Brnenie v palci na nohe

Príspevok v téme: Brnenie v palci na nohe
ja2

Dobry den, stretol sa prosim niekto s brnenim v prste - palci na nohe? Zacalo to uplne zrazu, je to skor akoby pod nehtovym lozkom, ked si vylozim nohu, napr. na postel, tak mi to mierne prehadza do nohy, ale v podstate je to stale najviac v tom prste a dalej to nepostupuje (ked nevylozim hore nohu). Je to dost neprijemne a trva to 3 dni, tak som sa chcela opytat na poznatky, kto by vedel o tom viac, nechcem ist hned so vsetkym za dr. Ak to samozrejme bude nevyhnutne a pretrvavat, tak pojdem :( Dakujem za prispevky.

rena23

Mne trpli, "mravcil", znecitlivovali ruky aj nohy- bolo podozrenie na sm, preto ma poslali na MRI, inak to asi vacsinou nie je az taka priama cesta. Nakoniec to boli "len" zacviknute nervy + uzkostna porucha so somatizaciou. :-)

sheeelby

Ja som mala vyskočenú platničku a najprv mi len drneli 2 prsty na nohe ale po čase som si ich prestala uplne citit.
Staci ti CT alebo MR a potom budes vediet.
Ja osobne som bola na neurochirurgii v ZA. Krásne sa o teba postarajú a nemala som ziadne tazkosti a to som bola najmladsia na oddelení - 16r.
Vacsinou sa to stava po nejakom uraze, to sa ta budu pytat - ci si nespadla alebo nieco take.
Drzim palce :)

ja2

Reni a Tebe sa to tiez prejavilo podobne nejako a tak si sla s tym k dokt. a on Ta poslal na mag. rezonanciu? no lebo mne to najskor prislo take blbe tam ist s tymto, vsak az nie som ako hypochonder, chcela som si najskor sama nieco nastudovat a cakam, ci to prejde samo. Ale bohuzial to neprechadza :( Na jednej strane si ma potesila, ze to moze byt niecim od chrbtice, lebo som to nasla aj ako prejav cukrovky, ale tak hadam to nebude nic moc vazne a prejde to :( Inak, dakujem za prispevky.

ja2

s platničkami som nemala zatial problem, kedysi mi vyskakovali stavce z chrbtice, ale mala som s tym teraz par mesiacov pokoj :( momentalne ma neboli chrbtica ani nic okrem toho prsta :(

rena23

Pravdepodobne zacviknuty nerv v chrbtici, nemas problem s platnickami? Alebo s krizovou/driekovou chrbticou vseobecne?