Všetko pre novorodenca

Príspevok v téme: Všetko pre novorodenca
jancecka

Ahojte, chcem už začať si kupovať výbavičku pre Filipka. Chcela by som sa spýtať, či nemáte skúsenosti s nejakým obchodom, v ktorom nájdem všetko od plienok, cez postieľky, návlečky, perinky, zavinovačky, prebalovacie pultíky, vaničky, kozmetiky pre bábo. Prosto všetko. Existuje taký nejaký obchod? Ak hej viete jeho názov? Mne vyhovuje mesto Trenčín, alebo Nitra, lebo nepredpokladám že niečo také by bolo v Topoľčanoch. Ďakujem za odpovede :D

bobino

to jancecka:

v TO viem o dvoch obchodoch s vecickami pre deti.
Jeden je na ulici Kapitana Jarosa, ulica od policajtov smerom ku predajni orange, na pravej strane v jednom z dvorov. Pri vchode do dvora je tusim nejaka cestovka.
Dalsi je na namesti, tiez vo dvore pri predajni hraciek (predajna hracie je tam 100 rokov :-)

Super obchod je PREDETI ako uz spomenul Kukanec. My chodime do ich predajne v Nitre v Mlynoch (obrovsky nakupny komplex oproti staremu Prioru). Obrovsky sortiment a uzasne predavacky. Radost tam minat peniazky.

jancecka

a mohli by ste mi prosím vás niekto aj napísať taký zbežný zoznam, čo všetko treba pre bábo? si predstavte že ste tehotná, a doma máte len kočík a postieľku :D takže od kozmetiky cez vaničky a dudlíky, prosto komplet všetko, aj s oblečením :D koľko asi čoho mám kúpiť,lebo predpokladám že aj rodina začne kupovať,aby toho nebolo veľa a bábätká rýchlo rastú :D

a ešte jedna otázka, je vhodná zavinovačka aj pre novorodeniatko? Alebo je lepšia klasická zlamička /neviem ako sa to píše/

jancecka

lioness_01 neviem, nevedela som že sú to hlúposti, počula som že pre novorodenca netreba veľa ale ani potom? keď bude väčšie? už sa musia aj vlásky hádam umývať, ale vlastne na to mám ešte čas, nie? takže len detské mydielko? bábätinko sa kupká každý deň, pravda?

lioness_01

no tak na pupček a zapareninky , na to som zabudla, ale myslela som, že či nemáš na mysli aj také všelijaké zbytočné krémiky, olejčeky, a podobné hlúposti...

jancecka

lioness_01
žiadnu inú kozmetiku nepotrebuje? a na pupoček, na vypareninky :D či to zoženiem v lekárni? A čo prach na pranie a aviváž, určite to chcem zmeniť na niečo jemnejšie.

zuzic
centrum Mlyny poznám, no nebude to tam príliš predražené ako koniec koncov vo všetkých centrách? a počula som niečo o porušenej statike, neviem čo je na tom pravdy ale nerada by som bola aby sa to na mňa zrútilo :D ale určite by som šla pozrieť :D Galeria neviem čo je :D tiež nejaké centrum?

A čo sa týka objednávanie cez internet, uprednostňujete radšej to? Ja si radšej ohmatám nejakú vecičku ako na slepo vyberať len podľa foto.

zuzic

v nitre mas v obchodnom centre Mlyny taky obchod len neviem kao sa vola...aj v Galeri je ale mensi vyber su tam postielky, vanicky a take ako "nabytok":)

lioness_01

pochybujem, že existuje nejaký taký obchodík kde je úúúplne všetko :)
ale prajem veľa trpezlivosti pri zháňaní a nakupovaní...

a ešte ma tak napadlo, spomínaš kozmetiku...vieš, že dieťa nepotrebuje žiadnu špeciálnu kozmetiku ? stačí baby mydielko?