Čo je toto za život... mám právo to ukončiť?

Príspevok v téme: Čo je toto za život... mám právo to ukončiť?
zúfalááá

Dobrý deň... viem, že s týmto by som mala isť skôr za psychiatrom, ale viem, že on mi nepomôže. A tak isto viem, že veľa ľudí má horšie problémy ako ja, len by som chcela vedieť čo by ste robili na mojom mieste. Tak v skratke moje životné trápenie.

Keď som mala 6 narodil sa môj brat, vtedy od nás otec odišiel, mama bola zúfala a v noci chodila zvoniť jeho frajerke a nechávala ma stáť pred dverami, čakala kým sa zobudia a zoberú dnu, a išla domov. Nenávidela som ich rozbroje, a bolo mi ľúto maminky, ktorá už nevedela čo ma spraviť, aby sa k nám vrátil, raz sa chcela utopiť pred mojimi očami, ale ona mi raz povedala, že ak to bude chcieť spraviť nech sa nebojím, že ona ma neopustí. Tak som len sedela na brehu a pozerala sa ako otec za nou uteká. Vtedy som pochopila, že aj keď mam 7 musím byť mame oporou, a že nie je šťastná. Moje detstvo skončilo.
V škole som bola šikanovaná 9 rokov, a na strednej som tiež nepochodila dobre. Otec sa k nám vrátil po skoro 11tich rokoch, a vedela som, že jeho sen je aby som šla na Obchodnú akademiu, šla som len kvôli nemu, keď sa ale vrátil, bolo to strašné nevedeli sme si na seba zvyknúť. A ja som začala rebelovať, musela som odísť zo školy,a ísť na druhú. Vtedy som začala byť pre našich neschopná. Keď som mala 18 znásilnili ma dvaja muži. Prestala som veriť ľudom, a už vôbec som neverila, že v živote môže byť niekto šťastný. Mala som pár vzťahov, ale narážala som len na žiarlivcov, násilníkov, neschopných a chorých chalanov... každý mi zlomil srdce, lebo už len byť s chalanom, bolo pre mňa veľké sebazaprenie a pokiaľ som už mala vzťah, tak až keď som mu začala veriť. Celý život sa somnou ťahali zdravotné problémy. Našla som si ale super chalana, zasnúbili sme sa, stál pri mne aj keď to bolo najhoršie. Mala som uja ktorý mi bol otcom, keď náš odišiel. Z jedného dňa na druhý zomrel. O mesiac na to dostal môj dedko rakovinu, a nebola nádej na uzdravenie. Prerušila som školu, a šla ho s babkou doopatrovávať, s maminou na striedačku. Keď prestal dýchať začal krvácať z ust a z .. odkiaľ to šlo, snažila som mu dať umele dýchanie ale nepodarilo sa mi ho oživiť. Zomrel tri mesiace na to ako môj druhý otec... pod mojimi rukami. =´(... Potom to šlo dolu vodou, choroba, antidepresíva. Rozhodla som sa, že cele leto budem robiť, každý boží deň. Chcela som zarobiť a s priateľom sa odsťahovať, začať nový život. Po lete plnom stresov, som skončila v nemocnici, kde ma operovali. Ešte ale deň pred nástupom, sa mi snúbenec priznal, že ma podviedol... ďalší koniec, ďalšie sklamanie a len kopa bolesti. Zobrala som to celkom dobre, asi som musela, aby som sa pozbierala aj zdravotne. Čoskoro som v kamarátovi našla lásku, našla som v ňom všetko čo som hľadala. Po pol roku sme sa chceli brať, mať deti... proste sme si sadli, bývali sme spolu a fungovalo to, jeho rodičia ma mali radi, moji jeho proste super... Ale niekde sa stala chyba. Prišlo ťažké obdobie, a lekári mali podozrenie na rakovinu, chodila som po vyšetreniach a bola nervózna lebo som nemala zrazu nikde podporu. On sa zmenil, pri jednej z obyčajných hádok ma vyhodil z domu, nechcela som už viac žiť. Bez toho aby sa moc snažil som mu dala šancu veď ho predsa milujem. Pár dní pred tým, kým mi mali prísť výsledky som bola nervózna, plakávala som a bola som podráždená... Prišla ďalšia hádka, ale pri tejto som bola ticho, 3 hodiny ma urážal, ubližoval slovne a ponižoval. Neviem, čo sa stalo, obviňoval ma z vecí, čo sa ani nestali. Neviem čo sa stalo, ja som nebola schopná vravieť, nebola schopná sa pohnúť... Je možné aby som prišla o ďalšieho milovaného? Je možné, že namiesto toho aby ma podržal mi podupe srdce? Zaslúžim si to? Niečo sa vo mne počas tých hodín stalo, ako keby som zomrela, len moje telo ostalo ako zombie... prešlo od vtedy 5 dní a ja nie som schopná žiť. Rakovina sa nepotvrdila ale už je mi to jedno, žiť nechcem. Doma je to neznesiteľne zlé, zdravie je na nič, lásku som stratila, a keďže bol žiarlivý stratila som aj priateľov. Bývala som u neho, a nikam nechodila, nezdvíhala telefóny len aby nebol dôvod na hádku... Nemám nič... Ostali mi len oči pre plač a na nič iné nemyslím len na smrť... niekedy sedím celé hodiny a čakám, že to príde samo, ale také šťastie mať ja nebudem =´( =´(

