tehotenstvo,pepsi cola a prilezitostne deci pivka ci vinka

Príspevok v téme: tehotenstvo,pepsi cola a prilezitostne deci pivka ci vinka
sima22

ahojte,som v 32tt tehotenstva a chcela by som sa spytat co si myslite o piti coly,pripadne obcas deci pivka alebo cerveneho vinka...ja mam velmi rada pivo,a obcas som si dala,napr. dnes som vypila aj slabsiu kavu,myslite ze to nemoze malinkemu uskodit?doteraz som mala vsetky vysetrenia v poriadku,srdiecko krasne bije,malinke kope,asi sa strachujem zbytocne,vsak nepijem tvrdy alkohol,alebo ak je ta cola doma,tak ja neodmietnem,par krat si vzdy upijem...mama mi tvrdi ze sa nemam vsetkeho tak bat,ze ona si nedavala pozor na nic a vsetci sme zdravi...co si myslite tehulky?vy sa uplne vyhybate takym veciam alebo si obcas troska date?myslite si ze bude zo mna zla mama??dakujem za odpovede:)

macka26

trochu prrrr s tymi vyjadreniami. nielen cola kava a pohar piva je skodlive pre dieta.. zijeme v dobe pesticidov, chemicky cisteneho ovocia, samych ecok v potravinach... atd atd..

sima22, urcite nebudes zlou matkou len preto, ze si si dala pohar coly... alebo slabu kavu... najma ak to neprehanas... tehotenstvo nie je choroba

mirka 23

Hassy, snaď si nebudeš brať príklad od ciganiek. A neznašam maky, ktore fajčia pri svojich babetkach... a je ich dosť. Ja by som vtedy bila rad za radom.
A cola je fakt humus, dieťaťu by som to nedala.

lioness_01

hassy, obávam sa, že takých prípadov je naozaj zanedbateľné množstvo... zas povedzme si úprimne, nemôžeš vedieť, čo tomu dieťaťu je či nie je, a čo mu bude o pár rokov... to že sa narodí so všetkými končatinami, neznamená automaticky , že je v poriadku... :)

to sima: alkohol rozhodne nie...ani malé pivo ani víno - nič... tiež by svojmu čerstvo narodenému dieťaťu nedala miesto materského mlieka vychladenú "dvanástku"...

a kola je hnus prvotriedny... ja to nepijem a to ani nie som tehotná :D

takže asi tak

hassy

ale ja nevravim nech to robi :D ja len poukazujem na to, ze su take pripady, ked sa dozvedia ze su tehotne az v tretom mesiaci, a dovtedy ziju bezny zivot, a nic dietatu nie :) samozrejme ze ked raz budem tehotna, budem si davat pozor na seba, ale zas netreba prehanat, ja nehodlam zit vo vakuu :)

no a co sa tyka coly, a podobnych s prepacenim sra***, tak na tie mam rovnaky nazor :)

lost

hassy

tomu sa hovori nezodpovedna matka :)

je fuk ci o tom vie alebo nie :D

je tehotna, a fajci/pije :D

nezodpovedne.. velmi nezodpovedne....

lost

CocaColu este nezakazali?

Jaaaj, zabudol som ze dnes sa da vsetko kupit :)

Seriozne, CocaColu, (mozno aj ine) by som nepil vobec nikdy, radsej by som s tym cistil zachody..

Alternativne si mozes nasypat pol kila cukru do litra vody a este k tomu pol litra syrupu a mas domacu kolu ;)

hassy

podla mna by si alkohol nemala pit.. a cos a tyka toho ostatneho...kolko zien pije denne kavu, fajci, je vselico mozno aj ked su tehotne- ale nevedia o tom, a rodia sa im zdrave deti? zas netreba to ani s tou cistotou a opatrnostou prehanat vsetkeho vela skodi

mirka 23

Sila! Colu by som nevypila ani keby som tehotna nebola a nieto ešte pivo alebo vino!!! Ste normalne? A akva tiež nie je nič moc. Vam važne nevadi že ubližujete svojmu vlastnemu babetku? Je mi do plaču.

rozumiem ti

netreba sa bat, ak je to v malom mnozstve a z casu na cas, telo si s tym poradi. hlavne ak si zdrava a nemas vaznejsi problem. a hlavne netreba citat vsetky tie priblble zenske magaziny, podla ktorych uz z jednej kavy zajtra vsetky zarucene umrieme. dakujem, neprosim, radsej budem citat vecernicek, zornicku a financial times.:)

lioness_01

ja osobne by som alkohol nepila vôbec žiadny, ani rozhodne nebudem, keď sa ma to raz bude týkať...

čo sa týka kofeínu, už som niekde počula, že v malom množstve až neškodí... takže všetko s mierou... ale zrovna kolu... no neviem, to radšej tú slabšiu kávu... kola je svistvo