koncentracia na ucenie

Príspevok v téme: koncentracia na ucenie
zabisko

ahojte. mam o 2 tyzdne statnice a potrebovala by som sa poriadne sustredit, ale nakolko sa ucim uz 3 tyzdne v kuse, (okrem kazdodennych povinnych 3hodinovych vybehov) tak sa nedokazem absolutne koncentrovat. skusala som lecitin, ale to som bola ako nadopovana vevericka a do hlavy mi bez tak nic neslo. nemate nejaku radu? radsej nie lieky

nazor

ak tam dostanes blok, skus natahovat cas, ver mi, ze Ti ta vedomost naraz v mozgu vystreli a nebudes vediet ani ako... nebifli sa vsetko, podstatne je stale opakovat a opakovat...

zabisko

ja som na Masarycke v Brne a mame to ako druhy riadny termin, teda mali sme na vyber riadny termin v maji ci kedy a potom teraz. len mam pocit, ze ja som dostala ten blok uz teraz :D

nazor

na ktorej univerzite v cr studujes??? moj ocino je tam profesor a aj sucastou statnicovych komisii a sem-tam niekoho vyhodia a daju opakovat, ale urcite nie vsetkych... a Ty mas teraz uz opravak? lebo neviem o univerzite, ktora by mala normalne statnice az v Septembri...
U nas to tiez bolo tak, ze chapali, ked si dostala blok, alebo si si na nieco nespomenula-my sme mali na nasej fakulte statnice bez priprav!!!!, ani nam nedali moznost povedat nami nabiflene vety, ako si si vytiahol temu, pytali sa len oni, bolo to na principe rychla smrt-bud vies alebo nevies, podstatne bolo vzdy nieco povedat, aj ked sa to moc netykalo problematiky... vela si vetraj, mne pomohli prirodne tabletky guarany, vela spi, odpocivaj a rob si kazdych 40minut aspon 15minutovu pauzu a posledny tyzden uz len opakuj. Kto zvladol tych 3-5rokov, skusajuci ho uz nepotopia, to by si fakt nic nemohla vediet...

zabisko

lea, u nas to vazne tak nechodi, studujem v Cr a tam ti niekedy ani mesiac nestaci. len mam pocit, ze aj ked oddychujem a vetram hlavu, tak furt myslim na tie statnice a beztak si mozog moc neodpocinie. a skusala som 2 dni uplne vynechat, ale akurat som bola z toho viac na nervy, ze nestiham

RrRrR

lea26: chcem vidieť ako niekomu dajú štátnicu z chirurgie keď len "nebude ticho":D..fakt to takto nechodí na každej škole.
zabisko: ak máš ešte 2 týždne tak si daj kľudne 2 dni pauzu počas ktorej sa do kníh ani nepozrieš a uvidíš že toho stihneš prejsť viac ako keby si drela aj tie 2 dni.
Inač stimulantov je mnoho, no dopovať sa liekmi pred dôležitou skúškou podľa mňa nie je dobré riešenie, už len kvôli tomu že majú väčšinou individuálne vedľajšie účinky. Veľa spi, pi, dobre jedz, vetraj hlavu a ono to pôjde.

lea26

zabisko, ked sa 3tyzdne v kuse ucis, tak to uz vies, tam si rozpamatas... ja som sa na statnice ucila bohuzial len 4dni, 3predmety, z kazdeho 20tez, moc som neexcelovala, ale dali mi to... oni to daju kazdemu, ktory nebude ticho, takze sa nestresuj a zelam vela stastia