ako sa rodi sekciou?

jaLENja

Och joj...
Ja som po dvoch laparoskopiách, zrasty kade-tade, k tomu endoložišká...to som zvedavá ako dopadnem ja! Ale ak sa bude dať a bude to bezpečné, tak chcem rodiť prirodzene, lebo chcem otca pri pôrode :)
Je tu nejaká žena s endometriózou, ktorá rodila prirodzene?

zvedavaHolka

no to ja by som chcela rodit ked niekedy budem snaaad len prirodzene .... ja sa nemozem pozerat ani ked v telke niekoho napr .operuju ... a ma itvorene brucho mi dviha zaludok

vsevedka

sekcia nie je problem, musela som ju podstupit, lebo inac hrozilo udusenie dietatka, problem je potom bolest v oblasti rezu a vnutri brucha, zakaslat, zasmiat sa, ci zdvihnut dieta bol problem

jajka001_

mna desil aj prirodzeny porod, nieto este sekcia :) najradsej by som bola keby som sa mnozila inym sposobom..napr, nakladiem kdesi vajicka a samcek ich oplodni a same sa to vyvinie...alebo , ako kengura, take malinke mi to vlezie do vaku, tam podrastie a casom zacne vystrkovat hlavu a vyliezat ked sa mu zachce :)

vevericka

ved jasne:)
znama rodila na prvom porode cisarkym, lebo bola mala zle otocena a druhu uz potm musela ist tiez lebo sa jej otvorila jazva..3.tehotenstvo jej ani neodporucili..
ja este tehotenstvo neplanujem, ale ked budem, cisarky len ak by boli problemy..

lioness_01

k sekcii len toľko - moja mamina musela rodiť mňa sekciou a sestru rodila prirodzene, a keď sa jej spýtam, že keby mala rodiť ešte raz, čo by si vybrala, tak jednodznačne povie, že radšej by rodila 10 detí prirodzene ako jedno sekciou...

isabella

kruci, tak ja nejdem vraviet, ze z porodu nemam bobky, ale ked som na akej takej urovni a co to si nastudujem a teda v poslednej dobe o porodoch vela (kedze ma to onedlho caka) tak o cisarskom nechcem ani pocut kym to nebude treba...
nase akozecelebrity ja osobne radsej ani neriesim, celkovo na nich mam svoj nazor a povacsine su to vygumovane pipky...
viem dobre, ze zdravotne organizacie uz biju na poplach, bo sa velmi pocet sekcii zvysil v poslednej dobe, ale aj tak si nemyslim, ze to tie zeny aj ked to chceli nejak vyhrali... uz len to riziko, ze praskne maternica pri dalsom tehotenstve... napr ja som sa cisarskym narodila, pretoze mama je diabeticka a teda zo zdravotnych dovodov... ja osobne to neodsudzujem, ale aj si myslim, ze tie co to podstupuju bezdovodne neskor zistia akej chyby sa dopustili, uz len zotavovanie trva o dost dlhsie...

vevericka

no co ja viem, teraz kazda druha tretia " akozecelbrita" uteka do sukromnej rakuskej kliniky rodit cisarakom..
je to tiez divne, lebo taka oprecia je podla mna o dost rizikovejsia, ako prirodzena cesta, zvlast ak nie si indikovane nejake problemy..ale zacina to aj medzi normalnymi ludmi.na forach a tehotenstvach riesia ci je lepsie ist to alebo to..a vraj lekari sa az tak nebrania sekciam..a poniektori sami navrhuju uz len podla veku rodicky..