Bez silikonu - sampon

Príspevok v téme: Bez silikonu - sampon
miumiu

Ahojte, chystam sa dat si do poriadku vlasy a docitala som sa o skodlivosti silikonov a o tom, co sposobuju (mastenie, obalenie vlasu - nechyta henna, az padanie?) a mam s tym naozaj problem, vlasy sa mi mastia a musim casto umyvat - a to sampony casto menim, mam ich doma kvantum a zda sa, ze kazdy z nich obsahuje nejaky silikon :-O Mate nejake skusenosti so samponmi bez silikonov? Ak ano, tak prosim - kludne napise konkretne znacky a typy, bo sa chystam na nakup a chcem mat dobre info :)) Nech je to idealne nieco, co je bezne dostupne...vdaka :)

Lucinka33

Hm, tak s hennou na svetle vlasy nemam skusenosti. Ale na cierno ti to podla mna nechyti. Cierna henna slabo chyta, aspon ta, co sa da zohnat u nas. Mozno by ti tmavo postupne chytila hneda henna, ale cisto cierne ako po chemickej farbe to iste nikdy nebude.

miumiu

trosku som si tu znacku pregooglila a zatial som nic zle na nu nenasla :)) a co Ta nezabije... Na tu hennu sa chcem opytat, ako to chyta na svetle vlasy? Farbila som si na cierno samponom, teraz chcem prejst na ciernu hennu, mam uz viditelny odrost a bojim sa, ze to nechyti a budem vypadat ako trdlo :) Vlasy mam take jemne a velmi svetlo - hnede.

Lucinka33

To ano, za znacku sa vela preplaca. Ja len dufam, ze to nebude nejak zdravotne zavadne, ale hadam to aj niekto kontroluje :)
A hennujem uz asi dva roky.

miumiu

lucinka: ved mne by vonalo aj to pivo - ja pivo naozaj velmi rada ;)) Ono ta cena je asi aj znackou, kamaratka kozmeticka mi spominala, ze 80% ceny zo znackovej kozmetiky je prave ta "znacka"...Lucinka, Ty aj henujes, vsakze?

Lucinka33

Ale pekne to vonia, to pivo tam vobec necitit :) Hej, lacne su, dufam, ze to nebude nejaky shit :) Ja som si ten sampon kupila v obchodnom dome priamo v Polsku a v prepocte stal nejak 1,5 eura za 300 ml flasku, takze super :)

miumiu

s pivom?...tak to musi krasne vonat :D Ja mam s praslickou a rozmarinom - proti padaniu, mam s tym problem, tak hadam zosilneju :)) Bola som sokovana, ze to u nas mali, pretoze som to videla v e-shopoch a myslela, som ze to bude nedostupnejsia znacka :)) A ta cena ma teda prijemne sokovala, bola som zvyknuta davat aj 7 - 10 Eur za kozmetiku na vlasy a tu sampon aj kondis za 4 Eura...no nekup to :P

Lucinka33

Ano, Joanna je bez :) Tiez som mala od nich sampon proti lupinam a bola som spokojna. Teraz som si kupila nejaky s pivom, este som neskusala :)

miumiu

dnes som teda navstivila nasu mini drogeriu a ansla som tam znacku Joanna - z babickinej lekarne. Citala som na dlouhych vlasoch, ze by mal byt bez :) Tak som zvedava, co to urobi...aj konzistenciu ma taku ciru a krasne vonia :)

Lucinka33

Ale ta ribezlova bola este stara rada, myslim, ze silikony obsahovala. Neviem ci sa vobec este vyraba. Myslela som na tu novu radu Professional. Takto nejak vyzeraju tie nove obaly:
www.google.sk
Maju na blond vlasy, na hnede, kucerave, poskodene, vyhladozovaci sampon a nejaky Best age. Ale nie vsetky vyrobky su asi bez silikonu, no sampony su urcite bez a aj balzamy by mali byt. Radsej to skontroluj na obale, vzadu je takym malym napisane, ze su bez silikonu "ohne silikone" :)
S lakmi ti vsak neporadim, nepouzivam vobec, tak som ani neskumala zlozenie ci sa tam pridavaju silikony.

miumiu

lucinka: tu baleu som uz kedysi mala, taku ribezlovu...len mi vysusovala vlasy -a le asi sa k nej vratim, pre dobro mojho hara ;) Chcem totiz aj henovat, tak by bolo fajn zbavit sa nanosov silikonu :) A ako je to s lakmi na vlasy? Musim lakovat minimalne ofinu...
xyz: to si mi ani pisat nemal :-O bola som v sladkej nevedomosti a teraz mam prestudovane vsetky sampony a kondicionery v kupelni...a nevedela som, cim si hlavu umyt teraz vecer :P