Kolonoskopia v narkóze

anina41

prosim napisemi niekto kto bol na kolonoskopii pod narkozou.Aky to malo priebeh.Nech mi odpovie len ten co mal narkozu.Dakujem

salus9

Ahoj. už máš asi za tým, ale aj tak napíšem, že som bola na kolonoskopii v Nitrianskej nemocnici. Velmi som sa toho bála a tak som chcela narkózu. Od tej ma odhovorili že treba dlho čakať a že je to drahé a že mi dajú "náladovku!,skutočnosť bola taká, že mi nedali nič a ešte aj rádová sestra čo tam asistovala ma oklamala(dúfam že za to pôjde do pekla/že mi doktor určite niečo pichne. Bolo to strašné, je to už skoro tri mesiace a mám stále z toho traumu. Predtým mi nebolo nič a po vyšetrení ma sústavbe bolí brucho. Nikdy viac. Radšej umriem. Trojhodinový pôrod bol proti tomu nič.

nikki.7

Ja som bola na kolonografii.Je to presne to,čo tu už bolo spomenutú.Zasunú hadičku a nafukujú črevá až dovtedy,kým sa už aj nadýchnuť je problém.

Je to dosť nepríjemné,ale dalo sa to prežiť.Bola som na tom bez akejkoľvek náladovky.

Celkové vyšetrenei trvalo možno nejakých 30 minút,ale potom som bola veľmi nemotroná aj sa obliecť,lebo som mala pichnutú injekciu a bola som nahá,ale intímne časti som mala zahalené,aj keď klíma mi ich odhaľovala kedy vtedy.

Ale určite sa to dá prežiť aj bez narkózy.

petrana_g

Ku gynekologičke chodievam celkom pravidelne a pre mna tu už nie je take neprijemne ako prvy krat....to som nevedela do čoho idem ,strach bol obrovsky. a na gastroskopii som bola a môžem povedať že radšej som sa mala dať uspať, pretože tí lekari okolo mna maju zažitok na cely život, kopala som nohami o život...myslim,že ked som taky komplikovany typ je to lepšie aj pre lekara že bude mať klud pri vyšetreni ked budem spať, z tohto haldiska sa na to pozeram. Ale skôr som čakala že napišu ludia čo mali narkozu a pridaju svoju skusenost.

rebeka12

naladovka nezabera,u mna to boli zbytocne vyhodene peniaze.A samotne vysetrenie...prve cm sa ako tak daju vydrzat,hlbsie to bol aspon pre mna boj!

bibi1234

petrana_g-absolutne nic to nie je, ak chces, daju Ti inekciju-naladovku, vtedy Ti to je absolutne jedno, co s Tebou robia... Neviem, ci si uz bola niekedy v narkoze, ale na stole si uplne naha a o zatazeni organizmu ani nehovorim... takze odporucam byt pri vadomi a vediet, co s Tebou robia.. Urcite je to prijemnejsie vysetrenie ako to gynekologicke, alebo gastroskopicke-na tom som nastastie nebola, ale tam Ta vraj nafuknu tak, ze grgas a prdis o zivot...:O) takze sa neboj nicoho, raz si tym musis prejst a naozaj to nie je az take strasne... V lekarni si mozes kupit nohavicky na vysetrenie a spravit si na nich dierku, alebo Ti take velke zelene galose daju tam, takze pohlavne organy mat odhalene nebudes..

delphia

kolonoskopiu som podstupila v juny. nie je to nic prijemne, ale da sa to zvladnut samozrejme aj bez narkozy. svojvolne do narkozy pri vysetreni by som nesla ani za svet.

rena23

jajkafr, to je o uhle pohladu. Ja by som radsej bola pripravena na to najhorsie a nakoniec milo prekvapena, ako naopak. Si asi jedna z mala, u ktorej to nebol problem.

jajkafr

petrana
ja som bola na kolonoskopii bez narkózy a není to také strašné... je to nepríjemné, ale dá sa to v pohode zvládnuť... išla som síce s veľkým strachom, pretože som počula od kadekoho aké to je strašné a neviem čo všetko... sama som si nedala pichnúť ani injekciu od bolesti a nedala som si ani narkózu a dalo sa to zvládnuť úplne v pohodičke... cítite v bruchu taký pocit ako keď máte vetry, v miestach kde je horší prechod to mierne bolí... je to taká bolesť ako pri hnačke, ale netrvá to dlho, lekár väčšinou hadicu povytiahne a skúša znova ak vidí že to bolí... rozhodni sa ako chceš, ale narkóza je veľká záťaž pre organizmus... ja osobne ak nemusím do narkózy nejdem... radšej si pretrpím niečo ako by mi malo byť zle po narkóze... držím palčeky nech ti to dopadne čo najlepšie...
rena23
neber toto ako útok na teba, ale nedá mi, aby som to tu nenapísala a platí to pre všetkých nie len pre teba... podľa toho čo píšeš asi si kolonoskopiu nezažila... každý sme iný... každý máme iný prah bolesti a všetko inač znášame... niekto môže opísať odber krvi ako niečo strašné a veľmi bolestivé a niekto opíše odber krvi že to nič nieje...
prečo strašiť človeka, ktorý má pred vyšetrením, tým, že niekto povedal... ak by si to zažila sama a napísala vlastný pocit z tohto vyšetrenia je to iné... človek má dosť strach z toho, že ide na nejaké vyšetrenie, ktoré je veľmi nepríjemné už len kvôli tomu, že tam musí byť odhalený čím je narušená intimita človeka... tak prečo ho doslova strašiť tým, že je to strašné vyšetrenie, ktoré sa bez narkózy nedá prežiť... keby sa nedalo prežiť bez narkózy tak by ho bez nej asi nerobili... a keby sa nedalo prežiť bez akýchkoľvek liekov od bolesti tak by asi pacientovi nedali na výber, či chce, alebo nechce liek od bolesti