Ked sa po 14 tich rokoch rozpadne priatelstvo

Príspevok v téme: Ked sa po 14 tich rokoch rozpadne priatelstvo
lucia-LW

Mate od prvej triedy na ZS dobru kamosku ... Spravite chybu ,ospravedlnite sa , uvedomite si ze to bola chyba,mrzí vás to , aj ked kazdy by sa v tej situacii zachoval rovnako ako ja ... Ten clovek povie ze fajn . No o dva tyzdne si vas vymaze z priatelov na Fb aj azete.. A uz vás ani nepozdraví .... Mrzi ma ta situacia,ale uz fakt neviem co pre to spravit, kedze to uz nevratim .... To co sa stalo . Nechcem to rozoberat ... Ale tato sitaica nie je pre mna moc príjemna.. Prist o kamosku po 14 toch rokoch ... Stalo sa vam to uz?://

lea26

mary-anne-presne to iste zazivam aj ja, jednoducho ti muzi vedia absolutne vygumovat zenske mozgy a este ich aj obratit voci svojej kamaratke. tiez moja nejlepsie priatelka ma teraz odbija s tym, ze ona sa nemoze stretnut vecer po 17tej, lebo chce byt so svojim partnerom a ja uz si viac nehodlam kvoli 2hodinovemu stretku na kavu brat dovolenku... (velakrat som sa potrebovala vyrozpravat, rozveselit a ked som bola na dohodnutom mieste stretnutia, tak som jej volala a ona mi povedala, ze je so svojim partnerom, pritom, ked ona mala problemy, nechala som prepadnut listky do kina, veceru,... s mojim partnerom). Riadi ju uplne, jej myslenie, nazory sa uplne zmenili, je sklesnuta a az prilis vazna, ale hlavne, ze je zamilovana aj ked pri nom len chradne... Ale viem, ze ju musim nechat, aby padla "na hubu" sama, lebo vsetky moje rady su a budu otocene proti mne. Ja zijem s partnerom asi 4roky, netvrdim, ze som sa vobec nezmenila, ale nikdy som mu nevnucovala svoje nazory a ani on mne, aj ked sme dvojica o vsetkom spolurozhodujeme, alebo si spravime kazdy po svojom a urcite nerozhodujeme jeden za druheho...
lucia-LW-zalezi, cim si sa previnila, ale ak niekto pre hlupost takto spali hned mosty, tak nikdy nestal za priatelstvo... Napis jej este napr. na pokec, ze ta to mrzi, dovod, preco si taku chybu spravila a napis jej, ze je pre Teba ako clovek dolezita... Ak sa neozve, kamaratstvo jednoducho zabal a davaj radsej energiu na budovanie nejakeho noveho...

jajka001_

ospravedlnila si sa, teraz je na nej, ci ti odpusti, a ci aj zabudne. dôvera v niekoho sa lahko strati a tazko nadobudne. chce to cas. mozno aj rok, dva. ked sa ti o rok ozve, nehovor uz o tom, co sa stalo.

mary-anne

ja som s tou mojou 14rokov, ale bohužial , nerozumiem si s jej manželom a on si ju "vycvičil" na svoj obraz, takže nedá na svoje myšlienky, ale na tie jeho .. nerozprávame sa už asi dva mesiace, ale strašne mi chýba :(( .. proste, vela pre seba znamenáme, vela sme jedna pre druhú spravili .. stále dúfam, že sa to dá dokopy zas ...

janab

Sú kamarátky na základke, ked pojdeš na strednú, už nebudú. sú kamarátky na strednej, ked pôjdeš do práce, resp. na vysokú, už nebudú, budú iné..do toho príde priateľ a na kamarátku si už ani nespomenieš...Nerieš veci ako sú kamarátstva. Ak nemáš priateľku v dobrom aj v zlom, tak nerieš vôbec nič. Treba mať ozajstnú priateľku/ky..kamarátky tú sú len na určitý čas v živote...

lucia-LW

absolutnee sa tam nejednalo o ziadneho chlapa..... bolo v tom nieco celkom iné--Uvidim mozno ju to casom prejde..

