Co si myslite o takom surodencovi?

Príspevok v téme: Co si myslite o takom surodencovi?
tralala-la

Ahojte, zaujimalo by ma, ci je "normalne" mat takeho surodenca, akeho ma moj priatel. Aj ked je to jeho starsia sestra, nepacia sa mi niektore veci, ktore urobila alebo ako sa sprava. Ked si priatel otvoril obchodik, velmi mu to financne nevychadzalo. Ja ako jeho priatelka som tam robila zadarmo (co jeho mama chapala, ze to je "normalne"), ale ked tam zacala vypomahat jeho sestra (sama sa ponukla, lebo si v tom case nemohla najst nikde pracu), tak ona od svojho brata peniaze pytala !! Aj ked videla, ze mu to financne nevychadza. Smiesne je na tom to, ze cez zimu, ked moj priatel obchod zatvoril a mal zasoby (potraviny) ulozene v dome, tak mu ich chodila vyjedat (neviem o tom, zeby on o tom vedel) a nedala mu za to ani korunu !!! A teraz, ked moj priatel nebol doma a prisiel mu tovar, tak mu pozicala peniaze. Ale nezabudla pocas tych cca 2 dni stale dookola hucat, ze kedy jej ich vrati. Myslite si, ze to je normalne ??? Ja mam tiez surodenca, ale keby som videla, ze mu to financne nejde, nechcela by som od neho peniaze ...

isabella

pozri, surodenecke vztahy nie su vzdy dokonale a mozno take ako mas so surodencami ty... moja mama podnikala, mala obchodik, zamestnavala svoju sestru a ta normalne vyplatu dostavala, aj ked moja mama ledva nieco domov doniesla, ale nemohla si nedovolit nedat jej vyplatu, lebo kazdy potrebuje z niecoho zit a ked to nezvladala, tak musela proste obchod zatvorit...
a co sa tych vztahov tyka, moj muz so svojim bratom tiez nejak extra nevychadza a my by sme ani od neho financnu podporu necakali, hlavne nie nenavratnu...
potom poznam takych surodencov, kde brat je hajzlik a od sestry si len poziciava a nic nechce vratit, vsetko preflaka len na frajerky a potom narieka, ze ma vela dlhov, potom mu sestra automaticky uz poziciavat nechce...
a ak caka dieta, ma manzela a stale byva u rodicov... odkial ty vies ci si nesetria zrovna na vlastne byvanie? a dieta to nie su len dupacky a postielka, to su aj drahe plienky, to su aj vydaje na stravu, ktora je pre male deti velmi draha...
nepoznam tu situaciu do detailov, len z tvojho rozpravania, ale to, ze to teba poburuje si nechaj pre seba, ak s priatelom zostanes, tak si mozes narobit zbytocne len hriechy v buducej rodine, okrem toho nevies ako by na tvoj postoj voci jeho sestre zareagoval sam partner, vacsinou si totiz na svojho surodenca zanadava kde-kto, ale ak by si to dovolil niekto iny (resp. ty) mohlo by mu to seriozne vadit, tak pozor na to, mysli si co chces, je to tvoja vec, ale ona nerobi nic zle a to co je samozrejme vo vasej rodine, nemusi byt v inej...

tralala-la

tak potom asi len ja som ina ... ale od sestry by som nechcela peniaze, ak by som vedela, ze jej to nevychadza, ale skusila by som sa s nou nejako inak dohodnut ... Co sa tyka tych jej vydavok na dieta, nemala ich zas az tolko, kedze kopu veci mala po najmladsom surodencovi. Neviem, ale mna tym jej krokom dost poburila. a celkovo aj to, ako sa sprava, ako je zamerana len na materialne veci. Ked som vravela, ze som nieco kupila jej dietatu, tak hned po pozdrave sa ma pytala, ci som to kupila, ci to mam ...

isabella

to vyjedanie si mohla odpustit, ale nicoho zleho sa nedopustila tym, ze chcela vyplatu, ty si to robila zadarmo, lebo ak by ste spolu zostali a vzali sa je to vase spolocne v podstate, ale ona to tak ako ty brat nemoze, neodsudzuj ju, nie je mozno dokonala, ale uz len to, ze dieta caka znamena, ze ju cakaju nemale vydavky, takze to, ze si pytala vyplatu je uplne pochopitelne...

tralala-la

v akej bola financnej situacii ? Vydata, Cakala dieta, ale byvala stale u svojich rodicov, cize ziadne naklady na najom, stravu, ziadne uvery nic. Moj priatel ma uver, potreboval peniaze na ten obchod .. a to nehovorim o tom, ze ja som tam robila zadarmo od rana do noci ... cely mesiac vkuse.. pritom som studovala, cize by sa mi peniaze zisli

romanka25

a ona je v akej financnej situacii? tvoju stranu pozname ale nevieme preco sa tak zachovala ona (to o tom vyjedani zasob ale mas pravdu, to si mohla odpustit) ale pracovat zadarmo lebo to je moj surodenec, hm...a z coho potom ma ona zit?