akné :-////

Príspevok v téme: akné :-////
lucka856

Ahojte.trpim akne uz od 15,teraz mam 19. nebola to sice uplne ta najvaznejsia forma ale bolo to uz trosku vaznejsie a nemohla som sa toho zbavit a teraz beriem uz viac ako polroka antikoncepciu,lenze stale to nieje dokonale.a co som citala na internete , po takom case brania som vsade citala ako boli vsetky spokojne ze uz to je v pohode uplne...samozrejme docitala som sa aj to ze po vysadeni sa to dost casto vracia ale clovek stale dufa ze bude vynimka.....30.8 mam ist na kontrolu ku koznej a rozmyslam ci ju nemam popytat Aknenormin lebo by to malo zabrat rychlejsie a nemalo by sa to vratit ale zase ma to strasne vela neziaducich ucninkov,co mam robit? :-/...ona mi ho nukala uz predtym ale ja som si vybrala HAK lebo mam problemy s odbermi krvi a pri HAK staci tak raz za 2-3 mesiace a pri aknenormine by som musela kazdy mesiac....zlepsenie je sice, a to poriadne, ale stve ma ze stale musi byt nejaka ta vyrazka,a to nemyslim malicka ale dost casto sa mi este robia take zapalene,je pravda ze vacsinou je to pred menzesom ale stve ma to....a hlavne teraz sa zacinam bat toho ze na rok budem uz vysokoskolacka a proste hanbim sa ze ma tam spolubyvajuce uvidia neodlicenu,mam komplexy :-( ked mam make-up , vyzeram ako keby som uz ziadne akne nemala,ale ekd sa odlicim som dost cervena,mam take ruzove flaky dost a staci ze niekde mam mensiu vyrazku,alebo sa mi zacina robit tak mam okolo toho cerveny flak no a proste nevyzeram dobre a asi nemam dobru psychiku ale neviem si predstavit ze niekto okrem rodicov ma uvidi v takom stave....nemam ani ziadneho chalana a potom si myslim ze je ti tym a tak....proste uz som zufala..neviete mi nieco poradit aby aspon okolo tych vyraziek neboli take velke cervene flaky? takisto sa chcem opytat myslite si ze strava ma vplyv alebo nie? niekto vravi ano,niekto nie a mna naozaj stve ako niekto moze jest vsetko,sladke,slane,mastne,mliecne vyrobky a plet ma ako babatko a ja si musim davat pozor,aj ked je pravda ze ovocia a zeleniny az tak nejem a sladkosti si neodpustim ale jem hlavne keksy ked uz , nie cokolady.teraz sa mi kus plet zhorsila lebo som nedavno spraskala celu cokoladu :-( a ja uz som zufala ja uz asi potrebujem skor psychicku podporu..dockam sa okamihu kedy sa toho zbavim navzdy?..........a este sa chcem spytat ze napr. ked sa odlicujem mam pouzivat na to nejake mlieko a tak ??lebo kedysi som mala milion pripravkov,nieco na odlicovanie,potom na cistenie tvare,potom milion masiek ale to vsetko len podrazdi tu plet,teraz sa odlicujem proste len tamponom s vodou,rano a vecer si plachujem tvar zimnou vodou,rano si davam hydratacny krem biodermu a vecer skinoren

simka111

Ja sa asi spytam na kožnom ze aky odličovač mam pouzivat..alebo sa pozriem do rady Essence lebo odtial si chcem kupit cistiaci gel aj mejkap tak aby som mala seriu :D

simka111

Tak ja sa odlicujem presne tak ako ty-tampon a voda alebo si najprv nanesiem male mnozstvo cistiaceho gelu na tvar zmijem mejkap a potom este raz dam gel a to uz umyva plet zbavenu mejkapu..lebo ani neviem aky odličovač by som mala pozivat

lucka856

este sa vlastne chcem spytat ze cim sa odlicujes? lebo ja som sa vykaslala na vsetko kozmetiku a odlicujem sa iba tamponom s vodou co ale asi neni najlepsie..ale zase bojim sa skusat vselico,lebo moze mi to zase podrazdit pokozku

simka111

Mlieko akne zhoršuje to nepijem ani ja.ale acidko je skvasene s probiotickou kulturou a to prečistuje čreva.ja ho pijem dlhsie ale nezhorsuje sa mi stav skor naopak.. :D
ale neviem do kolkych dni zmizne alergicka reakcia.. :( fakt neviem

lucka856

pocuj a ked sa aj vyhadzem z neho na zaciatku,ako dlho to bude trvat,nevies priblizne??....ale acidko nieje mliecny vyrobok?lebo to zhorsuje akne,že?

simka111

Ale neboj sa... :D kludne pi ten zihlavovy a tiež si s nim umyvaj tvar a uvidiš že do konca prazdnin nastane zmena ku lepsiemu :D
A skus piť acidko to prečistuje čreva

lucka856

tak asi som si mala kupit radsej ten repikovy caj..lebo akurat dnes som si bola kupit zihlavovy :-DD.....ale ja by som strasne chcela tie flaky vycistit lebo ked som odlicena vyzeram dost biedne a neviem si predstavit na tom intraku ked ma tak ludia uvidia....hlavne ak budu sprchy a kupelna iba na chodbe tak to bude hroza :-/ mam z toho strasne komplexy