Váš názor na potraty..

vevericka

hej jasne..ale v tomto som troska predsalen ustretovejsia..urcite viac ako ked niekto ide na potrat pre karieru taka zena je hlupana podl mna..co sa tykach ochoreni..robili sme prenatalnu diagnostiku..nie vsetky geneticke ochorenia su vazne..ale ak sa diagnostikuje napr aj ultravukom ze dietatu sa nevyvinul mozog a je na 100 percent iste, ze dieta po porode dokaze zit len par hodin, dokazem pochopit, ked sa zena rozhodne ist na potrat

lioness_01

vevericka, poznám poznám :D

ja študujem liečebnú pedagogiku, pre to je viac menej pre mňa absolútne nepredstaviteľné "odložiť" alebo zabiť potratom postihnuté dieťa... je to MOJE dieťa, z MôJHO genetického materiálu , splodila som ho JA a MôJ partner, takže je pre mňa zbavenie sa chorého dieťaťa nepredstaviteľné, ale fakt sa snažím pochopiť, že sú aj iné svetonázory a nemusí každý uvažovať ako ja... aj keď je to ťažké... to pochopiť...

vevericka

to vies mame profesionalnu deformaciu..opravovat veci, ktore su zle..osveta, ved poznas:)
ja sa snazim pochopit..niekedy sa to naozaj neda..ale osobne by som to nepodstupila..prilis by som sa bala..

lioness_01

vevericka, ja viem, si z PriF UK-u , ja tam mám priateľa, počúvam tieto biologické reči takmer každý deň, takže sa orientujem... :D

ja osobne neviem pochopiť dôvody na potrat ale rozhodla som sa to neodsudzovať, lebo proste, i tak nezmením zmýšľanie tej ženy, nemá to cenu... ale je mi z toho niekedy vyslovene na vracanie, keď sa niekto o tom vyjadruje ako o "mlieku v obchode" -pokazené - nechcem, dobré - beriem...

vevericka

no mna to uplne rozculuje, ked tu niekto napise taketo akoze srdcervuce vylevy, ktore su zalozene na lzi..rozculuje ma to zhladiska cloveka, ale aj zhladiska studenta, co trapil nad ebryologiou jat taky blbec:)

co sa tyka potratov samotnych..osobne by som nesla..ale ked je niekto rozhodnuty ze chce: nezvladne dalsie dieta, nemoze pre karieru(to dieta by mohlo mat peklo zo zivota co by mu cely zivot bolo vycitane, ze sa pokaslala kariera), mlada deva a podobne..je to jeho osobna zalezitost..dokazem dovody pochopit a neodsudzujem

lioness_01

vevericka, som rada, že to tu niekto ozrejmil, ten príspevok na ktorý reaguješ, je síce na city, ale je nereálny...

vevericka

vrr teraz citam poslednu stranu..lana tvoj prispevok je na admina taketo bludy.. 1. tyzden sa este zahniezduje ..vobec nema 8 mm a uz vonkoncom nema vyformovane organy,
2. si nebude cucat palec lebo nema aky a nema cim..prsty sa vytvaraju v 8. tyzdni, podnebie sa uzatvara az v 10., 3. tyzden nebude dievcatko..o tom sa zacina rozhodovat az v 6. a plne determinovane pohlavie je az v 12...a dalo by sa pokracovat..aj koli takymto spamom by sa malo zlepsit vzdelvanie v oblasti sexuologie a tehotenstva!

lioness_01

samozrejme, je to naivné myslieť si, že postihnuté dieťa niekto adoptuje, tak ako ho nechce vlastná matka, tak by ho nechcela žiadna iná matka ... ale tak, ľudia sú rôzny a myslia si rôzne veci... (fakt sa snažím byť tolerantná)

lioness_01

luciferka, súhlasím... ja sa absolútne nestotožňujem s tým čo napísala usiko, je mi z toho až zle, ale nakoľko aj usiko je človek a svetonázory sú rôzne, snažím sa to rešpektovať...

ja osobne by som si tiež dieťa s postihnutím nenechala len preto lebo to vyžaduje spoločnosť, ale preto lebo je to MOJE dieťa a je MOJE bez ohľadu na jeho zdravotný stav, a pre usiko mi ostáva jedna otázka ešte - ak by dieťa trebárs v 10tich rokoch dostalo rakovinu a to je teda starostlivosť o ňho brutálna a nadštandartná, to aj vtedy by si ho dala na adopciu ? (neútočím, neber to tak, zaujíma ma postoj)... samozrejme, nedaj Boh, neprajem ti to, len teoretizujem.... ak nechceš, vys.r sa na odpoveď, nemusíš mi odpovedať :)