Slobodna

Baby sa vždy pohádajú kvôli chlapovi. Nesúhlasím s tebou, že každý by sa zachoval rovnako ako ty, to nevieš, akoby sa zachovali iní. Ublížila si jej, ak mi niekto ublíži, potrebujem ho úplne vymazať, nemať ho na očiach, kým sa emócie neupokoja, bolesť neochladne, kým človek o tom nedokáže racionálne uvažovať. Daj jej čas. Ak niekomu ublížiš, vždy musíš rátať s tým, že toho človeka stratíš. Nie každý dokáže odpúšťať a nie každému na tebe bude až tak záležať, aby ti vôbec odpustiť chcel. Teraz už všetko záleží iba od nej.

takto.

zalezi aj od toho, aku chybu si spravila. Ak si sa vyspala s jej dlhorocnym priatelom, alebo nieco na ten sposob, tak sa jej necudujem. Kedze si ten konflikt nespecifikovala, tak je tazke ti poradit, ci sa to este da zvratit, alebo je to stratene. Skus jej napisat sms,a lebo mail a vysvetlit jej to.

odpoved

nazor:
presne niečo podobné som zažívala so svojou "najlepšou" kamarátkou zo ZŠ,
vždy, keď mala chalana, nevedela, že existujem, nemala čas sa stretnúť, poprípade sme si dohodli, že sa stretneme niekde len my dve, a akokeby náhodou sa tam vždy ocitol jej frajer, no chápeš: ja tretie kolo u voza, no potom som s tým sekla, veď človek nie je odkázaný na jedného kamaráta/kamarátku, tak som sa stretávala s ľuďmi, ktorí sa chcú stretnúť aj keď im je dobre, aj zle, ktorí vypočujú, nie takí využívači.

TrainingBoy

v tomto uplne suhlasim, clovek si az po case vsimne s kym sa oplati kamaratit a s kym nie. Pre dobre kamaratstvo treba byt pripraveny niekedy robit viac nez ten druhy, ale nikdy nie tak ze to bude stat len na tebe, tiez som mal zopar takych kamaratok, no uz nemam, preco? lebo som sa im ja neozval, tak oni mne uz vobec. Zaroven treba vediet aj odpustat, ale slovaci si radi beru vsetko osobne. Skus sa s nou rozumne porozpravat, ze ci je vazne ochotna koli jednej chybe zahodit cele kamaratstvo. Ak ano, tak to kamaratstvo aj tak nestalo za to, lebo si ho nevazila. Az pride o vsetkych kamaratov tak si to uvedomi. Lebo kazdy raz urobi chybu, sak sme ludia.

nazor

lucia, stalo sa mi nieco podobne s naj. kamaratkou, s ktorou som tiez chodila do skolky, zakladnej, gymnazia,... Mala 8rokov frajera, ktori pracoval v Svajciarsku, raz za dva mesiace prisiel na tyzden domov a to sa videli mozno na tri hodiny, nevazil si ju, nevolal jej, stale bola na mne nalepena, furt mi vyvolavala, neznasala mojho frajera, furt ho predo mnou ociernovala-lebo chcela byt stale so mnou a nie plakat doma do vankusa, piatky, ktore som mohla travit s mojim priatelom, travila som s nou, lebo plakala, ze si nieco urobi... po 8rokoch jej chalan prisiel na Slovensko, kupil byt, kde sa spolu nastahovali, uz je to rok a kamoska sa ozvala len 2krat, raz ked mala s frajerom problemy a potrebovala sa vykecat a 2krat zas ked isla prec a potrebovala postrazit macky, viackrat mi odpisala, ze sa stretneme, ale nikdy sa v konkretny den potom neozvala, lebo chcela byt s tym svojim priatelom... Tak som si povedala, ze toto priatelstvo bolo zalozene len na vyuzivani mojej osoby a nebudem podnikat dalsie kroky pre jeho zachranu... Ak niekto nestoji o Teba, Ty co si pre daneho cloveka spravila za zivot milion veci, tak proste za priatelstvo nestoji...