ovsené vločky+ovocie

- mira

Ovocie zablokuje vylučovanie enzýmu amyláza v ústach, takže sa nemôžu tráviť polysacharidy z obilnín. Nestrávené zbytky spôsobujú kvasenie v črevách. Takže obilniny by sa mali kombinovať iba so zeleninou, malá výnimka je pšeno.

kulturista

TrainingBoy ma uplnu pravdu čo sa týka toho názoru alchamilky.
a určite radšej mliekom ako s vodou.
na noc zalej do misky vločky mliekom ked chceš možeš pridať granko, pokial niekomu nechuti mlieko ako také. rano zohreješ v mikrovlnke a pridáš to sušené alebo čerstvé ovocie.

vevericka

trainigboy..ako k mlieku nedavam cerstve..cerstve do jogurtov a podla toho potom kombinejem zvysok..
no hej aj ked skor mam picit ze lieskovce proste nemaju taku trvanlivost, ozaj velmi dobre su makadamiove..len sa zle lupu(aj ked tie lupem tak vecer pri telke, nedavam do vlociek:) )

ladyinred

ja jedavam biely jogurt s ovsenymi vlockami, semienkami, susenym ovocim a k tomu niekedy Racio chlebiky alebo maces razny

ladyinred

ja jedavam biely jogurt s ovsenymi vlockami, semienkami, susenym ovocim a k tomu niekedy Racio chlebiky alebo maces razny

TrainingBoy

tak to mas dost pestre :) ten banan by mohol byt fajn, ale jablko asi skor do jogurtu nie?
inac by ma zaujimala taka drobnost, ja si teraz davam tiez mandle, ale predtym som daval lieskove orechy, ale pomerne casto sa mi stalo ze som natrafil na nejaky pokazeny, no pri mandlach sa mi to este nestalo, ako je to mozne? je to tou malou dutinou ktora je v lieskovcoch, alebo je to len geneticka predispozicia na kazenie?
shaula jogurt a pomaranc? a to je aj dobre? :)

vevericka

alchamilka.ja napr nalacno nemozem samotne ovocie..a jedno ake..musim ho skombinvat inak mam pocit, ze som zjedla kamen. ak dam vlocky alebo jogurt,vtedy ten pocit nemam