Život s BAP partnerom

Príspevok v téme: Život s BAP partnerom
Pum Pum

Zdravím všetkých, rada by som našla nejakých ochotných ľudí, ktorí majú BAP (mániodepresia), prípadne žijú s takto "postihnutým" človekom. Som 22ročná baba, ktorá žije s rovnako starým priateľom, ktorému pred pár mesiacmi diagnostikovali práve túto chorobu a ja sa akosi neviem - i keď sa snažím - naladiť na tento nový rytmus, zvyknúť si na túto našu novú "parádnu" spoločníčku. I keď sa snažím byť empatická, pomaly si začínam zúfať, lebo mám častokrát pocit, že skrátka neviem ako sa k priateľovi správať... Prosím Vás, skúste mi nejako poradiť, prípadne dať pár tipov ako s takýmto človekom vyjsť v mieri, ako mu pomôcť v jednotlivých cykloch choroby (ak sa to vôbec dá, obviously). Ďakujemďakujem.

anjelik*

:o)))) Strašné čosi, keď sa bavia dvaja a jeden vidí niečo iné, ako ten druhý. Hlavne, keď ten druhý má v sebe kurevský zmysel pre humor a tí ostatní cez vlastnú bolesť nazerajú a potom vidia iba utrpenie, nič iné. :o)
To zrkadlo, mne je občas veľmi smiešne celé to ezoterné duchovno a reči o tom..preto nižšie spomenutý upír. Ja osobne spochybním akékoľvek reči o *energetických * upíroch a na počkanie. :o)))
Mimulus, v zásade pravda, ale to, že majú všetci rovnaký mozog je síce pravda,ale líšime sa tak veľmi, že dve rovnaké bytosti nenájdeš. Ale samozrejme platí existencia rovnakých mechanizmov uvažovania. Jedulka, zametanie problému pod prah problém nerieši. :o) Dpk, nájdi spôsob ako mi pošleš mail a ja rada odpoviem. ;o))

jedulka

dpk1, děkuji upřimně.Jak můžete běžte opravdu ven.Já bych letěla a opravdu k těm svým koníkům,je tam s nima dobře.
Věřím už že neumím dobře se písemně vyjadřovat a přestože mám úzkostně depresivní poruchu, těžkou, chronickou, agorafobii a ještě nějaké fobie,neumím lidem předat trochu naděje že i s takovýmhle sajrajtem se dá žít v pohodě.Upír nejsem ani to co Anjelik nemá říct, jen jsem neomalená a ani to mě asi neomlouvá.Co tady můžu já dělat se základním vzděláním a vykládat na to je zapotřebí něčeho víc.Musím schroupat, že na to nemám.
Tak běžte ven a žijete, neseďte celé dny u PC když nemusíte, už jen tím, že u toho sedíte vzniká napětí.A škodí vám.A už vůbec tolik nad svými trápení nestudujte,najděte si něco smysluplnějšího na přemýšlení.Přemýšlením o svých nemocech si jen škodíte, viděla jsem to u BAP na vlastní oči, ale on si to uměl přiznat a pak se tomu zdaleka vyhýbal.
Pum Pum omlouvám se ti, až mě přejde bolest, tak ti něco málo z okolí napíšu.

dpk1

Akoze prestavam chapat anjelik* ako to robis, ze dopredu vies veci....a oni sa potom fakt dostavia....nieco naznacis 5 slovami len tak pomimo a ono to pride kompletne v 5 stranovom baleni.Nie neodpisuj ak by si. Cumim a ucim sa. A je mi strasne divne az spatne.....take zrkadlo som vyfasoval, aj ine....traktory nie..... .

Veru tu fakt kvalitne spamujem temu, sorry pum.

Jedulka ok, s tou lavickou mas veru pravdu. A prajem skore uzdravenie, aby to nebolo nic vazne a mohla si behat veselo okolo konikov co najskor. A uprimne aby ti bolo fajn. Za to psycho dodatocne este raz prepac, verejna omluva.

Pekny den vsetkym!

jedulka

dpk1,asi je to opravdu tím, že jsem starší a nikdy bych ti nic takového neudělala.Zahoď ten tablet a jdi ven, jen si třeba tak sednou na lavičku na sluníčko.Já marodím tak doma musím dřepět.Taky končím.Neměj strach!

dpk1

Normal som to napisal do vedlajsieho vlakna a nie do toho o tom myome, mal som to tu otvorene, tak som to zobral jednym vrzom. Sorry na toto ja nemam naladu, mam kopec svojich trablov...aby ma tu niekto vysetroval ako a preco sa spravam na nejakom zasranom anonymnom fore, ak nic spatne nerobim. Kokos akoze dost, stacilo, ende.

Pozri, v prvom rade mier, nemas ani ty lahky zivot, si starsia, ze by som ti vykat mal, takze prejavujem isty respekt. To je vsetko, ospravedlnovat sa nemam za co, a pisem ti to vsetko sem.

Maj sa.

jedulka

dpk1 ...nemůžu na to přestat myslet.
Diskrétně jsem tě požádala o tvoji emailovou adresu, a navedla jsem tě tak, abys nebyl tady na foru nijak znevážený že jsi mi poslal svoji privátní adresu.V podstatě by nikdo nijak nepřišel na to , že jsem ti psala.Proč jsi tedy považoval za důležité obeznámit všem lidem na foru, že jsem tě požádala o emailovou adresu?
Proč jsi všem dal jasně najevo, že i když se ti nechce, předci ji dáš?
Proč jsi mě odsoudil že jsem psycho, když jsem se tě ani jedním slovem nedotkla.
Nemůžu na to přijít, ale co, už je hodně hodin, ráno bývá moudřejší, však mi to snad i dojde.
Pekní sníčky, i tobě Anjelik :-)

jedulka

Anjelik, to beru, i když ne se vším souhlasím ale to je opravdu jedno.
Tenhle problém znám je to kulturní odlišností a poněvadž moje rodiče byli slováci, můj přítel je slovák, celá rodina je na slovensku, taky přátelé z přítelovi strany jsou na slovensku, sama mám svojich v Blave, tak ze zkušenosti vím,že to co mě připadá že řeknu normálně, vyjde z jejich pohledu jinak.Ale tak všichni to víme a tak si to vyjasníme.Například :
když ti napíšu: Anjelik ty jsi ale prdlá, viď :-))) tak jsem tě chválila za velmi trefnou odpověď která mě pobavila, to myslím vážně!

anjelik*

Jedulka, :o))) Áno, priznám sa, že si mi pochválila poviedku. Nie, bolo to deň po mojej omluve, ale nevadí, máš pravdu. A áno, zarypla som si do teba, lebo si niekedy naivne myslím, že ľudia sa neurazia, keď si z nich niekto vystrelí. Keďže sme na verejnom fóre, je mi záhadou to poza chrbát, ale keď tak vravíš, hádať sa nebudem. :o) O akej geniálnej stratégii vravíš, tiež netuším. :o)

jedulka

Anjelik jáj tak o moje štěstí ti jde :O))To ti leží tak v žaludku, za boha jsem nemohla přijít na to co to je.A ještě se dokonce i omlouváš:o))Taková rovná a přímá a co kdybys napsala, že jsem se ti jako první omluvila,a ocenila tvojí rozprávku v tak těžké diskuzi?
HM co ty na to ? Přiznáš se taky tak veřejně a rovně jak využíváš momentální situaci?A řekneš pravdu co jsi mi za zády podpichovala?Jestli se k tomu přiznáš, teprve pak vemu tvoji omluvu jako vážně myšlenou a ne jen další geniální strategii?