svadba v exotike

Príspevok v téme: svadba v exotike
cajik

mate niekto predstavu kolko to tak moze vyjst ?? celkovo, myslim s letenkami, ubytovanim na tyzden napr. a svadobnym obradom... lebo na nete ma vacsina cestoviek take debilne stranky ze sa neda presne zistit cena.. tak by ma zaujimalo, ci nahodou takato svadba nevyjde tolko, ako na svk tradicna svadba pre celu rodinu kamaratov atd :)

milusca

lost, my sme boli na konci januara na Bahamach na svadobnej ceste (bolo idealnych 25-26 stupnov). Teraz uz zacina hurikanova sezona - jun-november. Boli sme v rezorte, kde mali pristup len pary, ziadne deti, hotel stal priamo na plazi, strava a napoje 24 hodin denne, bielucka prazdna plaz, tyrkysove more, Bahamcania su mimoriadne usluzni, hovoriaci samozrejme anglicky, cize ziadny problem dohovorit sa, lekar a zdravotna sestra boli k dispozicii stale, nastastie sme ich nevyuzili, 4 noci nas vysli na $4000. Pre cestujucich zo Slovenska si tu cifru neviem predstavit, uz len letenka je draha a je to ina casova zona, clovek sa musi citit ako zombie. Na buduci rok si to zopakujeme, alebo pojdeme na Americke Panenske Ostrovy. Som rada, ze nasa prva dovolenka bola poriadna, keby sme boli nespokojni, uz nikdy by sme nikde nesli...

drumka

minulý rok sme doma robili svadbu,zenil sa mi brat...pocet vsetkch ludi na svadbe bol asi 120(vychodnarska svadba:))u nsa je to tak ze kazdy si plati svojich hosti,cize mi sme mali asi 60ludi z nasej strany a zacvakali sme dokopy asi 2300eur...v tom bolo jedlo,koláče,alkohol,pitie..t.j.jedlo doma pred svadbou plus restauracia...

lost

Da sa zosobasit aj na vyletnej lodi (ak by nahodou niekto nevedel), ktovie ake to moze byt :)
(su inac relativne lacne a luxusne, od 1-2 tisic za 7-14dni plavby)

napr karibik...

Ked uz tak, skusil by som sa spytat nejakeho mozno "domorodca", napriklad ze si vyberiem Barbados, najdem nejake forum, tam zalozim temu a zistim INFO, v ziadnom pripade by som sa nespoliehal vylucne na cestovky - obzvlast nie slovenske, je to v krvy - zdieranie :D

Ale "cisto" dovolenka moze vyjst v karibiku od 1000 Eur aj s letenkami.. 1500-2000 eur uz za 4* hotel (napr Hilton) ale nebol som tam este, tak neviem ako kvalitne to je..
a viac eur za este vacsi luxus..

Tak ale jedonznacne neverit slovenskym cestovkam :)

Co som ale pozeral, tak plati ze ak sa leti z nemecka, je to za 200-400eur lacnejsie ako let z Viedne, cize ak by chcel clovek sertit, stacil by vlak do nemecka, odtial lietadlo do destinacie (len neviem co by stal ten vlak, ale urcite nie viac ako 100 eur (moj odhad))

Alebo potom Seychely, Maledivy a tak :)

google: expedia ;)
(portal na rozne nemecke cestovky, extremne konkurencne ceny, kamos pochvaloval)

cajik

ja len.. neviem si celkom dobre predstavit klasicku svadbu.. nejak mi to nereze.. myslim ze rodina by takto mala tiez o stresy menej :).. a zda sa mi, ze by to mohlo vyjst cca pdoobne ako taka normalna svadba na slovensku.. len nejak k tym cenam sa dopatrat neviem

milusca

cajik, ked, tak odporucam radsej svadobnu cestu/dovolenku v exotike. Tie preklady sobasnych listov a neviem co este su len bolesti hlavy... Znama sa vydavala na jednom ostrove a potom mali problem, lebo im nechceli uznat uzavretie manzelstva a trvalo x mesiacov, kym vobec dostali sobasny list... Neviem, na co to je dobre.

ojka

či sa nejaké poplatky platia na ambasade, tak to neviem.... ale kamarátka si vybavuje svadbu v zahraničí a jej priatel je takisto zo zahraničia, takže kopu peňazí stoja už len tie papierovačky a preklady dokladov, adť. ale tak neviem čo všetko to obnáša..... ale je s tým dosť starostí...