Co si myslite o takom surodencovi?

Príspevok v téme: Co si myslite o takom surodencovi?
tralala-la

Ahojte, zaujimalo by ma, ci je "normalne" mat takeho surodenca, akeho ma moj priatel. Aj ked je to jeho starsia sestra, nepacia sa mi niektore veci, ktore urobila alebo ako sa sprava. Ked si priatel otvoril obchodik, velmi mu to financne nevychadzalo. Ja ako jeho priatelka som tam robila zadarmo (co jeho mama chapala, ze to je "normalne"), ale ked tam zacala vypomahat jeho sestra (sama sa ponukla, lebo si v tom case nemohla najst nikde pracu), tak ona od svojho brata peniaze pytala !! Aj ked videla, ze mu to financne nevychadza. Smiesne je na tom to, ze cez zimu, ked moj priatel obchod zatvoril a mal zasoby (potraviny) ulozene v dome, tak mu ich chodila vyjedat (neviem o tom, zeby on o tom vedel) a nedala mu za to ani korunu !!! A teraz, ked moj priatel nebol doma a prisiel mu tovar, tak mu pozicala peniaze. Ale nezabudla pocas tych cca 2 dni stale dookola hucat, ze kedy jej ich vrati. Myslite si, ze to je normalne ??? Ja mam tiez surodenca, ale keby som videla, ze mu to financne nejde, nechcela by som od neho peniaze ...

Ajda

Kamaráti buďme dlhy si plaťme,ak to dodržia budú dobré súrodenecké vzťahy aj pekné vzťahy s ostatnými ľuďmi.

isabella

ale keby ste sa vzali je to aj tvoje a nepredpokladam, ze teraz ked pre neho robis, tak pocitas s rozchodom...
neoplaca sa sudit ju, co si ona kupuje, alebo nekupuje, je to jej zivot a za vykonanu pracu ma narok na vyplatu, rodina-nerodina, ked to brat nechcel, mal jej to na rovinu povedat a dohodnut sa s nou vopred, pripadne ju nezamestnat...
inak nechapem, preco sa im do toho miesas, je to ich zalezitost, ak sa citis ukrivdena, ze ona si pytala peniaze a ty si o ne ani nepipnes, to ries s priatelom, ale este raz ti vravim, nie je to tvoja sestra a chlapi si v prvom rade vo vacsine pripadov vzdy chrania svoje rodiny a ak by si ako frajerka na nu pred nim zacala nadavat, je dost mozne, ze z toho vznikne konflikt medzi vami dvoma... neries to, svoje problemy si ma riesit on a pokial ta priamo nepoziada v tej veci o pomoc, tak to nerozoberaj...
vies a mozno ta nema rada, lebo z teba vidi a citi tvoj postoj k nej, to sa da len tazko zakryt

tralala-la

ele, dakujem za pochopenie :) Pretoze ja to tiez tak chapem. Brat ju o pomoc neprosil, ona sa ponukla sama (a este aj priatelova mama vedela, ze moj priatel si nemoze dovolit platit cudzich, tak povedala, nech tam ide robit ona, aby nemusel platit cudzich!!)

ele

Ja som to pochopila tak, ze ona sa tam dobrovilne "nasackovala" s tym vedomim ze jej brat je v minuse a obchod zatial nevynasa, nikto jej nesluboval vyplatu. Ved ked si inde nevedela najst zamestnanie, myslela si ze vsak brat ma obchodik, ten mi da zarobit? Nerozumiem tomu.. Ona je divna, nie ty.

tralala-la

neviem, preco to kazdy takto bral, ez to bolo nase spolocne ? Nikde moje meno nefigurovalo -ani na pozemku, ani na budove ... a keby sa bol so mnou rozisiel, asi tazko by som tie peniaze videla .... zase to aj tak berte :)

tralala-la

robila u neho necely mesiac a ani nie kazdy den a ani nie cely den od rana do vecera ako ja ... a co sa tyka jej financnej situacie, asi az tak zle na tom nie je, ked si kupuje drahu kozmetiku Vichy, rozne kremiky, drahe maskary, pudre, znackove veci do domacnosti a neviem co ... Moj priatel naozaj len prezival, nevychadzalo to a ona to dobre vedela. Nemal ani na dodavatelov a nikto od nej nechcel, aby drala na zisk svojho brata (aj tak bol v minuse). Ked tak mohla pockat, kym by sa mu to trosku lepsie rozbehlo a tak ju mohol vyplatit, ale nie hned, ako si ona dupla ... je to dost zlozitejsie s nou ... ani mna nema asi v laske, aj ked som jej nikdy nic neurobila ... ale ked clovek chce, zamienku si vzdy najde

YaaaMaika

suhlasim s babami,je logicke,ze za svoju pracu chce sestra peniaze...ak je tvoj priatel v takej situacii,ze jej nemoze vyplatit mzdu tak jej mal povedat predtym nez tam zacala pracovat,ze ziadne peniaze nedostane...

ako bolo povedane ty za svoju pracu neberes peniaze....ale robis prakicky na vasom spolocnom cize to je uplne ina situacia.....

AdamKrt

Ta sestra mala robit akoze zadarmo pre svojho brata, pretoze jemu by z toho isiel zisk ? A ona by z coho zila ? A co jej rodina, dieta ?

Toto by sa nezdalo nespravodlive, ze niekto bude zadarmo otrocit pre zisk druheho ?

Ano, nemala ho vyzierat. Dalsia vec je, kolko jej vlastne platil. Kludne mohla robit o hodne lacnejsie, nez bezna predavacka..

romanka25

prepac ale podla mna k tomu mas zvlastny postoj ty
to ze ty neberies vyplatu je za prve tvoja vec a za druhe to je logicke pretoze to je ajtak vase spolocne!
ale prepac, ona ma svoju rodinu, svoje naklady, svoj zivot, nemozes cakat ze bude robit za usmev lebo aj ty robis za usmev (ale ty to co odrobis tak ostava u vas a tie peniaze ajtak mas) ona co by odrobila tak to tiez ostane u vas a peniaze nema;)