Nieco na opar a posilnenie imunity...

Príspevok v téme: Nieco na opar a posilnenie imunity...
m.i.r.us.ik

ludkovia, poradte, neco fakt ucinne na opar, akosi sa mi zblaznila imunita, a som posledne dni dost slaba, fu dva tyzdne striedavo horsie, a lepsie...tyzden som mala stav ze ledva zijem...slabost, zavraty bolesti hlavky, a uz v podstate tyzden co na mna kazdy druhy dnik horucky chodia, ted i nadcha, kasel, ako chora som jo, len co by tak pomohlo zlepsit imunitu, zbavit sa toho oparu co najrychlejsie abo hned ak by sa len dalo...davajte rady..:) dikeska..mooooc...:(

jozododo

nvm no... ja si stale kupujem z biocare stránky take kvapky fenix sa volaju a stale ked citim ze na mna nieco lezie alebo ked sa ochladi abo co tak si ich dam a uz fakt dlho sa mi nestalo aby som bol nachladeny a to odmalicka som mal s tym problem hlavne na trapila taka prechodna chripka a toto pomohlo... a isot tam najdes aj nieco na opar ja sa tam furt poradim a povedia nieco co by sa mohlo hodit...

lombardo1981

Tak ten zdravotnícky humus mi nespočetnekrát zachránil život. Keby nebolo zdravotníctvo tak vyspelé ako je tak, tak by som sa dožila nanajvýš 30 minút. Zlyhali mi komplet všetky orgány, obličky nefiltrovali, nedokázali udržať pH organizmu ani TK. V detstve som dokonca trpela hypertenziou (podľa dospláckych noriem), pretože moje obličky s tým mali stále problém. No moja detská nefrologička (asi najlepšia v strednej Európe minimálne) mi stále hovorila, že akonáhle mi začne puberta, že sa to spraví. A div sa mi ty svete, aj lekári niečo vedia... pretože teraz mám problémy s hypotenziou.

Môžem ti povedať, že acidóza alebo alkalóza nie sú závideniahodné stavy. Ak by nebolo tej zlej farmácie založenej na prachoch, tak tunajší dedulo ten ťažko okúsil ostrosť môjho jazyka.

Takže vrelé díky farmaceutický priemysel, že vynašiel liek na metabolickú alkalózu!!!

A aby určitá časť môjh predchádzajúceho príspevku nezapadla v tejto diskusii prachom, nasleduje moje obľúbené Copy&Paste: www.ncbi.nlm.nih.gov
In this report we describe a young, previously healthy woman who developed severe acute hepatitis after consumption of chaparral tablets, a commonly used herbal product. In this case, the elimination-rechallenge event and the exclusion of other possible aetiologic factors strongly supported true causality between the herbal product and the liver damage. Primary liver biopsy showed severe toxic hepatitis consistent with previous reports of chaparral-induced liver damage. Later, 6 months after the liver function tests had normalized, permanent hepatic fibrosis could still be seen.
Ale aj tak ho nemáš problém "predpísať" človeku s hepatopatiou. Takže otázka znie: Či naozaj veríš tým tvojim konšpiračným bludom alebo vedome tieto fakty ignoruješ? Je pre teba pózerstvo a neomylnosť dôležitejšie ako človek, ktorému radíš?
Čo urobíš, keď sem príde niekto po transpalntácii (užívajúci cyklosporín) alebo niekto s HIV a bude chcieť niečo na depresiu? Odporučíš ľubovník bodkovaný? A ak sa to dozvieš priebežne? Zmeníš svoje odporúčanie? A hodláš na túto život ohrozujúcu kontraindikáciu niekedy v budúcnosti upozorňovať? (hrozí odmietnutie orgánu či strata kontroly nad rozmnožovaním vírusu HIV).
Vieš, že už som jednu babenku takto "zachránila"? Po transplantácii obličiek chcela užívať ľubovník. A pokojne ma pošli do horúcich pekiel. Žily mi to netrhá.

