potenie

Príspevok v téme: potenie
asd

Veľmi sa potím, je to dosť nepríjemné, pretože sa musím veľmi obmedzovať pri výbere oblečenia aby to nevidelo. Ono to nesmrdí, hygienu dodržujem pravidelne, 2x denne sa sprchujem, používam antiperspiranty...Nič nefunguje....Zaujímavé je, že akonálne odchádzam z domu sa to začína, keď prídem domov, tak je všetko v poriadku...Neviem čo s tým....Dá sa niečo účinné, ale naozaj účinné kúpiť...Vyskúšala som mnoho antiperspirantov a stále je to rovnaké...Vopred ďakujem

alickaj

Nie, ja som radšej za prírodné liečenie a ked už nejaké tablety tak radšej tiež na prírodnej báze.Podme teda spolu do toho a dajme si stretko za týžden,dáme si vediet či to pomáha,čo ty na to?

asd

Ok, tak vyskúšam tú sypanú. Takže 1 šálka nalačno. A ešte by som sa chcela spýtať na Dricolor, dosť veľa ľudí to používa a tvrdia, že sa potiť prestali. Ty si to už vyskúšala? Ja osobne som skôr za veci prírodné ako chémiu. No skúsim to s tou šalviou a keď nie, tak ten Dricolor.

alickaj

No určite že aj psychika má na tom svoj podiel.Tie recepty som odpísala z jednej starej múdrej knihy, moj otec sa venoval bylinkám, a tam píšu, že šalvia odstráni z tela tie látky ktoré sposobujú potenie.Bylinky majú čosi do seba, majú svoju moc.Treba to vyskúšat.S porcovanými je menej roboty, nemusíš cedit, ale osobne som za sypané.Len musíš mat umelé sitko, nie kovové.Alebo dostat šálky s takými cedítkami, na čaje.No a prestat na to mysliet. Viem že je to tažko, ale je to presne tak ako píšeš.Čím viac na to myslíš, tým sa viac spotíš.Taký začarovaný kruh.

asd

Alickaj, prosím Ťa a čo je podľa Teba lepšia varianta, sáčky alebo tá sypaná? No a neviem ako u Teba, ale mne sa zdá, že to môže aj psychika na to vplývať. Čím viac sa bojím, ak niekam idem, že budem mať fľaky pod pazuchami, tak tým viac akokeby sa potím. Neviem čo mám robiť, snažím sa na to nemyslieť ale nedá sa. Proste mi je veľmi nepríjemné, ak prídem ráno do školy a hneď mám fľaky, je jedno či je vonku zima alebo teplo...A ďakujem za odpovede.

alickaj

Všetky sa dajú kúpit v lekárni.Určite ju dostat sypanú alebo porcovanú v sáčkoch.Neviem, lebo ja ich nekupujem, šalviu si pestujem sama na záhrade.Ja som tiež teraz nabehla na túto kúru, lebo mám podobné problémy.Zatial mám za sebou len dva dni, uvidím, verím tomu že to zaberie lebo vo všeobecnosti je známe že šalvia pomáha proti poteniu.Ale ak mám pravdu povedat, tak také maličké zlepšenie už pozorujem.

asd

alickaj, a tá šalvia sa dá kúpiť normálne v lekárni predpokladnám, máš osobné skúsenosti? a v ako stave je tá šalvia, sušené listy?

alickaj

Na potenie je dobrá šalvia.Zaparit a pit ráno na lačno.Druhý recept: zmieša sa po 20 g šalvie, alchemilky a prasličky.Zaparit a pit pred ranajkami.Vyskúšaj, malo by to pomoct.Ale treba to pit dlhšiu dobu.