Bliziaca sa svadba - "strach" zo zivota po svadbe ...

Príspevok v téme: Bliziaca sa svadba - "strach" zo zivota po svadbe ...
makovica23

Priblizne o mesiac sa vydavam. Zo zaciatku, ked do svadby bolo este "daleko", bola som pokojna a tesila som sa, ze "vypadnem" z domu, ale teraz, ked sa datum svadby priblizuje, mna zuzuje akysi nepokoj a strach. Bojim sa samotneho dna - ako to bude, ako to prebehne, ci bude vsetko tak ako ma byt atd, ale aj samotneho zivota po svadbe.. S priatelom sme planovali, ze si stihneme do svadby zrekonstruovat cele podkrovie u nich doma a ze po svadbe by sme tam uz mohli byvat. Ale pravdepodobne to nestihneme, tak mi moja buduca svokra navrhla, zeby sme byvali u nich dole na poschodi - ci uz v priatelovej izbe alebo by nas dali do obyvacky. Ja by som nemala nic proti tomu, keby v tom dome nebolo tolko ludi, ako je. Byva tam uz aj priatelova sestra s manzelom a malym synom a este dve priatelove mensie sestry. Nie je tam ziadne sukromie a mna caka este posledny rocnik na VS, tak sa trosku obavam, ake tam budem mat podmienky na studium, ci sa nam nebudu do zivota pliect jeho rodicia alebo vydata sestra, ci raz s priatelom budeme "sebestacni" po financnej stranke, nakolko moj priatel ma teraz v praci vaznejsie problemy ... Prezival niekto z vas podobne pocity ?

zjftjfjgfj

ako nič v zlom, ale to ste nemohli počkať jeden rok, pokým skončíš školu a nájsť si podnájom? spoločný život so svokrovcami a ostatnymi členmi priatelovej rodiny ti skutočne nezávidim

Delissa

To sú typické obavy zo svadby. Väčšina párikov sa dokonca deň pred svadbou dokáže tak pohádať, žeby boli ochotní aj svadbu zrušiť keby to šlo, ale potom sa všetko vráti do starých koľají a opäť sú šťastní, že sú spolu. Nielen ty, ale určite aj tvoj budúci manžel je dosť neistý a má určité obavy. Predsa je to vaša svadba, všetko sa bude točiť okolo vás. Ale prečo sa stresovať? Práve týmito stresmi sa potom môže čosi pokaziť, lebo sa niečo zabudne vybaviť či pripraviť. Nechajte tomu voľný priebeh, tešte sa z toho, že to bude VÁŠ deň a nenechajte si ho pokaziť stresom. V kľude všetko pripravujte, poproste priateľov, rodinu, aby vám s prípravami obom pomohla, choďte spolu vybavovať všetko, smejte sa a užívajte si. Všetko berte s humorom, veď o nič nejde. Práve prehnané obavy vám môžu spôsobiť nečakané situácie, ktoré potom môžete vyriešiť nevhodne. Robte všetko s chladnou hlavou a výjde to.
Čo sa týka tých obáv zo spoločného bývania, nad tým si mala rozmýšľať trošku skôr. Ja osobne by som sa nepúšťala do svadby, kým by sme nemali vlastný byt. Ale zas na druhej strane takto žije mnoho rodín a zvládajú to. Život so svokrovcami bude trošku obmedzením to je jasné. Majú určitý zabehnutý systém a vy ako obyvatelia ICH DOMU, budete musieť vykonávať niektoré činnosti práve podľa ich pravidiel. Tie vlastné si potom uplatníte až vo svojom dome. Posledný rok na výške je dosť dôležitý a nechceš predsa niečo zbabrať preto podľa podmienok uvidíš či sa to bude dať alebo nie. Veď prípadne môžeš poprosiť kamarátku, ak má nejaká voľný byt tam sa občas v čase skúšok zašiť a učiť sa, alebo sa vrátiť do svojej izbičky u vašich.
Hlavu hore, optimizmus a ideš ;)