mmandy

zufalááá, asi to bude zniet otrepane, ale nemozes svoje stastie nechat aby zalezalo od inych ludi..musis byt sama pre seba tym zdrojom stastia. ja viem, ze niekedy je to tazke, ale aspon potom nebudes na dne, ked ta niekto sklame..odkedy som to pochopila, citim sa omnoho lepsie :)

rozumiem ti

nepis mi uz nic, radsej vstan a chod si budovat to, po com tak tuzis :) najvacsiu radost mi aj tak urobis, ked sem o mesiac napises, ze je ti uz fajn, ze pracujes na tom, aby si bola spokojna a ze na ten dnesny prispevok uz spominas len ako na jednu zo slabych chvil :)

ps: tvoje stastie je ukryte v tebe. k tomu nikoho ineho nepotrebujes. mozes si vsak najst niekoho, s kym ho budes chciet zdielat. a kto to aj oceni. len tak to ma vyznam. Vela stastia dievca :)

rozumiem ti

Idealy su to len dovtedy, kym ich nezacnes realizovat. Potom sa z nich stavaju splnene sny... :) a splnene sny su Tvoje osobne stastie :) nemusia byt 100%tne, to sa snad ani neda.. ale da sa splnit si sny tak, aby sa tomu co najviac priblizovali :)

ked to na Teba zacne padat, chod sa prejst von, citaj knihu, upec kolac... urob cokolvek, len neupadaj do sebalutosti. Odtial je tazka cesta von. A nenahovaraj si, ze si nic lepsie nezasluzis. Lebo si nahovaras blbost. Zasluzis si ovela viac... A myslim to v tom najlepsom slova zmysle. Nebuduj si zavislost na nete, je to stastie klamlive. Buduj si stastie realne.:)

zufalaaa

je to náhoda, ale maľovala som rada v puberte.. ale teraz? teraz by som skôr ten papier trhala a ceruzky lámala... ak by som našla nejakú energiu. ďakujem, za radu na toto som úplne zabudla... A či chcem žiť? Popravde nie, ale nevylučujem, že ma to prejde. Len teraz sa rozhodnem ANO idem bojovať... ale vypnem net, budem zas sama a je koniec všetkým ideálom... a desím sa ďalšej noci, a desím sa ďalších takýchto dní

rozumiem ti

Poviem to jasne a strucne, je to velmi jednoduche. Beries vinu na svoje plecia, za vsetko. Nerob to. Nie si vinna za komplexy a hadky svojich rodicov. Nie si vinna za nikoho smrt, v prirode to tak proste chodi, stare ustupuje novemu...prirodzeny kolobeh, aj ked je to tazke. Nie si povinna splnat ICH/NIKOHO predstavy, mas pravo na svoje. Mas pravo na svoj zivot a svoje stastie. A mas ku*va pravo sa branit, ked Ti niekto ublizuje. Akokolvek. Nenechaj si nahovorit, ze si zla, alebo ze si nieco urobila zle. Nic na Tebe nie je zle, vobec nic. Zly je ten, kto sa Ta snazi o tom presvedcit. Ver mi, pisem z vlastnej skusenosti. A trva velmi dlho, kym dosledky tohto pominu, odstranis. Tak je nacase s tym zacat hned teraz. Pytas sa kde zacat? Odpoved je prosta: u seba. Zvladnes to, silu na to mas. Ten, kto vydrzal hore uvedene neexistuje, aby v sebe nenasiel silu to obratit. Len vydrz... pojde to pomaly, ale pojde to. Hlavne si ver ty sama.

A este mala rada: ak sa da, zmen prostredie. Vypadni odtial, kde Ta to najviac tazi.. Je to potrebne pre ziskanie nadhladu a odstupu. Inak sa zadusis vlastnymi vycitkami a sebaobvinovanim. Stastie existuje aj pre Teba na tejto zemi, na Tebe ostava si ho najst a rozvijat. Drzim Ti palce a verim, ze to zvladnes, ked chces. Hore hlavu, svieti tam slnko. Aj pre Teba :)

tak

...pride cas, kedy nebudes vediet co skor, na vsetko treba ten spravny cas, ... dolezity je zaciatok, a Ty si si jedinecna, Ty si clovek, ktory chce zit, je to jednoducho tak, ... ale zaujima ma Tvoj nazor, ...

sway.

Vies kreslit?
Aj vo filme o Fride to bolo tak,ze zacala vazne malovat az po tazkej nehode,kedy bola nejaky cas priputana na lozko.
To je len taky napad,do niecoho sa mozes pustit pomalicky:-)