Vyskúšala som kokosový olej- skúsenosti

Príspevok v téme: Vyskúšala som kokosový olej- skúsenosti
kikosi

nedávno som si ho kúpila,v dm drogerii,je aj bio,lebo som už vela o nom čítala aký je zdravý a pod.
no všade sa píše že akú má dobrú chuť, no neviem ale mne velmi nechutí,pripomína mi to akoby som zmiešala klasickú bravčovú masť s kokosom....
natierala som si ho aj na telo,a je fakt skvelý, všetky telové mlieka asi povyhadzujem....
tak chcem vedieť ako vám chutí tento olej,či ho mám nejaký nekvalitný alebo čo :)

zabkiara

pouzivam kokosovy olej ked si docistim zuby tak este s nim si ich prejdem, zuby mam potom belsie a moj dych je taky neutralizovany, no lepsie ako po obycajnej paste.

Lemona

Ja mam s kokosakom len dobre skusenoti. I vo vareni ci peceni, i v starostlivosti o plet ci zuby. Je menej tucny ako klasicky olej, no napr. na vyprazanie ho nepouzivam, to nie, lebo nema ten spravny dymovy bod. Tam som skor pri repkovom oleji ako pri slnecnicovom. Ale napr. pri peceni ho vyuzivam dost, na nete najdes rozne recepty. No a co sa tyka tela a zubov - perfektne zhydratuje pokozku, nelepi sa a zuby biely a odstranuje neprijemny zapach z ust.

Milok

moja žena ním natiera naše dvojmesačné dieťa. A viem že ho kupila na Notino, pretože som ho bol vyzdvihnuť.

Aliss

Kokosovy je skvely na pecenie aj varenie. Na telo ho nepouzivam uz, lebo mi neskutocne smrdel. Aj ten bez vone :) Na tvar len ako odlicovac, ale obmienam ho, lebo pri dlhom pouzivani zvykne vysusovat, upchava pory. Takze na tvar opatrne. Kazda pokozka moze inak reagovat. A je z neho vyborna pasta na zuby :)

bachledova21

Tiež som vždy čítala aký je všetranne využiteľný, že je vhodný na varenie, pečenie, starostlivosť o telo, proste že sa dá využiť naozaj všade. Tak som sa rozhodla kúpiť si ho a naozaj vyskúšať či to tak je. Použila som ho na varenie a osvedčil sa mi oveľa viac ako obyčajný slnečnicový olej a dokonca aj viac ako olivový. Na pečenie som ho ešte nemala príležitosť použiť ale určite to musím skúsiť pretože je naozaj výborný. Na telo som ho skúšala takisto použiť ale neosvedčil sa mi tak veľmi. Vysušoval moju pokožku ešte viac ako som mala. A ani na vlasoch to nebolo lepšie. Použila som to tak že najprv som dala šampón, opláchla si vlasy a potom som si ešte vmasírovala do hlavy ten kokosový olej a to sa ani nedá opísať aké som ich mala mastné. Už sa mi tamten kokosák minul tak som si pred nedávnom kúpila nový v Dr. Max, a bol dokonca aj bio. Pri nákupe som použila -odkaz odstránený-. A tak som za ten kokosový olej zaplatila menej. Môžem vám dať na neho link:www.drmax.sk

Noelinka

Nelligrey ty musis potom tie vlasy umyt preto si ich mala mastne! Ononto treba nechat par hodin na vlasoch a potom normalne unyt vlasy. Ja kokosak pougivam uz roky a nielen na vlasy