samovrazebne myslienky

Príspevok v téme: samovrazebne myslienky
julka.julia

trpim depresiami...beriem AD, chodim k psychologicke..asi uz 3 roky..stale mam samovrazebne myslienky...umna boli uz aj pokusy..asi 4...stale myslim na smrt, ake by to bolo, predtsavujem si svoj nahrobny kamen.ja viem ze je to chore..ale ked poviem psych. ze mam teketo myslienky opyta sa z coho a ja vzdy NEVIEM.skutocne neviem z coho to je jendoducho to pride .... neni na to dovod...potom mi je ok celkom a zase...a tak sa to opakuje,je to sialenstvo

ssssiiii

Beskyd, a prečo by to bella nemohla myslieť vážne? myslíš, že iba ona má takéto názory? nie, a ja presne v tom verím, že nie sme tu náhodou, ale z Božej lásky.

Juro____

1.Predstavuješ si ako by si ten náhrobok vydela ty, alebo ako by to videl niekto iný?
2. Prečo chceš, aby ten náhrobok niekto videl?
3. Myslíš si, že z toho po smrti budeš niečo mať, ak to niekto uvidí? Ja som ateista, takže by som si to nemyslel. Nech už bude cítiť hočičo hocikto, tak ty si to potom nebudeš môcť užiť.

Ludia ťa môžu mať radi aj ak ti to nedávajú najavo kým žiješ. Ak už nebudeš existovať, tak nebudú mať koho radi, nebudeš sa im pripomínať... čas po tebe urovná všetky stopy...

Štastie si musíš vydobiť kým žiješ, lebo žiadne nebo na teba nečaká. Viem aké je to opojné, keď sa chystáš zomrieť, viem aký je to fajn pocit, keď sa už na všetko vykašleš a práve vtedy prestaneš potláčať nielen negatívne, ale aj pozitívne emócie, ale nič pekné ťa nakoniec nečaká.

Moja rada:
S ľuďmi treba komunikovať, udržovať kontakty a chodiť medzi nich.
Začni si presadzovať svoje ambície a naozaj niečo dosiahneš.
Stále ešte môžeš zažiť, čo je to byť štastná.

bella12

rodina11 a všetci, ktorí sa cítite nepotrební a nemilovaní,

aj keby ste v celom svojom živote nestretli jediného človeka, ktorému by na vás záležalo, aj tak ste milovaní. Že ste na tomto svete, nie je náhoda, ale úžasný boží plán s vami. Boli ste v božích plánoch ešte pred stvorením sveta. Už vtedy vás Boh poznal a miloval a rozhodol sa čakať tisícky rokov práve na vás. On naozaj chcel, aby ste boli - nebolo to rozhodnutie či zásluha vašich rodičov, ale jeho.

Hoci by všetci na vás zabudli a všetko by ste stratili, Boh bude vždy s vami. Miluje vás rovnako, ako by vás miloval, keby ste boli jediným jeho stvorením. Nazýva vás synom a dcérou, ste deti Kráľa. Ako by sa potešil, keby ste sa rozhodli ísť ho hľadať - sám by vám išiel naproti. Túži vám pomáhať, čaká, kým sa na neho obrátite...

Raz každý človek dôjde k momentu svojej smrti. Po nej každý z nás uvidí Boha z tváre do tváre a spozná jeho veľkú lásku. Aké smutné by bolo prísť na to po vykonanej samovražde, ktorou by sme prakticky odmietli veľký boží dar darovaný nám z lásky - náš život. Ani netušíme, koľkí to už ľutujú a nemôžu sa späť vrátiť na zem. Radšej by sa vrátili do svojich problémov a trápení, ktoré ich doviedli k samovražde a ktoré im teraz nepripadajú také hrozné v porovnaní s tým, ako veľmi zranili Boha, ktorý ich tak miluje. Ako by mu chceli tiež preukázať svoju lásku, ale už nemôžu, už nemôžu získať žiadne zásluhy pre seba, môžu len prosiť o odpustenie...

