Baby, vadilo by vám keby váš chlapec koktal?

Príspevok v téme: Baby, vadilo by vám keby váš chlapec koktal?
TominoxX

Ahojte, zajakávam sa už 7 rokov ..
mám mesiac dievča a ono ešte neviem že kokcem a je mi to strašne trápne jej to povedať .. spoznali sme sa úplnou náhodou a proste ani pri nej moc nehovorím ona je dosť ukecaná a vyhovuje mi to ale vidím že ju občas aj nudím kedže poviem maximálne 3 slová v jednej "akože" vete :(..
Ako jej to mám povedať? Moc sa bojím že keď jej to poviem sa na mňa vykašle ..
Vadilo by vám keby váš chlapec koktal? :(

keko37

v koncu 80 rokoch bol zraz koktavych , hotel Devin.... prislo ich do Blavy az okolo 400 ..... ale co sa stalo.... 3 koktavi isli spolu a opytali sa jedneho na stanici ako sa dostanu do hotela devin ci nevie cislo MHD ??? ale povedali to tak smiesne ze este aj mne bolo do smiechu.....az som mal krce..... ten ktoreho sa opytali im zacal odpovedat koktavo..... a zacala sa bitka !!! riadna bitka... nakoniec sa dozvedeli ze aj on je koktavy..... :))))

GiovanniX

neviem preco by to bol problem?ja som dakedy velmi koktal,teraz len sem tam,ale fobia z telefonovania ostala:D,ja som zatial nemal,nespoznal take dievca,ktory by ma za koktanie odmietla,ja poviem rovno,ze sem tam kokcem,kebyze ma daka dievca zato odmieta ze kokcem,tak ver mi ze naham ju tak ako je,skoda s nou marnit cas.Ty zato nemozes,nemozeme zato ze koktame,takze zato by nas ani clovek nemal sudit a prave preto za co ludia nemozu,to nesudim.

elisska

tiež mám podobný problém (mám 20), neviem zo seba dostať vetu, aby som sa nezajakávala... úplne mám strach začať konverzáciu s niekým, kto sa mi páči... ale ty buď rád, že máš takú babu a neboj sa jej to povedať... úprimne ti závidím, že je taká ukecaná, čo by som ja dala za to, aby som si našla takého ukecaného frajera :)

zuzu usa

PS.ludia!ved o akom hendikepe to hovorite?je to mierna vada reci!!!to by vam vadilo,keby vas partner ma silne dioptrie alebo kryva na jednu nohu?!ved su to zanedbatelne malickosti!neznamenaju v zivote ani ho...

zuzu usa

nevadilo,uz som mala partnera ktory koktal a zdalo sa mi to vtipne,vzdy ma to rozosmialo,co z neho vyslo ked sa zakoktal a nemyslim to v zlom.nikto nie je dokonaly!moj otec ma cely zivot tik v pravom oku,volam ho casovana bomba-bo tika:)este sa zato ozenil,ma 3 deti a myslim,ze velmi stastny zivot.o tom to
Tomino nie je!keby mas napr.masivnu nadvahu-mozno by to tvoj vyber partnerky obmedzovalo,ale vada reci urcite nie:)

beskyd

nazor, si ty ale mudra, mily s dobrym srdieckom moze byt, ale otazka sa tykala vztahu so zenou, to bude asi o niecom inom vsak ano.. jasne, ked bude ten hendikep vyvazovat inymi prednostami, napriklad kesom, tak to nebude tak vadit. nemyslim ze som bol obzvlast netaktny, narozdiel od falosnych zenskych kecov o dobrych srdieckach som povedal vec jak sa ma narovinu, na to je anonymne forum, do oci ti kazdy zaklame v zmysle je to ok, mas dobre srdce, ale to nikoho nikdy nikam neposunie. kedze sa s tym da nieco robit, radsej nech mu niekto povie pravdu ako kecy, len tolko:) ja som tiez zacal mnoho veci zlepsovat a makat na nich po tom co som bud padol na hubu alebo mi niekto nieco bez servitky predostrel jak je. tu nie sme na firemnom obede, takze falosne usmevy dlho nacvicovane doma pred zrkadlom mozme hodit za hlavu, ak toho este su poniektori schopni.

Slobodna

áno, vadilo. Ale keď miluješ, nie je čo riešiť :) Oveľa viac by mi vadila neúprimnosť a klamstvo. Každý človek má nejaký handicap, nikto nie je dokonalý.

jajka001_

zakokces sa len ked si v strese. to je normalne. vtedy sa netreba zacat hanbit a stresovat, ale spomalit, nadychnut sa, a pomalsie pokracovat dalej. povedz jej ze ta to trapi, nie je to nic hrozné. a ona ti urcite pomoze, pri nej ked sa uvolnis, tak rozpravas v pohode, a keby si sa aj zakoktal tak zistis ze to nie je ziadny strasny trapas, ktory by sa nedal prezit.
mas socialnu fobiu? strach z ludi, hovorit pred nimi a tak? alebo strach hovorit prameni cisto len z toho ze sa bojis ze sa zakokces?

kamarelka

Nechcem byt za zlu, ale mne by to vadilo... urcite sa da na tom zapracovat, sam pises ze malo rozpravas.. existuju na to logopedovia.... ale nechcem mudrovat, neovladam tuto problematiku a je mi luto, ze mas takyto problem....

rozumiem ti

tomino: poviem to velmi expresivne. radsej koktavy dobrak, ako " sku*veny zebrak ", pricom s hmotnymi statkami to nema nic spolocne. :)

normalnej zene/babe to vadit nebude. a na nenormalnu sa hned vykasli - usetris nervy aj cas :)

ja osobne mam ludi s "mensou odchylkou" velmi rada. pristupujem k nim ovela trpezlivejsie... da sa povedat, ze ma ucia byt trpezlivou. tato vlastnost mi od prirody totiz dana nebola.