Biele skvrnky po tele.Vitiligo?

chrustik222

Dakujem za prispevky,ste zlatucky,ze takto pomahate ludom.No neviem,ze od coho presne to mam no ked som chodila do solarka sa mi to zhorsovalo ale uz som nebola dva roky skoro a nezda sa mi,ze by sa mi to zlepsilo,ani sa neopalujem a predsa si obcas zbadam,ze mam tych bodiek viac a opalit sa nedaju,vsade okolo nich je koza hneda len fliaciky su uplne biele ako krieda a mam ich asi stovky najma po rukach,nohach a pohlavnych org.

ing.mb

na slovensku sa predava len to najdrahsie...preco tu ako v cechach nepreplacaju liecbu poistovne...a preco sa tu neponukaju aj Oxoralen a Melagenina

ivette

Aj ja som to mala minuly rok. Z nicoho nic take male biele skrvnky po tele. Doktorka povedala, ze sa to opali a mala pravdu. A vitiligo to nemoze byt, pretoze to zacina jednou bielou zvacsujucou sa skrvnou a nie takto. Skratka sa ti z nejakeho dovodu porusila pigmentacia, ale snad sa ti to, ako mne, na slniecku dopali a hotovo. Hlavne na to neskusaj solarka. Tie pigmentove skvrny vytvaraju.

tess

ale oficialny liek na vitigo sa nenasiel....liecenie na Kube je len na bilinnom podklade..ktore nieje blizsie specifikovane....

Tak drzim prsty...a prajem vela stastia

tess

mno..nieje to najprijemnejsie...moja mama to ma...zije s tym uz 18 rokov...moem ti povedat len tolko...ak budes vo velmi vypatych situaciach velmi casto a bude doliehat na teba ustavicne stres a nebudes sa vediet odreagovat a vyselektovat niektore veci ktore su dolezite a ktore nie...bude sa to zhorsovat..nemala by si sa dat vsetkym a vsetkymi vyprovokovat..lebo toto ochcorenie na ja psychickom podklade...ano ej to jena z najcastjsich civilizacnych chorob....takze nestresuj sa pre somariny....ani ich nedus v sebe...

PS: v lete by som ti odporucala pouzit co najvissi UV faktor..pretoze silne slnecne ziarenie moze tuto pokozku tak poskodit kde moze dojst k rakovine koze..preto koza postihnuta vitiligom /strata pigmentu/...je velmi slaba.../ale myslim is ze toto zu ovladas ak s tym zijes 5 rokov/...tak vela stastia.....Inak vitix velmi nepomaha....nechcem byt cynicka..ani ironicka..ale na vitiligo sa este nevynasiel liek....

Ak by si mala moznost ist na KUBU..ze vraj tam sa to da liecit...a este v jednej z latinsko anerickych krajin..lenze to je tiez zatial len pokusne...ale za pokus to stoji...takato kura stoji priblizne 250000sk.

polas

Vyskusaj si kupit krem Vitix v lekarni.Je sice drahy,ale mozno ti pomoze,pokial je tvoje vitiligo este len v zaciatkoch.Vela stastia.