priateľ, jeho chovanie

Príspevok v téme: priateľ, jeho chovanie
vitali

Ahojte. Chcela by som sa opýtať jednu vec ohľadne priateľa. Neviem, čo mi napíšete, ja si už nič neviem domyslieť sama. Už na to ani nechcem myslieť, bolí ma z toho hlava, som z toho nešťastná a nahnevaná a sama sa s tým zožieram. Už si pomaly pripadám byť ja tá sprostá. A najlepšie je, že sa nemám ako nerušene, skutočne poradiť s niekym blízkym, a ked aj, je daleko, a cez telefon to nejde a ani nechcem. Ide o to, že moj chlapec si rád vypije. Nie cez rok, ale teraz - cez leto a minulé leto to bolo takisto. Nerozumiem ale prečo. Či sa chce zabaviť, alebo o čo mu ide. Ved predsa veľmi dobre vie, že mi to hrozne vadí! A vie aj to, že ked je opitý, chová sa kumne zle. Preto mi to ubližuje. Nadáva mi, odstrčí ma od seba, hned sa urazí a tak dalej.Ked ho nechcem takého objímať, tak sa urazí. a to ani nejdem spomínať dalšie okolnosti. K iným je milí, len ja to vždy schytám. Jemu je to aj ľúto, aj sa ospravedlní, len proste nechápem, čo mám robiť. Je to preto, že je to proste muž a má svoje dni, alebo sa chce vrátit do pubertiackych čias? Keby sa stalo raz, že bol ku mne zlý, ale bolo to aj dnes, aj pred mesiacom, aj minulý týžden bol opitý. S jeho rodičmi som sa o tom už bavila, aj mu vynadali,hnevajú sa za to, ale asi to nepomohlo:( Naši sa o mna boja. Minulý týžden som strávila sama, tento týžden vyzerá rovnako. Potrebujem ho, ale on to nevníma, ked je taký. Chcela by som ho vytrestať, lebo moja trpezlivosť mi dochádza.Nie je to môj jediný problém, okrem neho mám toho spústu a to s ním mi už vôbec neprospieva. Momentálne nevládzem po citovej stránke. On sa zabáva s kamošmi a ja trpím a trpím, sužujem sa ním a nemá ma kto rozptýliť. Darmo som sedela vedľa kamosiek, akoby som tam ani nebola, ani sa nesnazili ma rozveseliť. cítim sa sama a nemám ani len možnosť niekam odísť:( A tak by som chcela spraviť niečo, čo by aj jeho nahnevalo, aby sa cítil ako ja, chcela by som aj ja kus rebelovať a nemám možnosť s kým, kde. Naozaj..Je to nanič!:( Lúbim ho a veľmi, a konečne chcem mať s ním opäť normálne stretávanie. Beriem to príliš vážne, že si v lete vypije? Ale ved ma už 25 rokov...

pauli 73

uhlie má pravdu, čo ti na tom záleží, že sa opíja? nechaj ho tak, nech sa opíja u takej čo jej to nebude vadiť, a čo ho nebude ,,obmedzovať na slobode" a uvidíš, že za pár rokov stretneš slobodne neobmedzenú prepitú trosku :)

ale teraz vážne, ak priateľ pije tak od takého čo najdalej a ešte duplom ked ma mrchavú povahu.

uhlie

Ved je dospely, moze si vypit kedy chce a kolko chce. Mozno ta nema rad preto, ze sa ho snazis obmedzovat na slobode. To by vadilo asi kazdemu. Skus sa nejako odreagovat a chod pomahat financne a fyzicky ludom postihnutym povodnami.

