Zdrave a nezdrave potraviny

Príspevok v téme: Zdrave a nezdrave potraviny
jkenjdnjfn

ahojte chcem sa spytat na par potravin o ktorych cem vediet ci su zdrave alebo nie: cottage syr, bebe dobre rano, ovsene vlocky, susene ovocie, sojove mlieko, detska vyziva, piskoty, lieskove orechy, acidko, a niake polievky (slepaci vyvar) prosim poradte pripadne kedy tieto potraviny jest - v akom case. DAKUJEM

sweater*

samozrejme ze aj ovocie ma vela prazdnych kalorii, ale na rozdiel od takej horalky ktora ti neda vobec nic prospesne mas z ovocia vytaminy a mineraly. ci su potraviny zdrave a nezdrave, neviem ci sa to da posudit, existuju studie ktore tvrdia ze milecne vyrobky su velmi skodlive, ine zase ze maso je skodlive. asi zaklad je jest veci z mierov, co najbohatsiu stravu si zvolit, konzumovat minimalne upravovane potraviny, najlepsie doma v zahradke pestovane, alebo od nejakych farmarov kupovat, a samozrejme vedet ako kombinovat jednotlive potraviny a v akej faze dna ich jest.

kv

cottage syr- ano
, bebe dobre rano- nie
, ovsene vlocky- nie , radsej spaldove
, susene ovocie,- nie
sojove mlieko,- lepsie jak kravske
detska vyziva- bez cukru-ano
, piskoty- nie ale zboznujem ichsakra :D
, lieskove orechy- no zevraj hej ale tak su strasne kaloricke : / ved to mas jak jedno jedlo
, acidko- tam je kopec cukru takze nie, ale vanilkoveeee kto by nemal rad vanilkove acidko :)
, a niake polievky (slepaci vyvar)- co ja viem , tak len cisto vyvar bez slizov mozno aj hej

TrainingBoy

Prazdne kalorie hned neznamenaju nezdravu stravu. Pokial to spalis, alebo priberes len tazko tak zjedz bebe kolko ti hrdlo raci(pokial sa nebojis cukrovky :D ). Lebo ked sme uz pri tom tak aj ovocie ma vela "prazdnych" kalorii.

A na ranajky by som dal skor zlozite sacharidy, cize ovocie len ako doplnok. Ja si davam ovsene vlocky, mlieko, med, orechy. Ak chces este nieco zdrave tak skus ryby. Teda pokial si ako dotycna spominala "masozravec". No mam pocit ze vegosi su len zeny a pritepleni muzi. Nic v zlom.

usiko

n, ak chces extrem, tak zdrave su:cottage cheese, ovsene vlocky, susene ovocie /bez kyseliny ako konzervantu/, lieskove a vsetky ine orechy /natural a bez soli a oleja/, acidko...

....ja ako vegetarian nepovazujem slepaci vyvar za zdravu vec, lebo je tam obsiahnute to, co nejedavam, ale masozravci vravia ze obsahuje vela uzitocnych latok, teda je velmi dobry urcite na zdravie....

nezdrave: detska vyziva /je tam cukor, ktory je zbytocny a nevies, ci ju robili zo zdravych jablk, najma ak su tam konzervanty, ktore udrziavaju krasnu farbu/, piskoty/ to je taky sajrajt, ze ni do ust nevezmem/ bebe dobre rano /prestuduj si zlozenie -ja mam doma teraz KAKAOVE a tam je iba 29,6 percent cerealii, teda vstky zvysmne percenta su prazdne kalorie, ktore ti nic nedaju, len energiu -cukry a jej premenu na tuk, a mam ORIESKOVE S MEDOM - 33,8 percent cerealii...takze zvysok sajrajt/

Sojove mlieko je diskutabilne, ani vedci si nie su najasno, lebo soja zacina vraj mat divne ucinky na ludi a zvierata......ja osobne to nepijem a zijem....

Toto bol extremny pohlad na vec.....zalezi od teba, co chces, ci byt zdrava, alebo maskrtit, alebo schudnut.....

Ja osobne by som sojove mlieko, piskoty a vyvar nejedla/nepila vobec.......bebe a vyzivu si davam, ked chcem vyslovene maskrtit, ....cottage cheese s paradajnou jedavam na obed, alebo sojove vlocky s orechami a biuelym jogurtom, alebo acidko s varenymi zemiakmi......susene ovocie, ked mam chut na sladke.....

A kedy?

Dopoludnia : jedavam len ovocie, a ked mam chut, tak do seba hodim par orechov /alebo vela orechov:-))/ - para, kesu, lieskovce....

Obed - nieco na baze zeleniny a mliecnych kvas. vyrobkov /acidko, jogurt, kysla smotana.../

Vecera - nieco varene na base sacharidov a mliecnych vyrobkov alebo aj zeleniny...po veceri povacsine susene ovocie, ked mam chut, tak bebe alebo musli tycinky /tiez nie velmi zdrave ale zabijem sa?:-)))/