Skupinove sedenia, depresia, uzkosti

rena23

Giana, dynamicka je beh na dlhe trate - niekomu zaberie skor, niekomu neskor, zalezi asi na sikovnosti terapeuta aj otvorenosti klienta, jadnoducho kedy sa pride na to, kde je jadro problemu. Mne sa zda, ze je to take odkryvanie vrstiev duse a som zvedava, co objavim v jadre ;-). Ale doteraz som o sebe objavila take pravdy, o ktorych som ani netusila. Co sa zatial podarilo objavit, to sa uz aj poriesilo, ale ani zdaleka nie som v cieli ;-)Kazdopadne vidim za sebou vysledky a to je najdolezitejsie! :-)

giana

rena23,
ja som začala chodiť na dynamicku terapiu a zdala sa mi dosť neučinná a tak som prešla k inej psychologičke na KBT a zaroven aj do skupiny, ale tak ako tu píšete, skupina je fajn, ale sťahuje ma do svojich problemov a moj sa nijako nerieši. Teraz môžem porovnať, že dynamická mi davala viac a vratim sa k nej.
Tiež som vyskušala vselijakych kineziologov a jasnovidcob a psychotronikov a regresov a zbytočne vyhodene peniaze. Oni si urobia svoje, vezmu prachy a viac sa nestaraju, co je s tebou. Castokrat som sa dokonca citila aj horšie.Takze nemam dobru skusenosť s alternativcami.

rena23

Ja viem, ze je tazke rozpravat sa o svojich najosobnejsich veciach, ale, ak sa chces vyliecit, tak to inak nejde. Preto je dolezite, aby si mala terapeuta, ktoremu 100% doverujes. Ak si nahodou z BB kraja, vedela by som Ti dat velmi konkretny tip. Ale nech si odkialkolvek, asi by si naozaj mala zmenit terapeuta a ist za niekym, kto Ti vie naozaj pomoct.

kalia123

chodim kazdy mesiac na sedenie s psychiatrom, kde sa v podstate len rozpravame ako som sa mala, a co sa udialo... neviem aky druh je to terapie... mam problem sa otvorit, tak sa tam so mnou trapia a ja s nimi)

rena23

Kalia, na aky typ terapie chodis, lebo ak Ti ani po 5 rokoch nezabrala, bud treba zmenit terapiu alebo terapeutku. Mne terapia zacala zaberat po par sedeniach...

kalia123

prave s tym mam problem, ist do skupiny a rozpravat o svojom probleme podobne "postihnutym" mi proste nereze, nehovorim o tom ani s vlastnou rodinou. Chodim na individualne sedenia s psychiatrom uz vyse 5 rokov, beriem lieky, jasne citim sa podstatne lepsie ako pred tym vsetkym, ale ani nie uplne zdrava....

rena23

Inqvizitor, Ty to robis zadarmo z lasky k ludom? A o lieky a farmaciu v tejto diskusii vobec nejde, tu sa pise o terapii. Nikoho menovat nebudem, lebo to nepokladam za eticke, ale bolo ich dost a tiez vyhodenych penazi. Preco teda, podla Teba, zabrala prave az klasicka dynamicka terapia a nie alternativy, ak su lepsie? A keby hned sa medzi alternativcami boli aj taki, ktori su skutocne schopni pomoct, preco som na nejakeho nenarazila (z cca 10) a psychiatricka mi pomohla hned prva? Statistika nepusti...

Inqvizitor

kalia123

Ináč je to Tvoj problem, Faratika si potrebuje Zarobiť,a ani Testovanie liekov neni na zahodenie,
Hlavne ak aj ošetrujúci Lekár to tak vidí z Isteho dôvodu!!!

Inqvizitor

rena23

Ak sa nenahneváš, tak aj to povedz, že Prečo ?
Menuj, u kohjo si bola ? - Menovite .
A ni len Blabotať, Mená !