galina7

chaparal je pre pacientov s hiv priamo urceny pretoze je to jedno z najsilejsich prirodnych antivirotik.... samozrejme lekarom vyhovuje nacpat hivkarov antiretrovirusovou liecbou ved autoimunitne choroby su ich zivitelmi vsetko v zdravotnictve je jeden humus zalozeny na peniazoch :(

MIlica453

Tiez som mala caste problemy s chorobami a nikzkou imunitou. Často ma bolievala hlava, mala som silnu nádchu a kasel. Hrozne.Mne velmi pomohol wobenzym, ktory som zacala dlhodobo uzivat. Uz nebyvam vobec chora. Mozem odporucat

lombardo1981

RNG, prečítaj si niečo o thalidomide. Možno konečne pochopíš, na čo vlastne FDA slúži.

Ak by FDA mala výrobcov doplnkov pod kontrolou a posielala ich do basy ako sa tu snažíš tvrdiť, tak látky, o ktorých bola preukázaná výrazná škodlivosť, nedali kúpiť. A neodvážili by sa do nich pridávať sóju, ryžu, orechy, pšenicu a kašľať na svojho zákazníka, ktorý má potravinové alergie, nepridávali by do nich zakázané liečivá ako je sibutramín.
www.nytimes.com
www.ag.ny.gov
www.accessdata.fda.gov

Stále si mi neodpovedal, čo si myslíš, o dokázanej skurompovanosti výrobcov výživových doplnkov: pqasb.pqarchiver.com

Veď chaparral je hepatotoxický. Len ty akosi nedokážeš prijať, pretože je to v tvojom konšpiračnom ponímaní a priori očierňovanie. A kašľať na nespočetné štúdie, ktoré to dokazujú. Veď sú platené skazeným farmabiznisom (a možno boli platené aj tie, ktoré preukazujú účinnosť, ale to ťa netrápi, pretože hovoria to, čo si praješ počuť).
Aha, takže konkuruje aj antiretrovirotikám (lieky na HIV)? Pretože aj HIV je vírus.
livertox.nih.gov
www.google.com

Copy&Paste: www.ncbi.nlm.nih.gov
In this report we describe a young, previously healthy woman who developed severe acute hepatitis after consumption of chaparral tablets, a commonly used herbal product. In this case, the elimination-rechallenge event and the exclusion of other possible aetiologic factors strongly supported true causality between the herbal product and the liver damage. Primary liver biopsy showed severe toxic hepatitis consistent with previous reports of chaparral-induced liver damage. Later, 6 months after the liver function tests had normalized, permanent hepatic fibrosis could still be seen.

Ale aj tak ho nemáš problém "predpísať" človeku s hepatopatiou. Takže otázka znie: Či naozaj veríš tým tvojim konšpiračným bludom alebo vedome tieto fakty ignoruješ? Je pre teba pózerstvo a neomylnosť dôležitejšie ako človek, ktorému radíš?
Čo urobíš, keď sem príde niekto po transpalntácii (užívajúci cyklosporín) alebo niekto s HIV a bude chcieť niečo na depresiu? Odporučíš ľubovník bodkovaný? A ak sa to dozvieš priebežne? Zmeníš svoje odporúčanie? A hodláš na túto život ohrozujúcu kontraindikáciu niekedy v budúcnosti upozorňovať? (hrozí odmietnutie orgánu či strata kontroly nad rozmnožovaním vírusu HIV).
Vieš, že už som jednu babenku takto "zachránila"? Po transplantácii obličiek chcela užívať ľubovník. A pokojne ma pošli do horúcich pekiel. Žily mi to netrhá.

