Dá sa viesť plnohodnotný život bez priateľa?

Príspevok v téme: Dá sa viesť plnohodnotný život bez priateľa?
slnecnica20

Mám 20 rokov a v živote som nemala priateľa. Študujem na univerzite, som samostatná a viem čo chcem, v podstate sa mi darí vo všetkom až na túto oblasť. Pomaly z toho začínam byť aj zúfalá, chlapi s ktorými som pár krát bola vonku boli príšerní a tí čo sa mi páačia o mňa nemajú záujem. Pomaly začínam byť frustrovaná keďže mi ani len výhliadka založenia si rodiny mi nehrozí. Žijem sama v podstate už od 16-tich a žúrovanie po nociach a hľadanie si priateľa ma už smrteľne omrzelo.
V podstate už strácam o všetko záujem. Dá sa vôbec viesť plnohodnotný život bez partnera?

kikusa33

AdamKrt, kazdy, kto je presvedceny, ze vedie plnohodnotny zivot, tak ho aj vedie... Nikto sa nepyta teba, ci aj ty vidis jeho zivot ako plnohodnotny. Tvoj nazor je v tej situacii nepodstatny. Ty neurcujes, ci je zivot dotycnej osoby plnohodnotny. Podla Tvojho rebricka hodnot.

kikusa33

AdamKrt - tvoj nazor, ze by si zivot bez partnera a bez deti nenazval plnohodnotnym. Ja by som ho plnohodnotnym nazvala.
Takze odpoved na otazku autorky temy je, ze plnohodnotny zivot bez partnera sa viest da, ale nie pre vsetkych. Napr. AdamKrt by bez partnera plnohodnotny zivot viest nemohol.

AdamKrt

kikusa33:

zle ma chapes. Nehovoril som, ze nemozes byt stastna bez partnera. Zalezi, ako sa na to divas.

Povedala by si, ze clovek v kome ma plnohodnotny zivot ? A ak prezil vo svojom vnutornom svete zatvoreny v svojich myslienkach, cely zivot a nepoznal iny svet, vytvoril si svoj vlastny svet v ktorom bol stastny, tiez to moze citit, ze ma plnohodnotny zivot.

Povedala by si Ty, ze by si mala plnohodnotny zivot, ked ho poznas z inej strany ? ;-)

AdamKrt

whee_ee:

ale ja nikomu nebranim, nech si zije ako chce. Len hovorim, ze PLNOHODNOTNY je nieco ine ako stastny.

Niekomu staci malo a moze byt stastny aj ako laboratorna mys zavreta v klietke. Ale ma plnohodnotny zivot ?

Vacsinou clovek zisti, ci zil, ci nezil plnohodnotne, az ked zacne odchadzat na druhy svet a lutuje, co mohol urobit. Alebo ked nieco dolezite ziskal a stratil.

S detmi je to tak, ze potomstvo je zaklad vsetkeho zivota. Niekto ich moze zboznovat, iny nenavidiet. To je jedno. Kto si nezalozi potomstvo, jeho DNA vymrie. Je to prirodzeny vyber prirody, ze takymto nenapadnym sposobom zlikviduje jedincov. Nikto nehovori nic o tom, ze by dany jedinec nemohol byt stastny bez partnera, ci deti. Ale slovickom plnohodnotny by som to nenazval.

Ak chcete hovorit o plnohodnotnom zivote - tak bude mate vsetko, co k tomu patri a ak nie, neni plnohodnotny. Alebo - budeme spekulovat, ci napr. moze mat plnohodnotny zivot clovek, ktory je povedzme nemohuci a je iba v zajati styroch stien a fantazie.

I Indianom, ked nepoznali zrkadielka a koralky nic nechybalo. Akonahle spoznali nieco, zacalo im to chybat. Da sa povedat potom, ze mali plnohodnotny zivot, az do chvile, kedy zistili, ze existuje nieco ine a zacali si uvedomovat, ako ziju. Takze je to hodne realitvne, ci je to plnohodnotne, ci nie :) To bol iba priklad, nechcem tvrdiz, ze koralky vedu k plnohodnotnemu zivotu.... :) :) :)

kikusa33

AdamKrt, nie ty si definoval, čo je plnohodnotný život. Podľa teba je to život s partnerom, podľa niekoho iného je to život aj bez partnera.

whee_ee

adamkrt, každý je iný, niekto o vlastnej rodine nesníva, tak prečo by sa mal do nej nútiť len preto, že sa to "patrí"?

nevravím o sebe, ja osobne strašne túžim po rodine, deťoch, ale ako som už povedala, ľudia sú rôzni a netreba odsudzovať len preto, že nie sú ako my, to je primitívne ... nikomu tým neubližujú, tak? ...

whee_ee

podľa mňa na to človek musí mať guráž, musí byť s tým zmierený alebo proste samotár, alebo neviem ako to mám nazvať :)) ja osobne by som to nedokázala, žiť bez lásky takej tej partnerskej, ale to neznamená, že iní to nedokážu, ľudia sú rôzni :) a každému vyhovuje niečo iné, nedá sa to odsudzovať.

AdamKrt

kikusa33:

nechapes vyznam slova PLNOHODNOTNY...
Ako som povedal, da sa viest zivot. Mozech chodit bars kde, tancovat, opijat sa, robit rozne konicky, atd. Bez priatela a rodiny vsak nemas zivot plnohodnotny.

To neni o tom, ze Ti to momentalne vyhovuje a kludne si zijes bez partnera. Ale to, ze nieco nemas, co k tomu patri. To vsak nevylucuje, ze Ti ten stav bez partnera moze vyhovovat. Ale to neni plnohodnotny zivot.

kikusa33

bgdhfhfgh, AdamKrt, možno hovoríte z vlastnej skúsenosti, možno vám niečo chýba. Ale dá sa viesť aj PLNOHODNOTNÝ život bez partnera, bez toho, aby niečo chýbalo. Nemajú všetci ľudia taky pohľad na to ako vy.