žijem v trojuholníku

Príspevok v téme: žijem v trojuholníku
inanitka

Mám vážny problém v mojom živote,pre mna je to naozaj problém,pretože žijem v trojuholníku s dvoma chlapmi.mam priatela 5 rokov,s ktorým sme prežili naozaj krásne chvíle,spoznala som nového chalana s ktorým mi je posledné dne lepšie ako s mojim priatelom,aj som sa chcela už rozísť s priatelom ale mne je ho strašne lúto ho opustiť,miluje ma nadovšetko,plače neustále kvoli mne pretože som ho už 2x podviedla a obe nevery mi odpustil,pretože on nedokáže bezomna žiť,a preto mi je ho luto opustiť aj ked už nemám k nemu také city ako kedysi.dokazal by si niečo spraviť keby ho opustím a toho sa velmi bojim,ja som mu vdačná za tie krasne chvile čo sme spolu prežili,ale ja sa teraz cítim s tým novým omnoho lepšie.naozaj neviem čo mam robiť,som strašne zufala pretože ma každy odhovara od toho noveho že mi iba hlavu poplietol a nemusi mi to s nim vyjsť,že mam radšej ostať s mojim priatelom.prosím čo by ste mi poradili vy? strašne sa trapim kvoli obom,obaja ma maju velmi radi a ja sa neviem rozhodnuť,či opustiť 5ročny vzťah a isť za novým životom alebo ostať s priatelom len preto že mi je ho luto a bojim sa o neho aj ked nebudem v tomto vzťahu šťastná??? prosiííííím!!!

H2O

jajka001_, určite sa im splní viac snov ako tým, ktorí vôbec nesnívajú :) ja si matne spomínam, že väčšinou sa mi nespĺňali tie veci, ktoré som zúfalo chcel a naopak spĺňali tie, ktoré som preciťoval..

A áno, lebo tí ľudia veria, že to dokážu a vedia, že keď po tom budú neustále túžiť a neustále sa snažiť, tak časom to dokážu. Kto chce hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody :)

lost

wow pekne :)
no mozno to znie blaznovsky, ale takto som si niektore veci predstavoval :D
ako "sialenec", napr. prvy LCD monitor.. bicykel.. a podobne :) (a ono to naozaj prislo divnou cestou, mal som stastie na forexe-extremny luck), coskoro aj ta plaz :D uz je blizkooo :D
zeby tato realita bola "taka lahka" hrat :)
to je dobra sprava :)
dik za vysvetlenie :)

jajka001_

no ano, deti tuzia a predstavuju si, ale, kolko z ich snov sa naozaj splni? nepoznaju hranice, tak snivaju o comkolvek a ked narazia na realitu, urcitych snov sa proste vzdaju lebo pochopia ze su nerealne.
osobne obdivujem ludi co naozaj vedia co chcu a idu si za tym. a ked sa im to nepodari na prvy, druhy, treti krat aj tak idu a skusaju az kym sa im to nepodari...hej veria...hm a my ostatní vidime tie prekazky a hned to vzdame a hladame vyhovorky preco nie. ale zas, ti bezhlavi snilkovia casto aj skoncia zle.
dik za tip na knizku, pozriem si

H2O

lost, preesne tak :) s tou plážou si to vystihol aa tá asociácia s deťmi je veľmi logická - deti nemajú svoje myšlienky a túžby zviazané racionálnym zmýšľaním a krutou realitou .. A podľa mňa si nemyslia, že to majú, ale úprimne túžia a predstavujú si, aké by to bolo, keby sa im to vyplnilo :) .. využívajú silu imaginácie .. časom sa všetky priania splnia - záleží, či vydržíme VERIŤ (nie dúfať, ani dožadovať sa), či budeme na to prianie často a intenzívne myslieť a či dokážeme vnútorne uveriť, že to niečo už máme .. všetko to je vlastne čistý a pozitívny prístup :)

H2O

jajka001_ tak si skús prečítať knihu Šanca na nový začiatok od Tepperweina, alebo Šťastní bez príčiny od Marci Shimoffovej :) Alebo niečo komerčnejšie - film Tajomstvo .. Hlavne v tej prvej knihe je veľa spôsobov ako dať voľnosť svojim snom :)

lost

inac, to len mna teraz napadlo, alebo robia deti prave toto iste?
ze myslia si co by chceli, a stale o to "bojuju" bud placom, alebo po tom stale tuzia - snivaju, predsa len dieta este nevie aky je ten svet "kruty", tak mozno svoje myslienky nechava nelimitovane :)
sice neivem ci si to predstavuju ze to uz "maju".. ale ktovie :)

lost

H2O, jaj tak uz asi chapem :)

cize ak si predstavujem ako na mna svieti slnko, a fuka slaby vietor niekde na plazi, to znamena ze robim dobre preto aby som sa dostal na dovolenku? :)

jajka001_

no pokusam sa predstavit si to co chcem mat, ake by to bolo keby som to fakt mala, a priznam sa ze vobec mi to nejde
je to trochu podobne ako minule ked som strasne chcela vyhrat v lote, celkom mi vychadzali cisla a ked malo prist to rozhodujuce zrazu ma pochytili take pochybnosti a strach ze co ja preboha budem robit AK vyhram :)

H2O

lost, tak ako napisala jajka001_ .. teda v tej prvej časti .. a nie je to o tom, že nemáme po ničom túžiť .. opäť použijem Tepperweinove slová - je rozdiel snívať k sebe a snívať od seba. Od života dostaneš len to, čo v skutočnosti už MÁŠ - v duši, v myšlienkach.. Netreba myslieť na to, že to lambo NEMÁME, ale na to, aké by to bolo, keby sme ho už mali..