poradte čo mam robiť - nabeh na chorobu

Príspevok v téme: poradte čo mam robiť - nabeh na chorobu
totototooto

od minulej nedele ma chytilo niečo ako nachladnutie nemam teplotu ale mam cca 36,6 cely tyžden..tak sa aj citim.... cely tyžden.... nie a nie ochorieť a na druhej strane ani vyzdravieť..... dal som si aj vit c... skušal som aj 1gram každu hodinu lenže ked som v praci niekedy nestiham .... dalej mam zinok selen.... a stale sa citim malatny cely tyžden!! v piatok som bol u doktorky a povedala mi nech si kupim ženšen..kupil...a nič stale. stale .... dokym nemam teplotu mi nechce dať antibiotika.... teraz som došiel z roboty.... a skusim každu hodinu pravidelne ten vit. c..... čo vy na to... o dva tyždne ma čaka dovolenka.... nechcem byť chory dovtedy.

mirka 23

aj zelenina je super, ale v žiadnej zelenine nie je tolko C ako si vie nasypať. Ako zjesť 2kg kapusty by bolo o zdravie.
Inak, že nepiješ mlieko.. aj mliečne vyrobky sa snaž teraz obmedziť.

totototooto

vieš kolko som toho pojedol.... cely tyžden nič ine nejem...... lebo mi nechutí tak pcham do seba jablka paradajky papriku citrony melony ...

ajka23

pre totototooto:
Ahoj, skor by si mal vyskusat zjest velku kopu ovocia a zeleniny nez sa napchavat doplnkami co ty na to? hm hm..

mirka 23

Daj si tu sodu, nezabije ťa to. Čistá kyselina nie je dobrá, lebo si prekysliš telo. Nie je to take katastrofalne, ale budeš vedieť do buducna. Ta v DM soda je presne v takej krabičke ako C ale v bielej.
Ano možeš aj každých 15 minut. Ked budeš mať vela Cčka v tele, ktore telo už nespotrebuje, tak ťa prinajhoršom preženie, čo ale nie je na škodu. Vtedy budeš vedieť, že maš dosť a na par hodin s Cčkom počkaš.

totototooto

presne som si kupil cečko v dmke v modrej škatulke , len ta soda bikarbona je asi ta škodliva...obyčajna zo coop supermakretu.....a keby si davam čisto len kyslu? ved do pol litra vody dam cečko a tam tolko toho nebudem citiť..... či to nie je zdrave? a môžem aj každych 15 min??????

mirka 23

Kyselinu askorbovu maju v DMku. Aj super sodu tam maju, ta naša obyčajna ma vraj niečo škodlive v sebe, tamta je v tabletkach.
Pomer neviem presne, ale približne 1 dliel C a 1/2 dielu sody. Mne idu na jednu čajovu lyžičku dve tabletky sody. A viem že jedna lyžička C je asi 3g. Inak nemusiš sa bať, ked si daš o niekolko mg C viac. Damian odporučal brať 1g vit. C každých 15 minut.
A ano, možeš davať do čistej vody, ja pijem C len s vodou, chuti to ako obyčajna soda, resp. mineralka a pomer si daj taky, aby to chutilo neutralne, čiže ani kyslo ani velmi zasadito.

totototooto

a to cečko berem už treti den ...aj ked teraz skusim pravidelne aspn tych 24 hodin.... lebo v praci sa to nedalo.....spravil som si litrovy čaj..do neho som dal dve lyžičky cečka a pol lyžičky sody bikarbony....čiže pol šalky by malo byť cca 1 gram . ktory uživam každu pol hodinu.... .... ale už sa mi mina ..... môžem potom ho zarobiť aj vo vode ? a v akom pomere...

mirka 23

Mumio pomaha, je to tiež prirodna vec. 10 tabletiek stoji do 2 ečiek. Ženšen som nemala.. tak neviem.
Tak C maš fajn, taketo beriem aj ja.