chcem to malinke...

Príspevok v téme: chcem to malinke...
mercina

Ahojte...prosím chcela by som vedieť váš názor...Mám 21 rokov a s priteľom čakám z mojej strany očakávané bábatko...hovorila som mu,že chcem bábetko,kedže máme byt,sme aj celkom dobre zabezpečený,rodičia nám prajú a podporujú nás...všetko ideálne...On sa k tejto téme vždy odmietol vyjadrovať,povedal že babo zatiaľ nechce,že on nehce za nič niest zodpovednosť...prišlo mi to trochu detinské..teraz čakám babo,som v piatom týždni a povedala som mu to ako veĺmi radostnú správu....no on mi povedal že to dieťa si nenechám,že on žiadne dieta nehce a či chcem alebo nie pojdem na potrat...má známeho gynekológa a dnes mi už vravel,že všetko vybavil...ja na potrat ísť nemienim to maličké strašne chcem!neviem ako mu to mám povedať,bojím sa že ma nechá,ale die´tatko si vziať nedám....prosím poradťe mi...

fruta

..mercinaa, ja som si to tu nečítala celé, ale ja na tom nevidím nič zlé ak budeš vychovávať sama dieťa, dôležité je iba to, že ho chceš. A kedže si zabezpečená tak nemáš o čom pochybovať. Ja som v 15 tt, vždy som chcela byť slobodnou mamičkou, chodím na výšku, a nemienim sa spoliehať na chlapa, že sa o mňa a dieťa postará, ja sa o svoje dieťa dokážem postarať sama a nehambím sa za to. Dieťatko otca má, a je na ňom či sa o neho bude chcieť starať, ak nie tak to zvládneš aj sama =), držím palce.. =)

macka26

moja rada:
si dospela, zabezpecena, mas podporu rodicov. a jedneho velkeho debila na krku
chlap ktory v normalnom fungujucom vztahu nuti zenu k potratu ,sorry ale co najdalej od neho

btw. on dieta nechcel, tak ako to ze si tehotna? dieta by malo byt predovsetkym spolocnym rozhodnutim, potom by si nemusela riesit taketo veci, ci si dieta nechat lebo on ta potom necha a ci ist na potrat lebo on ho nechce

tip

Moja rada: babo si nechaj. Nikto nemoze rozhodovat za Teba. Aj keby Ta partner opustil, viem, ze to bude boliet, ale mysli na male a na to, aku radost Ti bude robit, ked sa narodi. A v ziadnom pripade sa nedaj nahovarat na to, aby si zabila toho maleho anjelika, co v Tebe rastie.

Lu_cia

mercina, to babo je zivy cloviecik, co ta bude lubit najviac na celom svete, nenechaj si ho vziat.

ja nechapem, ked ho ten chalan nechce kvoli zodpovednosti, tak sa napokon z toho isteho dovodu moze rozhodnut, ze nechce ani Teba, ci uz s babom alebo bez neho.

je to smutne, ale nikdy prosim nerob veci, ktore nechces, kvoli tomu, ze ich chce tvoj partner. Vysledok sa totiz dostavi skor ci neskor - budes nenavidiet jeho a hlavne seba, ze co si si to urobila.

si rozumna a velmi ta obdivujem, ze si v takom veku tak naklonena babatku, budes velmi dobra mamicka. tvoj chlapec este asi pre babo nie je zrely, chlapci dospievaju dusevne neskor. ale to sa zrejme zmeni, co ja uz poznam takych hrdinov. aj moj tato posielal moju mamku na potrat s mojou sestrou, ale nepocuvla a ja by som mu to neodpustila.

Lu_cia

mercina, to babo je zivy cloviecik, co ta bude lubit najviac na celom svete, nenechaj si ho vziat.

ja nechapem, ked ho ten chalan nechce kvoli zodpovednosti, tak sa napokon z toho isteho dovodu moze rozhodnut, ze nechce ani Teba, ci uz s babom alebo bez neho.

je to smutne, ale nikdy prosim nerob veci, ktore nechces, kvoli tomu, ze ich chce tvoj partner. Vysledok sa totiz dostavi skor ci neskor - budes nenavidiet jeho a hlavne seba, ze co si si to urobila.

si rozumna a velmi ta obdivujem, ze si v takom veku tak naklonena babatku, budes velmi dobra mamicka. tvoj chlapec este asi pre babo nie je zrely, chlapci dospievaju dusevne neskor. ale to sa zrejme zmeni, co ja uz poznam takych hrdinov. aj moj tato posielal moju mamku na potrat s mojou sestrou, ale nepocuvla a ja by som mu to neodpustila.

milusca

Co sa tyka bezplienkovej metody, tak clovek si priblizne do dvoch rokov neuvedomuje potrebu vyprazdnovania sa. Posunkovu rec schvalujem, funguje to velmi dobre.

anandang

bambino... neviem aké je to starať sa o malé dieťa, ale nikto predsa netvrdí, že pri bezplienkovej metóde nemôže mať dieťa plienku, je predsa na matke ako si to prispôsobí... akeby si si prečítala článok v druhom odkaze, čo som sem dala, videla by si, že sa to asi dá použiť v praxi... a nie hneď odrádzať a odsudzovať...

bambino

ta bezplienkova metoda je podla mna stresujuca pre mamičku. bude velakrat obdobie, napr ked idu zubky, zavadzaš novu potravinu do jedalnička alebo bude dieťa choré, prechladnuté a vtedy veru bude ťažko čitať z mimiky tvare a z reči tela, že onedlho bude cikanie kakanie. ja si to neviem vobec predstaviť. to ako bez plienky k lekarovi, na dlhšiu cestu??? a kedže to bude tvoje prve dieta, budeš dost vykolajena aj bez toho, nie je to med lizat hlavne prvé týždne, ked si musim na nové stvorenie v tvojom živote zvyknut. a to som ani nenačala tému, ak by si nahodou rodila cisarskym.

mirkaa

ja nechapem, preco obvinujete len ju, ze "nezodpovedne" otehotnela. co on pri pocati nebol? ked dieta nechcel, mal sa chranit a natiahnut kondom, to je to najmenej. jasne, nevieme aka bola situacia, preto nesudme. to je to najlahsie, ale pritom uz uplne zbytocne
aj ja ti mercinaa drzim palce, zelam zdrave babatko a casom urcite stretnes muza, ktory bude lubit nie len teba ale aj tvoje malinke ;) drz sa!