Podme spolu dotoho:)

Príspevok v téme: Podme spolu dotoho:)
Majushka111

Ahojte som mam 18rokou,momentalne prazdninky a ja som strasne pribrala mam 160cm,62kg moje miery 90-75-100.Proste velryba vsetko je mi male,mala som 52kg aj 45 takze 10kilo by som chcela dat dole do septembra da sa to??ako sa mam stravovat?a cvicit?vobec sa mi nechce za den mam pohyb minimalny,ale od zajtra sa uz musim prinutit len neviem ako sama to nezvladnem:(

Tessy006

dobrý jedálniček levanderka, veľa zeleniny, ale nevidím tam žiadne mäsko.., mäso obsahuje proteíny a tie sú nutné pre výživu svalov, nechceš predsa schudnúť svaly, ale tuk .)
dobré by bolo prijať tak 1-1,5g proteínov na 1 kg váhy...ale jogurty nemajú dosť proteínov
pridaj do jedálnička nejaké to chudé mäsko..kvalitné morčacie, kuracie, ryby - tuniak je fajn, alebo syry (eidam), vajíčka...etc

levanderka

orionka tak tak :) ja vyprazane nejem z principu uz len, olej ktory je smazeny je karcinogenny. sladkosti nejem, nemam na ne chut ale raz do mesiaca ta chut pride a jedla by som cely den iba sladke :D

a tiez ranajky mavam hrianky :) alebo pol rozka celozrneho a tiez kopu zeleniny, ktora neuveritelne zasyti :)
robievala som si vlocky, paradox bol, ze som z nich pribrala tak si uz ich nerobim:D
na desiatu mam psyllium, viem nie je to surovina ale pri psyllium vypijem niekedy aj pol litra za pol hodinu a citim sa neuveritelne plna, cize nic ine by do mna nevoslo. niekedy som to pila nalacno rano ale tolko vody narano mi nerobilo dobre.

potom na obed mavam zvycajne polievku.zeleninovu.podusim zeleninu na par kvapkach oliv.oleja, zalejem vodou , necham povarit a jem to. po takej stvrtej jem zase zeleninu alebo ovocie. niekedy s rozkom. niekde som pocula, ze vraj sa nema jest poobede ovocie lebo ma vela cukrov. ale zas nie som clovek, ktory by ratal kalorie a presne pocital kolko na den zjedol sacharidov a tukov. cize mi je jedno kolko sacharidov ma ovocie :D aj tak ho budem jest na olovrant. a na veceru zvyknem salat s vinnym octom ale ten som prave vcera posledny z zahrady vytrhla :/

no orionka a ty uz chudnes alebo mas v plane ?:)

Orionka

Tak ja by som ako prvé navrhovala úplne z jedálnička vyhodiť sladké. Žiadne keksíky, čokolády a podobne. Radšej to nahradiť ovocím, jogurtom ako je napr. activia. Ďalej žiadne mastné (vyprážané) ryby, rezne a také radšej všetko pripravovať na prírodno. Nezabudnúť na raňajky nevynechávať ich. Ja jem na rańajky 2 hrianky s kopou zeleniny (neviem či je to dobré, ale ja to jem tak) alebo vločky s bielym jogurtom a jablkom, banánom ... Večera len niečo ľahké, nejakú tú zeleninu formou šalátu.
Tak čo? :)

levanderka

no nijaky navrh tu hodeny nebol.co je skoda, lebo fakt ako dokazem chudnut aj bez fora, ale podpora je podpora:)lebo doma to pocuvat :D ze joj ty varis pre seba dodatocne, ved sa normalne najedz, alebo zavadzia mi tvoja specialna polievka v chladnicke :D zeleninova :) by sme mohli napisat, ze ako sa stravujeme a aky pohyb sme vydali a tak :)poradit si, ze co by sme papat nemali a tak :)