Som vobec este chora?

Príspevok v téme: Som vobec este chora?
EMMA_TRISH

od 14 do 15/16 som mala bulimiu - po nastupe na strednu som, nic nejedla iba pila vodu, jedlo vyhadzovala, splachovala do wc, a ked zjedla tak vyvracala.
takto som sa z 80kg dostala na vahu 66kg za 3 mesiace.

po skonceni prveho rocnika som s bulimoiu prestala a musela som na natlak rodicov zacat jest. behom piatich mesiacov som mala naspat plus dalsie kg navyse.

S 82kg som sa rozohdla ze schudnem zdravo, aj aj sa stalo... za uplynule 2 roky som sa dostala na 62,6 kg.

cele tie 2 roky som ale denodenne myslela na bulimiu a anorexiu ze to chcem spat...

tErAz v lete osm pribrala na 64,4...a pred par dnami som to urobila, VRACALA SOM...asi 20 minut som stala pred zrkadlom a rozmyslala ci to urobim, ze to bude iba teraz, uz posledny krat, iba preto aby som to dostala von, a mozem zase chudnut zdravo..spat na 62,6kg....toto som mala v hlave a nakoniec som teda opatr po dvoch rokoch vracala...citila oms sa perfektne, preplakala som to ale v hlave mi znelo ze sa citim nadherne, ten pocit v bruchu som necitila 2 roky...

chcem toto povedat mojej obvodnej doktorke...co mi povie ? ked jej plus k tomu poviem ze tie dva roky co osm to nerobila osm to riesila rezanim, podpalovanim vlastnej koze, vytvaranim si ran, myslela osm na smrt...

mam 18, musi to oznamit rodicom ked osm dospela ? lebo ak hej tak jej to asi nepoviem....

vopred dakujem a kazdu odpoved :))

zuzka1911

ty musis hlavne chciet prestat a ked to povies hocikomu, ale nebudes chciet prestat a vyliecit sa kvoli sebe, budes stale v tom zacarovanom kruhu. ja som to tiez povedala doktorke, dokonca som navstevovala odbornika na PPP, povedala som to naj kamoske. myslela som si, ze mi to pomoze. ale nepomohlo, lebo som nebola na 100percent presvedcena, ze s tym chcem konecne prestat. az ked som sa poriadne nasrala a zacala sa naozaj liecit, sama pre seba, nie pre ostatnych, az vtedy sa to vsetko zacalo na dobre obracat. popremyslaj...

usiko

neverim, a neveris ani sama sebe...je jedno, co pises, tvoja psychika je pozitvne nastavena k chudosti a bulimii.....to, co teraz vravis, su len reci...aj ja som ich mala...

EMMA_TRISH

ja som vracala po dvoch rokoch, nechcem uz mat bulimiu ja len chcem aby to zmizlo z mojej hlavy, uz len kvoli sebe a aj kvoli mojmu pritelovi som odhodlana s tym nieco robit...ja len nechcem aby sa o tom dozvedeli rodicia...kazdopadne dakujem za kazdy nazor

usiko

mas 18 a nemusis to povedat rodicom. Z tvojho prispecku, aj z nazvu temy som si uvedomila, ze to co robis, robis cielene a chces to. Takze podla mna, cokolvek ti tu poradime, aj tak to neurobis, lekarke to nepovies, vasim tiez nie a budes dalej vracat a nejes, ved naco? chudost je v mode, nie? Poktom ti vypadaju zuby, lebo ich budes mat prezrate od zaludocnej kyseliny /caste vracanie/, stratis menzes, a ak raz budes chciet mat dieta, tak ho proste mat nebudes moct. Takisto si poskodis zivotne dolezite organy, budes trpiet podvyzivou a tvoji rodicia budu trpiet, lebo sa budu prizerat na to, ako si svojim skvelym neuvazenym konanim nicis zivot....len tak dalej, myslim, ze to je to, co chces.....inak, ved aj naco ti budu zuby, ked netreba jest?

silvus28

Ahoj Emmka Trish, máš veľký problém...ja síce tiež trpím PPP, ale viem posúdiť, že by si mala navštevovať psychiatra aj PSYCHOLÓGA a to už dávno!!! Ja to robím a pomáha mi to...keď sa kvôli pár kilám či dokonca dekám režeš, vraciaš či si inak ubližuješ, tak to určite nie je v poriadku a potrebuješ odbornú pomoc. Áno, choď najprv za obvodnou a všetko jej povedz a hlavne nech Ťa pošle psychiatrovi...nie je to žiadna hanba, veď tam dnes chodí každý druhý človek...tak do toho a bojuj! :-)

pauli 73

ak máš 18 už nemusíš hovoriť rodičom nič ale bez podpory rodičov to budeš zvládať oveľa ťažšie...a obvodnej to určite povedz, aj keď si znova vracala po 2 rokoch, nie je tak isto normálne samoubližovanie...takže čím skôr pozbieraj odvahu aby si nespadla do väčších problémov, držím ti palce!!!!