Chalan a anorexia?

Príspevok v téme: Chalan a anorexia?
palo89

Ahojte, mam problem s tym ze som chalan, ale vyzeram a aj chcem vyzerat ako dievca.Mam 17 rokov a pri vyske 168cm vazim 46 kg.Uz dlhsi cas jem iba to najnutnejsie a drzim dietu lebo sa bojim ze priberiem a pokazim si postavu.Viem ze to znie sialene, ale pre mna je velmi dolezite byt chudy a moct nosit dievcenske oblecemie velkosti XS.Moje kamosky ma ale za mojim chrbtom zacinaju ohovarat ze mam anorexiu a preto som si nasiel tuto stranku, aby som sa o nej nieco dozvedel.Prosim vas o nejaku radu, len ma prosim neodsudzujte za to ze som aky som.

Lubos XL

Ahoj Palo89, ak sa chceš po akejkoľvek strane upokojiť a stabilizovať myseľ aj váhu, pozri sa na www.eft.sk. Je tam metodika, ktorá sa dá naučiť z manuálu a ak s ňou budeš správne zaobchádzať určite sa ti uľaví.
Ľuboš XL

janka

No ja mam taky problem ze chcem byt chuda, ale bojim sa ze sa to nakoniec dostane k anorexii meriam 165 a vazim 50 kg a teraz si myslim ze mam velmi velky zadok a velke brucho a niekedy nejem cely den a potom je to naopak ale zacinam citit odpor k jedlu a neviem preco a mam k tomu este problemy s vredmi a bojim sa...cem byt velmi chuda nechcem byt tlsta cem sa pacit..aj teraz sa pacim ale cem sa viac..neviem co robit

kissable

pre palo89
to verim aj ja. chcem, naspat toho isteho cloveka, ktoreho mi vzala ppp.
je v tom kus egoizmu, ale naozaj mi zalezi na tom, aby mu niekto pomohol. kiez by som sa s nim mohla o tom porozpravat. myslim si, ze sa nechce otvorit. ja trpim nutkavym prejedanim kombinovanym s bulimiou, takze by sme si mohli navzajom pomoct.
ako by som mala zacat tento rozhovor? je to o to tazsie, ze davnejsie sme si na tu temu zvykli zavtipkovat.. a navyse, bojim sa mu zverit so svojou ppp. mam strach, aby to nepovedal niekomu inemu. velmi sa zmenil, neviem ci mu mozem v tejto oblasti doverovat.

kissable

ahojte.
mozno je to malicko od veci, ale neda mi nenapisat to.
kamarat v priebehu dvoch mesiacov neuveritelne schudol. pretym nebol tucny, bol proste taky akurat, presne tak, ako sa to dievcatam paci. odrazu sa zacal obmedzovat v jedle (viac ako ktorekolvek dievca, ake poznam) a radikalne znizil hmotnost.
spociatku sme si na tu temu zvykli zavtipkovat, ale potom som si uvedomila, ze to bude mozno ovela vaznejsie. z mojho uhla pohladu sa zmenil aj po dusevnej stranke. je velky flegmatik a niekedy sa sprava tak, akoby nas ani nevnimal, co sa predtym nestavalo. jeho nalady su ako na hojdacke. raz sa perfektne bavime a inokedy zas hadame..
je dovod, aby sme sa o neho zacali obavat? a vobec, preco chalan s normalnou postavou, ktory ma uspech u dievcat, zacne chudnut.

pre pala89:
ver, ze vsetko sa na dobre obrati. mali by sme verit v nase sny,aj ked sa druhym zdaju sialene ci nerealne. drzim palce