ta3

Julka, Julia
situacia na Slovensku nie je dobra, co sa odzrkadluje na psychike mnohych ludi aj v Tvojom veku, neboj sa, nie si sama, co takto trpi, ja som toho nazoru, ze chemia-antidepresanty nepomozu, treba odhalit pricinu a postupne preladovat psychiku na pozitivnejsie veci, Tvoja psycholigicka urcite za nic nestoji, ked sa pyta Teba, preco mavas samovrazedne myslienky, zmen ju, tiez si mysim, ako tu uz bolo povedane, ze ani zdaleka nie si strateny pripad, pretoze este dokazes aj normalne rozumne uvazovat, ja by som Ti teda radila vyhladat lepsieho psychologa, najst si kamaratky, neizolovat sa od spolocnosti, venovat sa konickom, urcite nejakych mas, aby si nemusela tolko uvazovat nad svojou situaciou, telesna namaha pomaha rozpustat stresy, chodievaj na dlhe prechadzky do prirody, chod na diskoteku a vytancuj, vyblazni sa dochuti, chod na plavaren ci fitnescentra, alebo doma pravidelne cvic, ak Ta prepadnu zle myslienky, podakuj im a povdz, ze ich nepotrebujes, namiesto toho sa snaz mysliet na pekne veci, ktore Ta tesia, na ciele, ktore by si v zivote chcela dosiahnut, verim, ze spociatku robit tieto veci, ktore spominam nebude lahke, ale premoz sa, clovek ma v sebe uzasne psychicke a fyzicke rezervy, len musis velmi chciet vydriapat sa z tohto bahna, potom to postupne pomalicky pojde, ale pojde, mozes mi verit, mam 58 rokoch a vela skusenosti aj osobnych, takze viem co hovorim, zelam ti vela sily, Ty to zvladnes, hlavu hore, neboj sa

Maros75

Liga za duševné zdravie
(League for Mental Health SR)

Ševčenkova 21
85101 Bratislava
e-mail: dusevnez@dusevnez.sk
číslo účtu: 4040 154 002 / 3100
IČO: 307 865 25

Bc. Simonne Vaďurová

vedúca kancelárie Ligy
telefón: (02) 6381 5592

Daniela Kevélyová

projektová manažérka
telefón: (02) 6381 5592,0918 607212
e-mail: daniela.kevelyova@dusevnez.sk

Ing. Olga Valentová

PR manažérka
telefón: (02)6381 5592,0903 658595
e-mail: olga.valentova@dusevnez.sk

Mgr. Art. Naďa Kančevová

projektová manažérka
Galérie Nezábudka
telefón: (02) 6381 5592
e-mail: galeria@dusevnez.sk

Mgr. Katarína Čermáková

projektová manažérka
telefón: (02) 6381 5592
e-mail: katarina@dusevnez.sk

Mgr. Daniela Adamková

dobrovoľná spolupracovníčka - informácie k adresáru
telefón: 0915 171 362
e-mail: daniela.adamkova@dusevnez.sk

Ing. Edo Kaluš

dobrovoľný spolupracovník - IT podpora, web, foto
telefón: (02) 6381 5592

rodina11

ahojte.nemam chut zit,moja rodina mi dava na javo ze ma nepotrebuje,nikomu nechybam,nikto ma nema rad.chcem zomriet.

estel

Ahoj Julka. Ja som chcela zomriet uz v piatej triede. Tabletky ked nepomahaju tak neber, videla som vela zmagorenych ludi po tabletkach. V komunite kde som stravila nejaky cas ani ludi po tabletkach nebrali, lebo im uz nebolo pomoci. Tebe sa myslim este pomoct da , lebo vidis rozdiel medzi normalnym a nenormalnym. Ale nebudu to psychiatri kto ti pomozu.
Skus mi odpovedat na nejake otazky.Mozno sa ti budu zdat cudne, ale ked chces poradit z mojich skusenosti, tak skus.
Aky su tvoji rodicia? Asi by si rada odysla z domu?
Nefascinuju ta nshodou okultne veci?
Nezobrali ta ked si bola mala ku nejakemu ludovemu liecitelovi alebo babe?

H2O

a ja ešte niečo dodám - treba si ako prvé uvedomiť, že farmaceutický priemysel je len sku.vene profitovanie na ľudskom nešťastí - čo som si nedávno potvrdil zhliadnutím dokumentu Food Matters .. vďaka bohu za internet, hlavne na zahraničnych strankach sa toho veľa da najsť .. može to byť napr. aj candida alebo iny črevny sajrajt, takže vyskušaj cesnakovu kuru :) keď už nič, tak sa ti aspoň upravi krvny tlak ..