Cysta na vaječníku

Príspevok v téme: Cysta na vaječníku
vystrasena

dnes mi doktorka oznamila ze mam cystu na vajecniku,ak mate niekto skusenosti prosim poradte ci sa mam bat, alebo nejako obmedzovat, vystrasilo ma to uplne,mam navyse teraz odist prec, neviem ci sa mi nemoze daco stat alebo co....dala mi vitamin b1 aby sa to vstrebalo mohlo by to zabrat?Mozem mat pohlavny styk....mam to povedat priatelovi...boze neviem vobec co teraz

vystrasena

Najviac ma trapi to ze mam ist akurat do zahranicia a co ked sa mi prave tam potom nieco stane, priatel sa uz tesi a ja neviem co mam teraz robit ci ist ci nie....mam priserny den

Katkazv

Ja som mala tak isto cystu na vaječníku. Dokonca dve. Mala som ich asi o polovicu menšie ako ty, ale doktorka ma vtedy hneď poslala na operáciu. Boli prichytené na vaječníku a povedala, že keby sme čakali či zmiznú alebo nie, tak to nemusí skončiť dobre. Ono stať sa môže hocičo. Môže ti prasknúť a spôsobiť strašné bolesti a krvácanie alebo ti môže spôsobiť problémy s menzesom alebo neplodnosť. Ale to závisí aj od toho aká tá cysta je. Je ich viac druhov.
Cysty nemajú vplyv na sex, ale môže ťa to trochu bolieť.
A či to niekomu povieš závisí len na tebe. Ale psychicky ti určite môže pomôcť keď sa niekomu vyrozprávaš.

jancecka

ja som mala 25 mm a dostala som injekcie, neviem posúdiť čo je veľká a čo malá, nepravidelný cyklus som mala vždy, ale okrem cysty mi našli aj zrasty, takže vraj kvôli tomu

vystrasena

je velka asi 6 cm to ja asi dost, nevie ci sa to moze este zvacsovat zabudla som sa na to v tom strese opytat, bojim sa ze budem mat nejake komplikacie a odteraz aj nepravidelne krvacanie....

jaaa

Ale nič sa nedeje, často po menzese zmizne, ja som mala tiež, dokonca som mala ísť na laparoskopiu, ale možno to znie ako vtip, bola som u liečiteľa azmizla mi......ale určite začni 3x denne piť čaj z alchemilky a thiamín: B1......veľa banánov a všetko, čo obsahuje b vitamíny....

jancecka

aj ja som mala cystu, mne vitamín nedala, predpísala mi injekcie, na ktoré som chodil každý deň, asi týždeň, už si presne nepamätám, a tie mi mali tú cystu rozpustiť alebo čo. Záleží určite na veľkosti cysty, pokiaľ by bola veľká, by ti ju chceli laparoskopicky vybrať. Sex som nemala zakázaný, priateľ o tom môže vedieť, myslím že to prežije keď mu to povieš :D niekedy vraj cysty prasknú aj samé, možno keď ti dala len vitamín, tak je maličká a je šanca aby sa vstrebala. Neviem