmi, ktoré sposobujú premenu zdravých buniek na nádorové. HPV infekcia môže viesť k rakovine análneho kanála, infekcia môže postihovať aj dutinu ústnu, pažerák, spojivkový vak a môže sa preniesť aj manuálnym kontaktom. V súčasnosti sa pracuje aj na vývoji tzv. liečebnej vakcíny pre tých, ktorí sú už HPV pozitívni na rizikové podtypy HPV, ale ešte nemajú onkologické ochorenie, avšak takéto typy vakcín zatiaľ nie sú k dispozícií. Rutínne vyšetrovanie análnej oblasti sa zatiaľ nevykonáva, ale sú už určité odporúčania pre vysoko rizikové skupiny a podobne

paola

xyz
a to odkial mas take info, ze vakcina ucinkuje len 4 roky? ved nemala by byt dozivotna imunita? aspon tak som to pochopila........a tiez sla diskusia o tom, ze ked i mas tak sa da ockovat, ze to zvysuje imunitu proti hpv a v 41percent je uspesna uplne. moc tomu ale nerozumiem. a ze ockuju i muzov lebo moze sposobit i rakovinu konacnika , aj penisu a hrdla, atd. a to kto, aky lekar a ako, z coho zisti, ci hpv mam ci nie??? z krcka to chapem, ale tie ostatne casti tela? ved ked to nemam na krcku predsa nemusi znamenat, ze ho nemam dakde v tele, ci nie? alebo je na to nejaky speci krvny test celkovy?

xyz

Paola
ak mas HPV pozitivne, uz sa neda proti nemu zaockovat!!!!Ved uz ho mas!!!!
SIMONA 74
ucinok vakciny su 4 roky a u nas je vakcina pre zeny do 26 rokov.Takze - uz nemas na to vek

paola

milan.x
milan, a to odkial mas tuto informaciu? ved ja som citala statistiky, ze prave vacsina zien s rak. krcka mala pritomny aj virus HPV, a ved na to predsa musia byt studie, a vraj je niekolko typov HPV virusov zo 100, co su onkogenne, tak kde je pravda? ty to odkial mas? potrebujem to vediet, lebo som sa xcela dat tiez zaockovat, mam HPV a mala som aj zlu citologiu... a dokonca som sa docitala, ze HPV sposobuju i rakovinu konecnika a aj hrdla... -a to som predtym nepoculatak kde je pravda?prosim odpis. vdaka

milan.x

Celu humbuk okolo HPV vakcin je len jeden velky marketingovy podvod. Tvrdi sa, ze rakovinu krcka maternice moze sposobuje prevazne tento virus. Uz sa ale nehovori o tom, ze statisticky z 200 zien s tymto ochorenim sa pritomnost toho viru vyskytuje iba u jednej. Takze u 199 ostatnych zien tu rakovinu ocividne sposobilo nieco ine. A aj tvrdenie, ze u tej jednej to sposobil prave tento virus je dost pochybne. Jediny efekt z ockovania je ten, ze date zarobit farmaceutickej firme vyrabajucej tieto drahe (a v podstate zbytocne) vakciny.

tristanka

bohuzial,ked uz hpv mate, vakciny su zbytocne. Ockuju sa baby predtym, nez to chytia. Ockuje sa proti hpv, nie ked to uz mate. Osobne by som do toho nesla, lebo to je na trhu kratko. Monogamnost a cim menej sex.paertnerov je jedina ochrana proti tomu, ked to uz mate, takvela stastia...do konca zivota sex s kondomom a pripadna rakovina krcka maternice.

slniecko

ahojte tak aj ja cakam na vysledky .a lekar mi odporucil vakciny no neviem zatial aky mam hpv.a ako pozeram je nas stale viac zien co ma tento problem .vela stastia .pekny den

Simona74

Ahoj, ja teraz cakam na vysledky ci mam aj ja HPV 16,18. Mne moj lekar povedal, ze sa mam tiez zaockovat. Je na to zaruka 8-10 rokov. Pytala som sa, ci na tom nie som stara /31/, a slubil mi, ze mi to zisti. Ma nejaku znamu, ktora s tymto pracuje. Skusim mu dnes zavolat a potom ti napisem. Pokusny kralik podla mna nebudes, uz to skumaju dlho