Chov kanárika

Príspevok v téme: Chov kanárika
kanárik

Ahojte. bývam v rodinnom dome a chcela by som chovať kanárika (vo vnútri v izbe). Predtým som mala andulky ale s kanárikom nemám skúsenosti. Mohli by ste mi prosím poradiť, ako sa o nich starať, či je lepšie mať viacej, či samčeka alebo samičku a podobne? :) Umiestniť sa vraj majú mimo prievanu a na svetlé miesto kde nepáli slnko. je to pravda? Za všetky vaše rady a nápady budem veľmi vďačná :)

kanarička

no kedysi sme ho puštali ale ked padol za skrinu a pol dna sme ho hladali tak sme prestali ale kludne možeš ale nepotrebuje to stači mu klietka a velkosť asi taka ako pre andulky ked vravíš ,že si ich chovala je menší ako andulka tak mu to stačí je to zlatý vtáčik ale neužiješ si s ním ako s andulkou nie je taký učenlivý skor ta poteší spevom

kanarička

ahoj my chovame kanarika už asi 10 rokov a vždy sme mali samčeka rak neviem ale počula som že je to lepšie ako samička lebo ta bude chcieť klasť vajíčka a ked nebude mať samčeka tak si začne ubližovať a hej treba ich mať v tieni a nie v prievane a je dobre ich krmiť aj ovocím napr jablka ale my nášmu davame aj červenu papriku šalát a vajíčko vtedy bude pekne spievať a dajte mu aj misku s pieskom bude si to zobkať ale len taký piesok pre vtáctvo samozrejme:)