ortodoxna krestanka, ako je to s nimi vlastne?

Príspevok v téme: ortodoxna krestanka, ako je to s nimi vlastne?
werhon

Dnes som sa rozpravala s jednou zenou po styridstiatke,dobre vyzerajucou,jej 18 rocna dcera jej usla z domu s moslimom.No po tom rozhovore sa ani necudujem..A tak ma napadlo,ci takyto ludia vobec sexuju, alebo aspon ci onanuju,(nema manzela totiz) ci to nieje pre nich hriech alebo co.Normalne lutujem takych ludi..mate nejake poznatky o tom?

AdamKrt

Jedna bola velmi rychla. Ta sa ani nebavila, pokial zistila, ze nie som taky, onaky velmi ortodoxny... Druha, ta sa stazovala, ze kolko ma rokov a nemoze najst partnera /a aj jej brat ma vraj ten problem/. No, tak to sa im potom nedivim s takymi poziadavkami... :)

AdamKrt

Potom existuju druhe varianty "ortodoxnych krestanov", co vino kazu, vodu piju. Hlavne, ze mozu robit horsie nez napr. ateisti, ale ved staci sa im vyspovedat, trochu pomodlit a hursa-hopsa, moze sa ist veselo hresit dalej.... :-D

AdamKrt

Tie 2 slecny, co som poznal. Jednu tak iba zbezne - jedine v komunikacii, co ju zaujimalo, bolo nabozenstvo. Akonahle zistila, ze clovek je veriaci, ale neriadi sa cirkvou, pretoze si dava vyssie moralne a eticke principy, tak sla kadelahsie.

Druhu som poznal par mesiacov, co sme si pisali, vymenili foto. Vsetko bolo dobre, az do stretnutia, kedy zistila, ze ortodoxny katolik nie som, pretoze som nevedel, ze ten a ten kostol robi vtedy a vtedy - take a take bohosluzby.

Proste tie 2 osoby mali hlavy vymlete od panov fararkov a to bolo pre nich svate pismo.

Nech si hovori kto chce, co chce, ale pripadalo mi to, akoby ich ortodoxne krestanstvo bola nejaka sekta. Asi na hodinach teologie nepocuvali - miluj svojho blizneho...

Clovek nema nic proti viere, ale toto mi skor pripadalo ako fanatizmus. Vymyte dutinky lebecne. Nechceli pochopit, ze cirkev a viera su 2 rozdielne zalezitosti...

irmicka

werhon, ale ta vymletost nebude krestanstvom. Mozno keby nebola veriaca, vrhla by sa takto blaznivo na nejaku inu sucast zivota, proste bez rozumu. Proste clovek neschopny vlastneho nazoru a usudku si vezme za svoju akukolvek dogmu, ktorej sa zubami-nechtami drzi a nepovoli ani najmensie vychylenie. A to je skodlive v akomkolvek smere.
Inak, tej mojej kamosky som sa veru nepytala, ci onanuje :)) predsa len sme uz nemali vek na taketo debaty.

lDenzl

werhon:))
Myslis,ze neonanuju??:))) Si zober katolicku cirkev a to co sa tam deje.......myslis si,ze je to ine v inych cirkvach?:)
Ja tomu neverim.

werhon

Adamkrt presne tak ako keby mala vymlety mozog, cely zivot bola sama,pretoze hladala podobneho jej muza,ktory bude silno veriaci a tisic dalsich poziadaviek,a asi ju boh vyslysal ide sa vydavat v 40..chodia uz spolu dva roky ani bozky ani sex..a dvaja dospelí ludia..Odsudzuje alternativnu medicinu,homeopatika,radsej chodi k psychiatrovi na tazke lieky na nervy... no je toto normalne???je mi az z toho zle..a ked som jej psomenula ze som bola na joge,zevraj tazky hriech pacham..rada by som si s nou porovnala myslenie len na to nebol cas bohuzial, ako to tu pisala irmicka.. vdaka za nazory :)

irmicka

Adam, necuduj sa, ze ich manzel musel splnat iks nalezitosti. Je to ich moralka a ich manzel teda musi mat velmi podobnu. Tak to funguje vsade, nie? Nielen v cirkvach.

irmicka

Mala som kamosku ort. krestanku, vydavala sa v 30. ako panna. Ja som ateistka (aj ked nie uplne presvedcena, ale tak vychovana a cirkev mi ako institucia vadi), takze sme si boli jedna druhej zaujimavym protikladom a zaroven podnetom na zamyslenie. prebrali sme vela veci.
Oni maju trochu, ale naozaj len trochu inak nastavenu moralku. Ale mozu sexovat (teda len v manzelstve) aj pre radost, nie len kvoli tvorbe deti :))