Sportova aktivita a prvy trimester

kafe

Netehuľka asi najlepšie ti poradí lekár. Ja si myslím, že trochu ubrať by si mala, ale zas sa mi nepáči, ak sa tehotenstvo bere ako choroba. Si športovkyňa, telo je zvyknuté na námahu (skoky, prudké zmeny pohybu) a marí sa mi, že jedna profesionálna lyžiarka vyhrala preteky, keď bola v treťom mesiaci tehotenstva.. meno si nespomeniem. Jak si to dovolila, keď lyžovanie je také nebezpečné? :) Proste si verila, stálo jej to za ten risk a vyhrala aj preteky, aj deculo je živé, zdravé a v poriadku. Padnúť môžeš aj zo stoličky, nemusí to byť len pri športe. To potom sa pre istotu budeš priväzovať na stoličku bezpečnostným pásom? Spýtaj sa lekára, vypočuj si názory ľudí a drž sa svojho vlastného úsudku.
Dvaja gynekológovia mi povedali, že sex v tehotenstve je v poriadku. Ja vlastne netuším prečo sa nedoporučuje sexovať v tehotenstve?

Netehulka

Vsak ano, ano, ale ja sa snazim stat na mieste, maximalne sa pohnem 2 metre do jednej, ci druhej strany.

Uz nehram tak, ako pred tehotenstvom, tak na 50% som zvolnila.

Tak uvidime. Idem ja uz radsej spat.

mirka 23

Ja som zase čitala, že to čo robila baba pred tehotenstvom može v pohode aj počas tehotenstva. Tiež chodim do fitka a na korčule, samozrejme plavanie, ale to je potom človek viac unavený, ako ked nebol tehotný :-)Som v 17tt
Ale tenis netušim... Musiš vedieť ty ako sa citiš. Ja keby som nešportovala, tak by som to zle psychicky niesla, kedže som sa volakedy tiež hybala na profesionalnej urovni, teraz aspoň udržiavam.

usiko

netehulka,

Esteto som chcela.....ze ja mam ukazkove tehotenstvo, ani najmensi problem , keby som nemala brucho tak ani neviem ze som tehotna,takze lekarma vystrihal pred takym sportom nie preto, ze som mala problemy,ale preto,aby som ich nemala....

...co sa sexu tyka, ani ja som nemala bolesti, ide o to, ze kym sa ti to uplne uhniezdi, tak to trva isty cas a ja osobne by som neriskovala...a tenis uz vobec nie...ale ty vies, ci ti to stoji zato....ja si myslim, ze ak by si lekarovi o tom tenise povedala, tak ti povie razne NIE...teda aspon tuto na SVK.....

..dalsia vec, asi sportu vela aj tak nedas, lebo samo telo sa bude branit tym, ze sa velmi skoro unavi, takze nebudes matsilu tolko sportovat...dufam....:-))) predobro tvojho baba.....ja nie som puritanka, ani moralistka, ale dvala by spm si pozor.......

Netehulka

Nejde o vysportovanu postavu, ale mojou naplnou prace je sportovat-tenis. Robim tak 22-27 hodin tyzdenne. Snazim sa nebehat velmi, ale tak urcite usilie vynalozit musim.

Mala by som byt v 8 tyzdni, na sone som bola v 6tt, babatko vtedy zilo, teraz sa citim stale tehotna, tak asi stale zije.

Ono moje telo je zvyknute fyzicky tvrdo makat, ale uz citim, ze sa rychlejsie unavim, bolia ma nohy skor a aj chrbat.

Usiko-mne sex pomaha, potom nemam ziadne bolesti v podbrusku, ale zase to neprehanam.

usiko

urcite velmi nie, mne lekar v 1. trimestri zakazal aj sex, aj lyze, aj bicykel, vobec, aj cvicenia, kde sa namahas...najlepsia je chodza, lebo prve tri mesiace su presne vemi rizikove, a staci maly pad alebo nieco a odumriet to moze.....

....takze ja som skoro cele trehu nerobila nic, len vela chodim, lebo auto nemam, na bicykli som bola asi 5 krat, inak nic...som v 28 tt a mam naviac 7 kil...a ani tie mi nevidno, lebo ludia si niektori ani nevsimli ze som tehu :-))))...takze sa zmestim do 9 kg do konca tehu.....ked si davas pozor na to co jes a nezjes viac ako predtym, tak nepriberies 30 kg...to len tie to jedia za 2 priberaju,lebo od vody sa nepribera...davaj na seba pozor.....vprvych troch mesiacoch a nic nerob nasilu, neprepinaj sily...tehu nie je choroba, ale nemusi o babo prist len pre vysportovanu postavu....

zuzu usa

ja som na zaciatku 4mesiaca a lekar mi radil cvicit do tep.frekvencie pod 120.chodim do fitka 3x v tyzdni,mam specialny trening ale snazim sa udrzat vo forme,neplanujem +30kg:)

odpovedam

vsetkeho vela skodi, nie?:-)
A prvy trimester je najkritickejsi, co sa tyka prezitia plodu... urcite by som len cvicila pre relax, velka namaha do spotenia urcite nie....