zajacica

Súhlasím s názorom, že sa s ním rozíd. Ked pije v 25-tich rokoch, neni ste ešte zobraní, čo bude v neskorších rokoch, ked prídu povinnosti, problémy a pod. Dobre Ti radím, rozíd sa s ním, lebo to v živote určite olutuješ. Kolko bolo takých, že si mysleli, že manželstvo ich to odučí a pod. Kto raz pije, pit neprestane. Akú budeš mat oporu v napitom chlapovi? Potom sa budeš rozvádzat, ked príp. budú deti? Určite ho nechaj, život máš pred sebou, nájdi si zodpovedného, ktorý nepozerá na dno pohárika. Lebo alkohol nič dobré neveští do budúcnosti. Rozmýšlaj....

vitali

Vsak ved ja tiez uz viem ake to je. Teda aj som vedela, ked mi moj chyba. Ale najviac je to vtedy, ked som smutna a cakam kedy pride, vtedy to najviac citim. Tak ked sa nudite, nehladate si nejakeho konička? Ja napríklad rada kreslím, a som rada, že som sa cez prázdniny k tomu dostala.Dnes som dokoncila výkres:) Alebo si rada zacvicim ci zatancujem:)Nemali by ste tak staracat cas. Mali by ste ho vyuzit kym ste mlade a vladzete:)J asom si to uvedomila pred nedavnom.

cajik

hehe to chapem :)) lenze aj upratovat mam kedy, lebo dakedy ani cez vikendy nemozme byt spolu..a obcas mam pocit ze na neho stale len cakam..ze stale cakam,kedy budeme spolu,a neviem si plnohodnotne uzit cas,kym som sama..jasne,idem s kamoskami von, a nehovorim ze sa stale doma nudim, viem si uzit aj byt sama so sebou, ale... stale mi chyba..a chapes, ked uz je tych dni bez neho vela, tak to neni nic moc..tak som sa na neho naviazala...najradsej by som bola keby sme uz byvali spolu :D

suns

vitali? asi nie si na alkohol zvyknuta..to je v pohode, fakt ide iba o zvyk... ale vies co skus? sampanske..alebo si daj mojito - samozrejme s alkoholom :) nemusis hned do seba tlacit tazke ako vodku tequillu ci nieco ovocne... to nie ! vino by som ti tiez neodporucala, skus sampus, sladky :) mnam :) alebo ten coctail, je to lahke, je to vacsie mnozstvo, sladke, chutne...hlavne sa do nicoho nenut ! a poviem ti - nie je nic lepsie a krajsie ako zakoncit vecer straveni pri pohariku v posteli :P fakt odporucam :)

suns

cajik - to aj ja :) teraz som od pon-pia v robote, a aj ked som unavena, pridem domov a uz mu volam ci budeme spolu :D aj si poviem, ze kaslem na to, chcem byt doma..ale nepomaha :P a niekedy mu to lezie na nervy :)
ale vies co? ja som si uvedomila, ze ked som stale s nim, nestiham si doma upratat izbu, alebo si pekne spravit nehty alebo co... takze napr. aj dnes a tesim, ze si upracem izbu, spravim si vlasy, nehty a tak :) proste trochu cas pre seba...

cajik

baby, a co vy robite ked priatel na vas nema cas, lebo trebars je v robote, a vy mate casu koopu ?? ja sa dakedy idem z toho zblaznit..teraz v lete, kym som doma, tak to je strasne..jasne,mam kamosky, ale ja chcem byt s NIM.. a ked som bez neho trebars tyzden a doma sa nudim, tak sa idem zosaliet, tak mi strasne chyba..

vitali

Vieš suns, nad tvojou metodou som už rozmyslala:) ale ja ked si dam stamperlík, mne je zle, bolí ma hlava a hlavne oči. Ja som este opita nebola,len chytená, nelaka ma to, i ked on vravel, ze by sa tak chcel somnou aspon raz zabaviť. Mozno sa to podarí dakedy. No kamosa nemam, to kebyze idem s chlapcom co i len je to kamos, to by ho šľak trafil:) tie body ma dnes napadli prvý raz:)tak ti dakujem :), a mozno napísem, ako to dopadlo.