Mam to s nim skusit?

Príspevok v téme: Mam to s nim skusit?
Ela 123

Ahojte. Neviem ako zacat. Asi tym, ze som sa posledne mesiace motala v nefunkcnom vztahu,kde ma moj byvaly totalne sklamal,ja som sa v nom sklamala.
Boli sme spolu 2 roky,co nie je prilis dlho ja viem,ale poznali sme sa roky predtym.
Nebol to moj prvy vztah,ale jeho som naozaj milovala,prva laska co som citila ku niekomu.
Dost som sa natrapila v tom vztahu,viac x mi ublizil,ja som odpustala,lebo som ho lubila a mal nejake problemy,snazila som sa mu pomoct.
Teraz je vsetko nenavratne prec,uz by som ho ani nechcela naspat,vytriezvela som,bola som hlupa ze som to nepretala skor,aj ked mi to nebolo lahostajne,aj to bolelo,ale spraval sa tak hnusne potom,ze uz to bolo oslobodenie pre mna.

No a ku problemu. Ma zaujem o mna jeden naozaj v pohode chalan,citim sa s nim velmi dobre,uz v minulosti mi bol sympaticky. Stale ma vola von,na vylety,ku nemu,chce byt so mnou,ide mu o vztah.
Ja za inych okolnosti by som bola z neho asi uplne namakko,ale po tom mojom stroskotanom vztahu sa citim tak nejak bez citov,taka necitiliva alebo ako to nazvat.
Nejak ma to poznacilo alebo co. Uz byvaleho nelubim ani nic,tak preco je to takto? Neviem ci sa s nim mam stretavat (s tymto novym),je mi s nim naozaj super,ale mam akoby strach sa s nim zblizit,neviem to presne specifikovat ake mam pocity...
Dokonca niekedy mam obavu aby sa mi nezhnusil ked ma bude stale kontaktovat...uplne odveci pocity,pretoze sa mi paci ako psychicky tak fyzicky, akoby celkovo muzske pohlavie som teraz trochu neznasala,alebo neviem je to zvlastny pocit.
Kamarati to je ok, ale ked niekto ukaze zaujem,tak sa nejak zhacim.
Pritom ked som sa rozisla,chcela som takeho ako on, na tohoto cloveka som myslela, celkovo,ze mi to aj pomoze zabudnut na trapenie co som prezila,ked spoznam niekoho noveho a budem s nim,no a teraz mam tu moznost a mam zvlastne pocity...
Pritom praveze KONECNE pocitujem naklonnost ku niekomu inemu ako ku ex,po fakt dlhej dobe, cize citim,ze s nim aj chcem byt, no zaroven...
Neviem,ci ma chapete,tazko sa to opisuje. Viem ale ze o tohoto noveho nechcem prist,neviem si predstavit uz sa s nim nestretnut, mne je s nim velmi velmi fajn. Neviem ci sa mam sama nejak prekonat a zblizit sa a pojde to uz same, alebo...? Zazili ste to niekto? co by ste mi poradili? S tym clovekom si viem predstavit fungovat ako par,mame spolocne zaujmy,vlnova dlzka rovnaka,maximalne si rozumieme...

irmicka

Normálne s ním choď von, ale nenúť sa k ničomu, neočakávaj vzťah, necíť sa povinná mať s ním vzťah. Uvidíš, ako sa to vyvinie. Aj jemu to tak môžeš povedať - že s ním pôjdeš von, ale že na vzťah sa ešte necítiš po rozchode. To je ináč aj normálny pocit :)
To mu ale nehovor, že uvidíš ako sa to medzi vami vyvinie, chudák by sa cítil ako na skúške :)