Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika

Príspevok v téme: Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika
akin

Ahojte,

chcela som poprosit tie z vas, ktore sa tym zaoberaju a rozumeju ako spravne citat zlozenie kozmetiky. Nasa som vela clankov, co by mali byt zlozky prirodnej kozmetiky, ale nic o tom co by nemali. Ako teda dokazem rozpoznat ze niektory pridavok nieje prirodny? Viete niekto o nejakom zozname, pripadne aj s nejakym originalnym nazvom...Dakujem moooc :))

delphia

pisem svoj nazor! tu kozmetiku velmi dobre poznam, pouzivam ju a znova opakujem a trvam na tom, ze nie je na sto pro cista bez ziadnej chemie.

zijemBIO

delphia, ty proste zdieľaš názor ze 100% prírodná kozmetika neexistuje a si o tom skalopevne presvedčená ! tak nemá zmysel ani tu diskutovať a písať názory, keď ich hneď zneguješ.

delphia

zijemBIO, my chapandos, ale ty zrejme nie :D
napr. spominas o.i. aj Annemarie Borlind- tato zancka ani zdaleka nie je na 100% prirodna.
a ziaden certifikat nezaruci na 100 % eliminaciu chemie. nakolko kazdy z nich ma svoje podmienky. kym u jedneho je nejaka zlozka povolena, pri dalsom uz nie...

RNG

Nuz aj ja by som chcel vediet tie 100% prirodne a JEDLE , lebo ine, co maju v sebe latky nejedle sa tak ci tak dostanu do tela a skodia.
Prirodny je aj hadi jed......

teahouse

Prirodna, ved kludne vymenuj tie znacky, mna to zaujima :) Preco by si robila reklamu, tu sa o tom bezne pise, o tom je forum. Teda nespominaj radsej Annemarie Borlind, lebo o tej hovoria v kazdej druhej teme a to mi pride uz ako reklama :)

Prirodna1

Ja som stravila dost dlhy cas studovanim tychto veci, kedze sa vo farmaceutickej sfere pohybujem. A mozem povedat,ze viem ze existuju aj 100% prirodne, ale nebudem menovat, aby si niekto nemyslel, ze robim reklamu.Poznam aj tie co uviedol 'zijembio'. Tu je napr. zoznam prirodnych zloziek, ktore nahradzaju chemicke:
Prírodné zmäkčovadlá, ktore nahradzaju synteticke:
Rastlinné oleje (jojobový olej, Avokádový olej, Bambucké maslo, kakaové maslo)

Prírodné zvlhčujúce látky (tzv. „moisturizery“) nahradzajuce synteticke
Lecitín
Pantenol (provitamín B5)
Glycerin

Prírodné emulgátory nahradzajuce synteticke
Rastlinné tuky a vosky
Extrakt zo semien duly
Xanthan Gum

Prírodné tenzidy nahradzajuce synteticke /Surfactants/
Yucca extrakt
Lecitín
Quillaja Bark extrakt

Prírodné konzervanty nahradzajuce synteticke
Tea Tree esenciálny ole
Tymián esenciálny olej,
Citrusy
Olej z grapefruitových jadierok,
D-Alpha tocopherol Acetate (Vitamin E)
Éterické silice

zijemBIO

Drahé dievčatá, dnes sa dá všetko syntetické nahradiť prírodnými zložkami získaných z prírody. 100% prírodné zloženie bez obsahu akýchkoľvek chem. látok garantujú certifikačné organizácie, ktoré tieto produkty certifikujú. Napr. Weleda, Logona, Annemarie Borlind sú značky, ktoré spĺňajú tieto kritériá. Všetky zloženia od A po Z sú vypísané na produktoch, keďže je to jedno z podmienok certifikácie, aby zverejňovali komplet látky obsiahnuté v produkte. Dnes sa všetka chémia dá nahradiť prírodou. Len nie všetky produkty prešli certifikáciou a to treba odlišovať a nie sa baviť o tom, že v prírodnom produkte našiel niekto chem. zložku ! Legislatíva SR dovoľuje označovať za prírodný produkt aj produkt, ktorý ma len 1% prírodnej zložky a 99% chémie. Je to smutné, ale je to tak, preto sa začalo certifikovať ! Chapandos ???

delphia

ja osobne som sa este so 100% prirodnou kozm. nestretla. a som presvedcena, ze cisto prirodnu si mozee vyrobit len samy doma tak ako pise RNG. nakolko si urobime mnozstvo cca 50 ml do kelimka. ale co sa velkovyroby tyka- neverim, ze existuje kozmetika, ktora nepridava stabilizatory, aby predlzili expiracmy cas a nepokazili sa im pripravky niekde na sklade- ceste ku spotrebitelom. islo by o obrovske mrhanie svojimi prostriedkami. kazdy vyrobca chce na predaji zarobit, vsakto je samozrejme, takze nemozu riskovat "pokazenie" pripravkov este skor, nez sa predaju.

Prirodna1

Delphia - ano mas pravdu.prirodna sa mozu bohuzial podla legislativy oznacovat aj znacky s 0.5% prirodnych latok :-(( Ale ja myslim certifikaty, ktore zarucuju 100% bio zlozenia kozmetiky. Viem ze take vo svete existuju, oznacuju sa za kontrolovane, obsahuju termalne vody, prirodne zlozky, lisovane oleje za studena, vitaminy, atd... ja len, ze je smutne ze niektorym komercnym znackam platime skor za meno ako za kvalitu. Ja si radsej zaplatim za nieco certifikovane a 100% bio kedze cenovo to vyjde narovnako ako s komercnymi a viem ze sa z toho nevyhadzem.Musim si este ale popozerat tie certifikaty, ktore sa udeluju, ze ktory je najprisnejsi :-D