RNG

FDA, ktora sluzi viacmenej farmaceutickemu priemyslu, lebo od neho dostava miliardy dolarov, sice chaparal na chvilu zakazala, ale pre nedostok=neexistujuce dokazy na to ho musela znova dovolit predavat. Samozrejme , ako vzdy, najprc sa nieco zakaze s hroznym hlukom, a potom sa to musi potichu dovolit a nikde neodvolat povodne ociernujuce spravy. Totiz keby to bola pravda, FDA by z radostou zakazal predavat chaparal, ktory silne konkuruje vsetkym patentovanym chemickym drogam proti virusom.
FDA ma k dispozicii policiu, kuklacov, sudy atd, ktore pouziva aj len ked niekto predava neskodne potravinove doplnky a odvazi sa povedat , ze maju lieciace ucinky. Nejeden vyrobca, co sa take nieco opdvazil prehl;asit sa v zapati ocitol vo vazeni , zlikvidovali mu vyrobne a zobrwli majetok.
Posledne bol jeden vyrobca koloidnej striebornej vody, ktory si dovolil na flasu napisat, ze to zabija hromady roznych mikrobov, tj lieci. Dostal sa taku "drzost"(samozrejme je to pravda co povedal) 2 roky vazenia a zlikvidovali mu vyrobnu, hoci koloidne striebro sa moze predavat v USA ako "doplnok"
FDA posadila do vazenia aj hromady lekarov, co pouzivalo alternativne metody na liecenie, takze mnohi z nich sa museli odstahovat do zahranicia a odtial posobit.

zuzi74

A to je prave ten problem u mna, ze mne sa pravidelne herpes vyhodi v noci. Den predtym nic necitim a rano sa uz budim s "okrasou" na perach. A tie herpesy mavam fakt strasne. Momentalne riesim uz treti za sebou a zrejme mi k nim dopomohli aj niektore z menovanych potravin, ktore som pred a pocas Vianoc konzumovala dost casto.
Vitamin ester C som si tiez objednala, tak snad mi to v kombinacii s lysinom zaberie.

lombardo1981

Nuž, chaparral je výrazne hepatotoxický, takže bacha naň. A FDA ho medzi jedovaté rastliny zaradila v roku 1997 a doposiaľ ho nerehabilitovala.
www.accessdata.fda.gov
livertox.nih.gov
www.google.com

RNG

Nuz ja som potlacil herpes v zarodku ked ma len zacala svrbet pera chaparalom a masivnymi davkami vitaminu C(ester C 1 gram za hodinu)
Dnes to uz vobec nemam, lebo pouzivam viac antiviralnych doplnkov, pravidelne vcitane selenu, zinku, monolaurinu a podobne

zuzi74

Na nete si lahko najdes, ze pri akutnych stavoch uzivaju dospeli 3 x 2 kapsule denne. Na krabicke bude urcite napisane davkovanie.
Ja som dala prednost L-Lysinu v prasku v kombinacii s C vitaminom, kedze mavam herpesy aj 6x do roka v zimnom obdobi, takze uz mi ostava len dufat, ze sa to podstatne zlepsi. Do tyzdna sa mi este nikdy herpes nepodarilo vyliecit, iba ak silnymi kortikoidnymi mastami co uz naozaj odmietam pouzivat. Dokonca ani lieky z imunologie nezabrali. Nebyvam ani nejak casto chora, ale za to herpesy sa valia jeden za druhym:-(
Okrem toho su potraviny, ktore sirenie herpesu podporuju. Mne osobne sa to objavuje po orechoch aj colovych napojoch. Tu v clanku je aspon par z nich.

Vírus oparu

Pery popraskané, afty v ústach, vriedky na genitáliach, pásový opar. Pacienti s oparom majú mať stravu s vysokým obsahom lyzínu a nízkym obsahom arginínu. Vysoký obsah lyzínu má mlieko, sója, mäso.

nesmú – čokoládu, orechy, želatínu

Opary podnecujú: mandle, orechy, kešu, lieskové orechy, arašidy, vlašské orechy, čokoláda, želatina. Obmedzte kokos, jačmen, kukuricu, ovos, pšenicu, cestoviny, kapustu. Sledujte, čo vadí.Vždy sa objavia puchýrky.