Koleno - pomoc

Príspevok v téme: Koleno - pomoc
Peto9

Caute všetci :)
potrebujem poradiť, prosím....
som rok po plastike, hrajem futbal a včera sa mi stalo niečo nepríjemné, skúsim to opísať, dúfam, že pochopíte....
som v bráne, súper vystrelí, natiahnem operovanú nohu, aby som vypichol loptu, lopta ma udrie do členka a pritom som uvoľnil stehenné svaly a zobralo mi nohu....v tom momente ma pichlo v kolene, mám taký pocit, že to bolo na vnútornej strane...nejako som to rozbehal, no večer a dnes ráno sa to zhoršilo a celkom silno to boli na vnutornej strane kolena....hlavne keď ho vystieram a zohýnam....väz drží, koleno nie je opuchnuté, nohu zohnem úplne a možno aj urobím drep cez bolesť.....ale na tú bolesť som už asi zvyknutý.....tipujem, že to bude niečo s meniskom, v piatok pôjdem pravdepodobne za doktorom, ale nedá mi to spávať :))
takže čo si o tom myslíte vy?
vďaka.....

michi17

Mam taky problem ze ked zohnem koleno tak ma pichne ale to vtedy ked idem po vysokych schodoch napr. a zacne ma to pichat a uz mi to trva asi 2-3 dni a potom to prestane. Neviete mi poradit ze co by mi pomohlo?

kolienko

dakujem Laura1, krv mi vysetrovali par dni pred tym opuchom, a vse bolo ok...a koleno uz odpuchlo, tak dufam, ze uz to bude ok a nevrati sa to :) ale ak nahodou ano, hned utekam k lekarovi, to je samozrejme

Laura1

ahoj kolienko,svojím názorom Ťa nepoteším.Zápal a možno i výpotok ? Bolo by treba vyšetriť krv a absolvovať vyšetrenie u odborného lekára .Zmeraj si obvod obidvoch kolien .Skús si mierne pokrčiť dolnú končatinu v kolene a pod koleno si vlož vankúšik,odľahčíš si tak kolenný kĺb.Ak máš koleno bolestivé, opuchnuté,teplé a nemôžeš zohnúť dolnú končatinu pre bolest v kolene - choď k svojmu OL a ten Ťa odošle ďalej.Teplotu si nemala? Ja som mala problém s kolenom, ale po úraze pri športe,už je to O.K. zdravím

kolienko

ano, je tam tiez zacervenanie, a picha skor tak vpredu pri jablcku..akoby som sa priamo z predu udrela do kolena

Laura1

ahoj kolienko : bez úrazovej príčiny máš teplý,bolestivý opuch kolena.Je prítomné i začervenanie kože? Kde pichá-v podkolennej jamke ,alebo vpredu pri jabĺčku?

kolienko

mne z vecera do rana opuchlo a zacalo boliet koleno, a ani som sa neudrela, ani nic podobne...ked chcem ohnut, tak v nom pichne, a je horuce na dotyk... neviete mi prosim poradit dake domacke rady, co by mohli zabrat ? skusam studene obklady