bárka

Ahoj! Je super, ze mas takych rodicov, co Ta vedia pochopit a pomahaju Ti. Ak sa citis lepsie ako dievca, nic zle na tom nevidim, hlavne je, aby si bol stastny a aby si sa citil dobre.Ale to jedlo je podla mna urcite problem. Podla toho co pises, jes velmi malo a aj podla vysky a vahy , si asi velmi chudy.To moze byt zaciatok anorexie . Ked som mala 15, chcela som schudnut a tak som zacala postupne jest menej a menej, az mi stacilo zjest za den velmi malo jedla. Velmi som schudla, bola som stale ospala, mala som zdravotne problemy. Neviem, ako by to pokracovalo dalej, keby som stale tak malo jedla. "Nastastie"potom u mna prepukla bulimia( nie je to ktovie co - prejst z anorexie do bulimie, ale myslim, ze ta bulimia ma zachranila predtym,aby som absolutne chorobne vychudla). Kym predtym mi stacilo len malo jedla, zrazu som sa zacala strasne prejedat a nevedela som to zastavit. Pribrala som a vazila som este viac ako predtym, ked som chcela schudnut. S bulimiou to bolo tazke, ani dnes nie som uplne v pohode aj ked som momentalne relativne stabilizovana a dokazem normalne jest - ani sa neprejedat, ani nejest prilis malo.V podstate Ti len chcem odporucit, z vlastnych skusenosti , ze ten problem s jedlom URCITE NEPODCENUJ. Skus sa aj s nim zdoverit rodicom. A mozno vyhladaj aj psychologa. Ale v prvom rade musis byt silny Ty sam a snazit sa s tym bojovat.Dufam, ze sa Ti to podari prekonat a jedlo pre Teba nebude predstavovat problem :)

palo89

To ze sa citim ako dievca rodicia vedia uz asi rok a zobrali to celkom v pohode, aj ked som ich jediny syn.Mama mi pomaha aj s kupou oblecenia a mimo skoly chodim von uz vacisnou ako dievca.Vlasy mam uz teraz dlhe a ked sa namalujem,dam si nausnice a obleciem sa, tak nikto nevie ze som chalan.Ale permanentne mozem zacat zit az ked skoncim skolu a ked dovrsim 18 rokov / to bude za rok/, mozem zacat hormonalnu liecbu.Ale dohodli sme sa z doktormi ze tak urobim az po maturite.Takze co sa tyka premeny s tym uz problem nemam, len momentalne uz asi pol roka mam problem s jedlom.ked si predstavim ze by som pribral, ani mi nechuti jest a viacmenej som si uz zvykol ze niesom hladny.Ja nejem cely den nic a najem sa iba vecer a to poviem mame ze som mal desiatu/ tu vyhadzujem/ aj obed v skole a ze uz niesom velmi hladny.Vuiem ze robim hlupost, ale neviem s tym prestat a nedokazem jest normalne.

gabina

Ak to nie je anorexia, nemas od nej daleko. Ako dlho to trva? Povedal si doma niekomu o tom, ako sa citis? Po com tuzis? Je niekto, kto by bol ochotny Ta pocuvat?

palo89

Gabina, dakujem Ti za Tvoj prispevok a vazim si ze existuju ludia ako Ty, ktori dokazu pochopit stav, v akom sa nachadzam.Neviem ci mozem mat anorexiu,ale je pravda ze skoro nic nejem, stale sa vazim a meriam ci som nepribral a viem ze je to sialene, ale ja sa strasne bojim ze priberiem a nebudem vyzerat ako dievca.

gabina

Ja Ta urcite neodsudzujem. Si clovek, neublizujes, takze je to ok...
Dnes uz kazdy, kto je viac alebo menej chudy (stihly je ine), vyvolava v druhych pocit alebo presvedcenie, ze ma anorexiu. U chalana je to menej caste ale existuje. Vies,co je zaujimave? Mam kamaratov homosexualov a ti si rovnko prisne potrpia na postavu, ako dnesne mlade dievcata. Nechcu mat na sebe tuk, drzia diety, cvicia...A jeden sa mi priznal k tomu, ze asi prekrocil hranicu a jedlo ho zacina ovladat, ze ma asi anorexiu. Zvladli sme to, dlho sme si pisali takze je mozne, ze tu Ta podporia tiez a ze to zvladnes. Podla mna je velke riziko, ze by si do toho mohol padnut. Si nespokojny sam so sebou, nechces byt chlapcom ale dievcatom, mas mozno strach, mozno sa hanbis, neveris si, a....obmedzujes jedlo. Typicke pre PPP. Takze, ak by ta cokolvek napadlo, o sebe, alebo by si mal otazku, skus tu pokracovat a ja Ti budem silno drzat palce, nech najdes svoj vnutorny mier, nech si kymkolvek....Gabina