Vztah - nevera

Príspevok v téme: Vztah - nevera
titus

Myslite, ze v dnesnej dobe sa da byt cely cas stastny v jednom vztahu? Akoze clovek nepotrebuje hladat ine dobrodruzstva pomimo? Nejak snad totiz nepoznam par okolo, kde by to tak bolo a ti ludia by boli spokojni aj po dvoch rokoch :) Vacsinou to medzi sebou len hraju (comu tiez nerozumiem) a i napriek tomu spolu zostavaju alebo sa teda aspon normalne rozidu.

lost

A myslis si ze 7 miliard ludi je pre tuto planetu fajn ?

i ked je zevraj dokazane ze nasa planete unesia ovela viac ludi.. ale asi ju to aj rychlejsie znici..

iste skupiny extremne bohatych ludi chcu vyhladit 95% populacie aj tak, takze coskoro to bude take "nepremnozene" :D
ale potom je aj extremne pravdepodobne ze k premnozeniu nikdy nedojde, lebo to bude umele osetrene..

mne sa zda byt tento problem skor relativny, neda sa na 100% priklonit ani k jeden strane.. ako kazdy system ma svoje chybicky.. tak aj tu to asi plati..

ale kazdopadne... 21. storocie ci nie, nezmeni to moj, hoci aj orthodoxny nazor na tuto temu :)

ale, kzodpadne, poznam aj nekatolikov, z naozaj kazdeho kuta Zeme, ktory su akejkolvek rasi, nabozenstva, "spolocensjek vrstvy", veku a cohokolvek, a aj ti ludia sa priklanaju k monogamii, avsak.. su skor v mensine, ked uz tak... ale nie menej ako 1/3 z nich, by som z brucha odhadol..

a inac, na svete su 3 zvierata
- ovecky
- strazny psi
- vlci

(to len taky dodatok, k teorii :D )

lost

sway.

dobry prispevok, pacil sa mi...

no tak ale mne sa jednoducho nepaci, aby som robil veci 2x, tj pre 2 manzelky (ako napr v arab.krajinach).. alebo nebodaj 4x :D
pretoze ak jednej kupim porsche, musim aj tej druhej, tretiej, stvrtej..
ale tu ani nejde o financie, ako skor o cas, to je to jedine, co ma v zivote limituje...

zivot je priliz kratky nato aby som robil quadro-veci a podobne :)

jednoducho paci sa mi myslienka, ze budem mat len 1 partnera, na cely zivot ale taktiez to iste cakam od partnerky (tj, aby nepodvadzala).

bohuzial, nelahko "zabudam" na veci, alebo ako by som to opisal, tak neviem si predstavit zit s jednou 5-10 rokov, a potom len tak sa "prepnut" a zit s druhou (mozno by som vedel, neviem, ale nepredpokladam to, neskusal som, ale zaroven ani neplanujem)

co je lepsie ako monogamia?

to ze skocim na grupak kazdy posledny piatok v mesiaci ? alebo to ze pretiahnem polku dediny v ktorej zijem?

"Ak by boli ludia od pociatku svojho vzniku monogamni,nikdy by sa nepremnozili do sucastneho stavu (ak by vobec prezili)."

mas to niecim podlozene?

ak by sme neboli poligamisti, tak by sa nestavalo to, ze sa ozenim s mojou milovanou a nakoniec zistim ze je to moja nevlastna sestra ;)

ktovie, mozno by nebolo ani tolko chorob a co ja viem co (do tohoto sa nerozumiem, tak som len trepol co som niekedy pocul)...

a teraz si to vezmi z druhej strany, ak by som sa citovo nenaviazal na svoju manzelku, v mojich 50 rokoch, by som vyhladaval "mladu kost", a prave by to bola tvoja 18 rocna dcera, ako by si sa citila ? bolo by to podla teba OK ? lebo aj to je forma poligamie, a velmi popularne dnes...

ja nevidim absolutne ziadny problem v monogamii, mozes mi ale kludne otvorit oci :)

"(podotykam,nerobia to z lasky - skor zo strachu nieco zmenit - moje pozorovanie)"
tak naco su vo vztahu, ked nie su spolu z lasky ?

dalej:
"Cize ak tuzis po jedinej laske na cely zivot,neznamena to nic ine ako to,ze si ovca ovplivnena kulturou"
a ten kto tuzi po viac, nie je ovplyvneni "inou" kulturou ?
akou? moslimskou? americkou?

ked myslis... tak som, ale ja to tak necitim :)

alebo... skusim z ineho uhla pohladu..
hypoteticky, zije svet v poligamii, a ty si 1 zena 1 muza, ktory ale ma dalsie 3 zeny... citila by si sa s tym uplne OK ?

myslis si ze muz je take polifunkcne vlastnosti ze dokaze dat 2-4 plnohodnotne lasy naraz?

alebo by to fungovalo tak, ze tie zvysne 3/4 dieliky do polifunkcnej lasky by si brala od dalisch 3 muzov?

no neviem, zaujimave by to bolo (nesnasim sa nic naznacit)... mozon by to ale fungovalo :D

titus

nj 100 ludi 100 nazorov... i ked casto ludia vychadzaju z toho co vidia okolo seba co este nevypoveda o celkovom stave :) ale tak preto som chcel vediet nazorov viac

sway.

lost podla mna si dost velka ovca aj ty.Zatial si nenapisal nic z vlastnej hlavy - pises sice lubezne veci a dlhocizne texty,ale dost otrepane.Ak sa ti zda monogamia ako vzacna,je to hlupost.Vacsina rodin stale zije v monogamnom zvezku a nedopraju si nic lepsie.(podotykam,nerobia to z lasky - skor zo strachu nieco zmenit - moje pozorovanie).Navyse monogamia pripada ludom normalna iba v krestanskych krajinach.Cize ak tuzis po jedinej laske na cely zivot,neznamena to nic ine ako to,ze si ovca ovplivnena kulturou.Ak by boli ludia od pociatku svojho vzniku monogamni,nikdy by sa nepremnozili do sucastneho stavu (ak by vobec prezili).Ja som s monogamiou v pohode ako s regulacnym prostriedkom:-)

lost

Ale to je super ked je to VZACNOST :)

Aspon budem mat zase o nieco vzacnejsi zivot ako tí Sheeple naokolo :D

Zivot na tejto planete je taky jednoduchy :) hlavne ak je tu prakticky takmer nulova konkurencia :D

I like it :D

perlorodka

Tiež mám ten pocit, že už je dnes vzácnosťou vidieť plnohodnotné vzťahy a manželstvá. Ak je niekto verný jednému partnerovi celý život, niektorí sa pozerajú na neho ako na blázna. Som v manželstve 10 rokov, boli aj pokušenia, no prekonali sa, čo si teraz veľmi vážim. Síce netrvdím, že máme vyhrané a už to bude ideálne, ale kto chce, tomu sa podarí pekný vzťah, len to musia chcieť obaja. Škoda, že je to už v súčasnosti taká vzácnosť....ale tak každý je zase spokojný s niečim iným, že? Hodnoty sú v ľuďoch.