Co s centami?

AdamKrt

Ano, niektori maju napisane, ze akceptuju platenie povedzme iba do 20 kusov minci. Povedzme idem si kuit nakup, zaplatim nejaku sumu + 20 kusov minci.

Obratim sa a zase cast nakupu a znovu mu dam 20 kusov minci. Cez pokladnu sa da prejst neobmedzene... :)

lost

Drzost SVK obchodnikov nepozna hranic..

Este on si bude ditkovat ake peniaze mu mam dat?

Dobre ze nechce Finske mince a bankovku so specifickym seriovym cislom, idealne za sebou ak viac bankoviek.. :D

swistica

ked boli este koruny, tak bol obmedzeny pocet minci ktorymi sa dalo maximalne platit. Myslim ze sa to pohybovalo okolo 20 kusov (ale nie som si ista).Chcelo by to zistit, ci je taky zakon aj teraz, a potom kto ho porusi, hned sa stazovat na obchodnu ispekciu.
Mne sa stalo ze sofer sukromneho autobusu mi nechcel predat listok, ked som chcela zaplatit asi cca 2 kusmi medenych minci a zvysok normalne centy. V tej chvili som potrebovala cestovat tak som mu dala papierovu.

AdamKrt

Chce to minat vo vacsich davkach...

Ja som napr. platil v obchode platobnou kartou cca 90 centov. V banke som mal isty pocet transakcii zadarmo, tak preco nie. Predavacka frflala, ze na tom prerobia, ale to je ich vec. Povedal som, ze ine nemam. Nakoniec to normalne nablokovala. Maju tam nalepku, ze platia, tak to plati.

Ved staci to postupne minat. Dat im vzdy povedzme 1 euro v drobakoch a ostatne normalne. Za nejaky tyzden, dva, mesiac sa to minie....

Pripadne by to mozno zobrala posta. Napr. poslat si to postovou poukazkou na svoje meno :) Ci vlozit si to v banke na svoj ucet... :)

AdamKrt

Ked niekde dojdem a nieco je zakonne platidlo, tak si nieco objednam a zaplatim aj drobakmi. Tak ked im dam presne a poviem, ze ine nemam, tak mozu ist do haja. Nic som neukradol a je to ich problem. Je to normalne platidlo, zatial to nik nezrusil...