zelene oci

Príspevok v téme: zelene oci
petrapetra

ahojte.. na genetike sme sa ucili daco take, ze z genetickeho zladiska zelene oci neexistuju...su len modre a hnede....no a neskor som dakte citala, ze zelene oci su vysledkom zafarbenia zlcou (ako vysledok nerovnohy v tele)...myslite si, ze spravnou vyzivou alebo poriesenim nejakych zdravotnych problemov je mozne zbavit sa zelenej farby?? nie zeby ma to nejak trapilo alebo mam komplexy zo zelenych oci, ale len tak teoreticky..

whee_ee

jajka, to sú aké bezfarebné? neviem si to predstaviť :)) že mal v podstate len ako keby bielko a zreničku? :)

jajka001_

moj syn modre oci po narodeni nemal, mal ich bezfarebné, a hned na to hnedé
môj brat bol tiez blond ako bábo a teraz ma cierne vlasy

whee_ee

ja mám celkovo veľa pigmentu, opálená som tiež za chvíľku, pričom napr. moju sestru skoro stále najprv spáli a opálenie jej trvá dlhšie.. a napr. nikto nemal u nás kučeravé vlasy (možno ocko, ale ten má krátke, tak nevieme :D ) a ja kým som si nežehlila, som bola kučeravá... normálne teraz začínam uvažovať nad dna testami :D:D:D

slobodnaa

No tak to je genetika úplne v prdeli :-)) modré oči majú babätká ihneď po narodení ale potom sa to mení, no ale neviem po akom čase.

whee_ee

a moja sestra má zelenomodré oči a plavé vlasy, kebyže nemáme rovnaký nos, tak by som možno mala ochybnosti, že sme rodina :D:D

whee_ee

a neviem, čo sa mu stalo, ale keď mi ukazoval fotky z detstva, som ani veriť nechcela :D:D:D lebo teraz má úúúplne čierne vlasy a sýto zelené oči a predtým modré oči, čo ešte chápem, že sa zmenili, ale tie vlásky mi nejdú do hlavy :D:D

whee_ee

slobodnaa ale áno, pýtala som sa už dávno :) aj fotky úúplne od prvých týždňov - čierne vlasiská a hnedé oči... btw, nepatrím k menšine :D:D a ak je to rarita, tak u mňa je to možné, lebo čo sa medicíny týka, tak vychytám všetko nezvyčajné a potom si nik nevie so mnou dať rady :D:D